Skocz do zawartości

Makehuman problem z wyświetlaniem oczu, fryzur i brwi


Czubrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nadzieję że w dobrym dziale piszę. Zainstalowałem sobie dzisiaj program Makehuman w wersji 1.1.1 potrzebny mi jest do kreowania twarzy które następnie mógłbym wykorzystywać jako bazę w ilustracjach. Niestety mam problem z teksturami oczu i włosów. W wypadku oczu bez względu na to jaki ich kolor wybiorę to są całe czarne łącznie z białkiem. W wypadku fryzur mam tak że niektóre wyglądają w porządku a niektóre tak jakby pochodziły z gry gdzieś z 2002 roku czyli po prostu tworzy je kilka plam. Również brwi wyglądają bardzo nienaturalnie i sprawiają wrażenie jakby nie były połączone z postacią na którą je nakładam. Miał ktoś taki problem? Proszę o pomoc

Po ponownym odpaleniu zauważyłem również że są problemy z teksturami skóry, jakiej nie wybiorę to jest taka sama to znaczy jakby kilka odcieni wymieszanych na jednej postaci tak że ręka jest czarna, brzuch biały itd.

Edytowane przez Czubrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mam już Daza i jest świetny tylko niestety nie ma w nim opcji edytowania twarzy. Wiesz typu długość i kształt nosa, kształt twarzy, szerokość podbródka. A i może źle się wyraziłem, ja nie robię w ten sposób że ustawię sobie postać w takim np. Dazie, zapiszę i po tym maluję w photoshopie. Nie nie stosuję to jedynie jako referencje żeby podpatrzeć jak się układa ciało w różnych pozycjach bo niestety z głowy słabo mi to idzie. Obraz który powstaje jest całkowicie tworzony prze zemnie a nie że lekko podmalowuję zapisaną kompozycję z Daza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.. to po co właściwie ci te opcje z makehuman? Głowy tam wychodzą, moim zdaniem, bardzo średnie. Nie lepiej zrobić pożądaną pozę a główkę rysować na podstawie np zdjęć wzorując się tylko na proporcjach?

 

Próbowałeś też serwisów ze zdjęciami modeli? Czy interesuje cię tylko darmowa opcja?

 

Co do pytań o makehuman niestety ci nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusem tam jest to że oprócz wykreowania twarzy mogę np. ustawić jej żeby się uśmiechała czy była przestraszona, ciężko znaleźć zdjęcie z twarzą taką jaką chciałbym dać bohaterowi plus żeby jeszcze miała odpowiednią minę i była ustawiona pod odpowiednim kontem.

 

Takich serwisów nie sprawdzałem jedynie czasem dla ćwiczeń korzystam z quickposes.com i tak interesują mnie jedynie darmowe programy/strony choć na upartego jeśli jakiś serwis bądź program byłby na tyle przydatny że wiedziałbym że będę z niego korzystał przez długi czas to rozważyłbym zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności