Skocz do zawartości

Max 2014 działa wolno podczas zoom'owania scrollem


Twojastara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem z wolnym scroolem i zoomowaniem w 3ds maxie 2014. Na pustej scenie przeskok podczas zoomowania trwa jakieś 2,3 sekundy. Zastanawiam się czy reinstalacja programu może coś pomóc? z tego co pamiętam kiedyś takiego problemu nie miałem. Tkwię w tym od jakiegoś czasu ale zaczęło mi to strasznie ostatnio przeszkadzać. Zastanawiam się czy problem nie twki np. w karcie graficznej NVIDIA Gefrorce GTX 970. W sumie Autodesk nie podaje tej karty jako dedykowana... Dziwnym zjawiskiem jest też błąd, który mi czasami wyskakuje jak otworzę kilka dużych scen na raz. Out of memory..... Wtedy nagle zaczyna śmigać, choć teoretycznie, powinno być odwrotnie. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

na pewno nie wina karty. no chyba że się popsuła w jakiś dziwny wybiórczy sposób

 

czy problem pojawił się po reinstalacji systemu? zmieniałeś coś w podzespołach- np. dysk ssd?

 

spróbuj usunąć configi maxa C:\Users\xxx\AppData\Local\Autodesk\3dsMax\xxx - 64bit\ENU

zmień nazwę ENU na coś innego, np ENU_kopia zapasowa starych ustawien

 

jaki masz display driver ustawiony w maxie? direct x?

 

masz wszystkie service packi do maxa?

 

masz wszystkie sterowniki do płyty głównej, chipsetu, grafiki itp itd?

 

miałem problemy z wydajnością viewportów.. tu jest mój temat:

http://max3d.pl/forum/threads/103145-Problem-z-wydajno%C5%9Bci%C4%85-interfejsu-maxa-viewport%C3%B3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się zastanawiać czy nie powinienem mieć jakiejś karty Quadro? Nie nie reinstlowałem systemu od dłuższego czasu. Zmieniałem kartę graficzną jakiś rok temu ale w sumie nie jestem w stanie sobie przypomnieć czy ta zmiana dała negatywny skutek. Kartę zmieniałem ponieważ chciałem przyśpieszyć rendering. Czy mam wszystkie service packi do 3ds max? Nie wiem w sumie. Dobry jestem w tworzeniu wziualziacji ale technicznie pod katem informatycznym juz niekoniecznie. Co masz na myśli pisząc o usunięciu config'ów? Wchodzę do folderu ENU i co dalej?

W display driver mam Nitrous Direct 3d 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sposób pomaga na różne 'randomowe' errory w maxie- zapamiętaj :)

cieszę się że pomogłem, pozdr

 

renderujesz kartą graficzną? jeśli nie to nie przyspieszysz renderowania lepszą kartą.. ale pracę w viewportach już tak..

 

ja nie jestem przekonany do quadro, renderuję procesorem, a z 1080 jestem zadowolony w viewportach

 

tu masz ostatni service pack do maxa 2014:

https://knowledge.autodesk.com/support/3ds-max/downloads/caas/downloads/content/3ds-max-2014-service-pack-6.html

 

powinien zawierać elementy z poprzednich (ostatni ma wersje 6).. jeśli nie zawiera pojawi sie informacja podczas instalacji..

Edytowane przez mitic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności