× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Scena 3D: Snow and risky fun

Member

Podziękowania

Domyślnie Scena 3D: Snow and risky fun

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Czesc, chcialbym wam zaprezentowac moja najnowsza prace, wykonana specjalnie na Car Render Challenge 2017. To moj pierwszy raz kiedy biore udzial w takim konkursie. Na pewno nie ustrzeglem sie bledow, ale osobiscie jestem zadowolony. Zapraszam do komentowania!

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hum_25.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	64.9 KB
ID:	104507  

Member

Podziękowania

Domyślnie

Hmm... chyba zbytnio sie pospieszylem z ukonczeniem tej pracy. Teraz widze ze np. gory maja slaba teksture no i sniegu za malo jest na samochodzie. Na szczescie mozna aktualizowac prace na stronie konkursu. Chcialbym wam pokazac co udalo mi sie poprawic, bo narazie nie jest za dobrze. Co o tym sadzicie?

× tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member

Podziękowania

Domyślnie

Model fajny ale tekstury i shadery, zwłaszcza otoczenia, leżą.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzieki michalo za szybka odpowiedz. :) Probuje cos wyczarowac z tymi gorami, ale rezultatu narazie nie ma. Uzywam displace modifier w blenderze i do tego dopasowauje teksture. W tym problem ze nadal ona jest taka nijaka.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Wzorujesz się na jakimś zdjęciu czy scenka z głowy? Może teksturę masz za małą?

Mógłby się wypowiedzieć ktoś kto się zna lepiej ode mnie ;)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Scenka z glowy, tak wymyslilem , choc pewnie nie jest to idealna koncepcja pod roznymi wzgledami, ale nie moge jej juz zmienic bo konkurs tego zakazuje. Tekstura wazy blisko 10 MB i ma 5000x 3500. Nie wiem , juz wieksza moj komp nie wytrzyma. Moze to kwestia slabego zmiksowania tekstur? ( w sensie nie uzywania wielu tekstur w jednym shaderze)

Member
    Awatar Gajowy
    Podziękowania

Domyślnie

Nie ma szans żeby te góry wyglądały dobrze bez chociaż podstawowego wymodelowania zarysu kamieni. Wymodeluj trochę, i przysyp śniegiem bo niby z jakiej racji na nich akurat ma śniegu nie być.
    Teczka 3D
    behance
    Podziękowania Akierek podziękował

Member

Podziękowania

Domyślnie

@Gajowy- kamienie sa zrobione metoda displace, teraz nadalem wypuklosci wieksze.

Member
    Awatar Gajowy
    Podziękowania

Domyślnie

Nie dawaj displacementa na obiekty duże, które jakby budują scenę bo zawsze efekty bedą słabe, a czasem wręcz zepsują scenę. Ja używam displacementu tylko do bardzo małych detali np. struktura drewna, kamyczki w mieszance asfaltowej. Reszte, niestety trzeba modelować. Jak na moje oko dwa ostatnie obrazki są naprawdę spoko, widać że sporo rzeczy jest przemyślanych, czego wcześniej brakowało. Dla mnie jest to wszystko na duży plus, posiedz teraz nad poprawkami bo jest potencjał.

Member

Podziękowania

Domyślnie

ok dzieki za rady, postaram sie cos z tym zrobic zeby to wygladalo jakos lepiej jeszcze.

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów