Skocz do zawartości

Kantar


KANTAR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chcę tutaj wrzucać szkice i ukończone rysunki zarówno ołówkiem jak i digital. Póki co rysuje hobbystycznie, chociaż pracuję w grafice.

Głównie rysuję ludzi czy po prostu studium z natury. Preferuję szybkie rysunki, czy raczej po prostu tak wychodzi. Głównie dlatego, że im dłużej siedzę nad pracą tym bardziej ją psuje, jeszcze nie nauczyłem się dopieszczać szczegółów.

 

Dzięki za wszelką krytykę wrzucę tutaj swoje prace z ostatniego roku/dwóch. Na poważniej rysunkiem zająłem się od 2015.

Niestety od sierpnia 2016 roku prawie w ogóle nie rysowałem. Teraz chcę do tego wrócić.

HWSv2sP.jpg

moqozoVPtjw.jpgw4glEbN.jpg5xFpaoI.jpg9cuDdHT.jpg9N0bYFV.jpg7ZoZDdA.jpgNCwZAan.jpgPcadvO1.jpgEGVw0KS.jpgsi6QjLT.jpgsZSDLik.jpgt12NZxL.pnggQzVqGb.jpg1Z8hIFQ.jpggKBcOrX.jpghGoVcMY.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Roślinka na parapecie i auto w digitalu chyba najlepsze.

Dzięki. Roślinka to widzę, ale auto chyba poprawiła ci autokorekta z innego słowa?

 

Roślinkę narysowałem dziś z natury + kanarka częściowo z natury/ zdjęcie. Chciałem poćwiczyć kolory.HVp6jdR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Roślinka to widzę, ale auto chyba poprawiła ci autokorekta z innego słowa?

 

Nie poprawiła, miałem na myśli autoportret :)

 

Co do kanarka - tło ma fajne 3d, za to kanarek jest niestety strasznie płaski. Domyślam się, że malowanie ruchliwego zwierzęcia nie było łatwym zadaniem, ale trochę tym razem poległeś. Wydaje mi się, że spłaszczyłeś za bardzo wzorując się na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa ok :)

 

Tak nie umiem określić przestrzeni w tych piórach. A druga rzecz jest taka, że zaznaczam plamami kolor i jak zaczynam wchodzić w szczegóły robię bajzel i żeby go okiełznać bardziej patrzę czy kolor jest na "miejscu" niż na formę. Dużo rzeczy tak spłaszczam próbując robić w kolorze. Będę ćwiczył. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoVPtjw.jpg

 

Na twoim miejscu szedłbym w tę strone, robił więcej life study, spróbuj na zrobić przedmiot ten sam w róznych oświetleniach, używając lampki, światła zza okna, latarki czy coś. Możesz wtedy bardziej zrozumieć formę. Czytanie i oglądanie dobrych ludzi też zawsze się przyda. Z Książek how to draw, color and light i framed ink. Staraj się wnikać w analizę i jak czegoś nie potrafisz nie zostawiaj tylko na później tylko skoncentruj się na tym. autoportrety też są dobrym ćwiczeniem, to widzę, że już uskuteczniałeś. Dobrą próbą też może być malowanie od czerni i bieli a potem nakładanie kolorów różnymi sposobami, malując od razu od koloru zdarza się zapominać o skali walorowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za krytykę!

Do waloru używam po prostu warstwy saturation wypełnionej na czarno i tak go sprawdzam.

Materiał treingowy i książkowy mam całkiem spory. :)

Tak zdecydowanie za często odpuszczam. Zawsze po godzinie wolę przeskoczyć na kolejną pracę. W ten weekend chciałbym usiąść do rysunku digital swojego pokoju na co najmniej 8h. I zobaczyć czy problemem jest np niedokładny szkic i pośpiech, czy niezrozumienie waloru czy wszystko na raz. :)

 

Inspiruję się najbardziej Anthony Jones, Brandon Liao i Faraz Shanyar.

 

Załączam rysunki które dziś zrobiłem (sorry za jakość, zrzuty z screenshootera zapisywałem tylko wstępny szkic).bXXYip7.jpg

Edytowane przez KANTAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te twoje lale. Kuvshinowa widzę że omamiła deczko umysł. Tudzież inna Guveizowa.
Dzięki. Tak wcześniej oglądałem praktycznie każdą jego pracę, a u Guweiza miałem wykupione korekty. Teraz bardziej ciekawią mnie prace w stylu Faraz Shaynar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności