Skocz do zawartości

Komunikat brak pamięci - wyłączanie się maxa


adarch

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wam! Mam problem z wyłączającym się 3ds maxem po uruchomieniu rendera. Model z tego co mi się wydaje nie ma aż tak dużo poligonów a kompa mam mocnego... jednak koedy włączam render to po chwili duzszej rozkminy komp daje komunikat ze za mało pamięci jest na kompie i trzeba zamknąć program... nie znam się na tym aż tak wiec bardzo proszę o wyrozumiałość i jakieś wskazówki co może być przyczyna tego komunikatu... czy coś za dużo w modelu czy coś mam nie tak z kompem ? Mielilam już większe rendery i nie było problemu a tu nagle ?! Z góry wielkie dzięki !;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wlacz task manager i przejdz do zakladki performance, tam gdzie jest zuzycie procesora i pamieci.

wlacz render i patrz co sie dzieje. obserwuj tez max'a i co robi w oknie renderu (laduje textury, modle...) sproboj wylapac w jakim momencie przestaje dzialac.

 

z doswiadczenia moge tylko powiedziec ze jesli max'owi braknie ramu to poprostu komp sie "zatnie" i przestaje reagowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.. a ile masz pamięci?

 

w vray w zakładce system możesz też ustawiać limit pamięci- zobacz ile masz ustawione..

 

używasz displacement?

 

spróbuj poczyścić scenę jakimś skryptem do czyszczenia cleaner8.ms albo prune_scene_2.1.0.mse

 

mi scena 8,3 mil. poly zajmuje 9 GB ramu samym otwarciem, 15 przy renderze.. co dodając inne programy, windows daje 19GB łącznie (co prawda scena 8 mil. scenie 8 mil. nierówna.. scena 8,8 mil. z basenem zjadła 44 GB RAM)

 

no i przeczyść scenę jakimś skryptem, może śmieci zapychają.. prune_scene_2.1.0.mse na przykład

Edytowane przez mitic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności