Skocz do zawartości

Kupowanie modeli 3D


Vertex15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Potrzebuje porady w sprawie kupowania modeli 3d ze stron typu CGTrader, Turbosquid itp. Jak to wygląda po zakupie?

 

W skrócie mam działalność, głownie w projektach używam obrazów wyrenderowanych z modeli 3d które sam robie. Chciałbym to sobie przyspieszyć kupując gotowe modele 3d. Po małym rozpoznaniu znalazłem bardzo dużo odpowiadających mi modeli za dobre jak dla mnie ceny. Nie muszą to być bardzo szczegółowe modele czesto są nawet za darmo.

 

Największy problem mam z prawnymi aspektami, gdyż jestem w tym stosunkowo nowy, a wiadomo musi być zgodnie z prawem, licencjami itd. W miare możliwości przeczytałem warunki umowy, reszte tłumaczy mi znajomy.

 

Czy ktoś z Was orientuje się z czym to się je?

Czy potrzeba umieszczać jakieś specjalne licence czy coś podobnego w projekcie? Jak dobrze rozumiem strony tylko pośredniczą, a prawa nadal ma twórca projektu? W przypadku umieszczania wystarczy tekst licencyjny sklepu czy potrzeba coś więcej? Na co uważać, omijać?

 

Bardzo proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hej,

bardzo obszerny temat. Zobacz czy coś z tych zagadnień pomoze Tobie rozwiać wątpliwości. http://poprawie.pl/

ogólna zasada jest taka, ze nie musisz umieszczac 'kredytow' do prac royalty free. Wiekszosc darmowych modeli jest do zastosowan niekomercyjnych i w takiej sytuacji musisz skontaktowac sie z autorem. Jezeli strona sprzedaje modele, to zwykle autor za ich posrednictwem udziela Tobie licencji. Warunki licencji masz zwykle opisane przy produkcie lub podczas zakupu - w opcjach cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności