× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Dom w Norwegi

Member

Podziękowania

Domyślnie Dom w Norwegi

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cześć,
    Moja ostatnia wizualizacja zewnętrzna (front i tył), cały czas mi się wydaje, że wiele brakuje, aby osiągnąć TEN efekt. Proszę o krytykę i uwagi, bo już nie wiem, w którym kierunku mam iść i nad czym pracować.
    Soft: 3ds max + V-ray

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nor4--2.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	512.8 KB
ID:	104520   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nor4--1.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	451.1 KB
ID:	104519  

Member

Podziękowania

Domyślnie

Co moim zdaniem psuje efekt:
    -płaska, bez wyraźnej faktury textura drewna na elewacji, brak plastycznycznych odbić
    -te mniejsze kamienie wszystkie takiej samej wielkości, brak całkiem drobnych, tak równo rozsiane podobne kamienie po całości sceny
    -drewno kominkowe bez detalu
    -krzaczący się displacement na murkach
    -dziwnie 'rosochate' schodki
    -większe kamienie/ skały tępo wchodzące w ziemię
    -brak podziałów barierek szklanych
    -ta krecha z lewej strony widoku 2- linia energetyczna? niepotrzebna
    -drzewa i krzaki też jakieś takie płaskie, wyprane, matowe
    - X na niebie odciąga uwagę
    -liście też tak 'równo' rozmieszczone, mógł byś podmalować więcej liści w zakamarkach, zrobić jakieś skupiska itp
    -białe światło wewnątrz- nie wiem czy w takim dziennym widoku jest potrzebne, a jak w wieczornym to z pododu balansu bieli ze światłem zewnętrznym raczej wyszło by żółtawe/ pomarańczowe
    -dziwna textura spodu tarasu/ domu
    -mocowania barierek takie czarne mocno- może stal była by mniej zwracająca uwagę?
    -to drzewo liściaste na uj. 2 z prawej strony raz że dziwne bo łyse strasznie i jakby bez gałęzi u góry to powtarza się parę metrów na prawo
    Podziękowania satta podziękował

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

A mozesz to pokazac w jakiejs wiekszej rozdzialce to to jakies ikonki sa...

Kempki trawy jak na pustyni - zbij je czasami w wieksze grupy. Te pomaranczowe to sa liscie czy kamyki... Nie widze a mam tylko 1080 rozdzialke. Na wiekszej to na prawde bedzie ikonka. Do detali potrzebny wiekszy render jak dla mnie.

Na tym drugim rzucaja mi sie w oczy bale drewna przyciete od linijki i tak tez ulozone. Nie rob tego takiego rownego wszystkiego, dodaj tez wieksze roznice w wielkosciach tych bali. Drzewo sie zweza ku gorze w koncu.
    Na drugim tez dojrzalem w koncu te porozrzucane, jesienne liscie. Raz ze zbyt rownomierne a dwa - skad je tam przywialo? Masz jakies iglaste drzewka wokolo, jakas brzoza jesli dobrze rozpoznaje. Wszystkie w ciemnej, nieco smutnej zieleni a tu nagle brazowe liscie..
    Kamienie/skalki odcinaja sie rowno od podloza - cos tam starales sie przykryc porostami ale mozesz mi wyjasnic jakim cudem koniczynka i trawki wyrastaja z kamienia? ;)

Najbardziej razi w domku ten brak jakiejkolwiek faktury. Wyglada jak szescian z dodanym jednym loopem i rozciagniety w gore. Nie czuje zupelnie tej powierzchni. No i jesli o mnie chodzi to ujecia sa nietrafione. Ja rozumiem - artyzm, negative space i tak dalej ale na pierwszym nie wiem czy bohaterem sa te kamienie na pierwszym planie czy domek a na drugim razi mnie ta pusta przestrzen po prawej stronie. Strasznie ciazy kompozycja na lewa strone na ktorej i domek i lasek a po prawej pustka.
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway
    Podziękowania satta podziękował

Member

Podziękowania

Domyślnie

Kurcze, dużo pracy przede mną, żeby to wszystko wyglądało tak jak powinno wyglądać.

Member

Podziękowania

Domyślnie

ujęcie tego typu jest trudne do zrobienia bardzo dobrze- może spróbuj zrobić perfekcyjnie coś o mniejszej skali- jakiś widok na salon z ogrodu np.

Uprawnienia umieszczania postów