Skocz do zawartości

Przenikajace sie obiekty w vieporcie - blad?


Milena Gy

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu w programie pojawia mi się błąd (tak mi się wydaje, bo szukalam po opcjach viewportu i nic) polegający na tym, ze krawędzie obiektów w viewporcie zanikają. wygląda to trochę jak viewport clipping.. problem nie występuje po przejściu w tryb izolacji.... wie ktoś jak z tym walczyć? iMEdJGdołączam screena -> widok na gorze - sciany przenikaja sie z JPGiem, widok na dole - prawidlowy (wyizolowane dwa obiekty)

 

https://ibb.co/iMEdJG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wrzuć scenę na jakiś wyslijto to sprawdzę czy u mnie ok

może coś ze sterownikami grafiki? co masz ustawione w display driver?

 

Jako pierwszą rzecz jak kolega wyżej sprawdził bym jednostki- jakie masz ustawione?

 

problem z jednostkami czy usytuowaniem nie występuje jak pracujesz na widoku ortogonalnym- sprawdz- włącz np. widok top i alt+ rolka obróć widok

 

jak było coś namieszane z jednostkami to ewentualnie może dalej być namieszane mimo że w samej scenie są dobrze ustawione..

 

możesz spróbować zrobić jakikolwiek obiekt i zatachować do niego te które masz teraz- skala się naprawi, albo zobaczyć jakie masz wymiary w uvw mapna tych obiektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, co prawda nie widzę załącznika ale przypomina mi się moja walka z maxem.

Zmieniałaś jakąś konfiguracje w sprzęcie lub sterowniki ostatnio? Od dawna tak masz czy ostatnio się to zmieniło?

Spróbuje w opcjach czy preferencjach zmienić tryb sterownika odpowiadającego za wyświetlanie widoku w viewporcie, kiedyś był tam openGl, Nitrous i już nie pamiętam co jeszcze... Pozmieniaj raz jeden, raz drugi, chyba trzeba maxa restartować za każdym razem.

Może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pracujesz na laptopie to czesto się zdarza że wbudowana karta graficzna i sterownik sypią takimi błędami w viewporcie. Spróbuj odpalić maxa w innym trybie graficznym np OpenGL. Menu Start w Windows > Autodesk > 3ds Max > Change Graphics Mode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności