× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: mental ray EOL - to już koniec

Max3D.pl
    Awatar Adek
    Podziękowania

Domyślnie mental ray EOL - to już koniec

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Można by napisać - to już koniec pewnej epoki - rozwój silnika renderującego zostaje zatrzymane. Mental Ray był z nami przez prawie 28 lat! NVidia wysłała newsletter w którym ogłosiła EOL (End of Life) dla Mental Ray. Od 20 listopada 2017 roku nie ma już możliwości wykupienia subskrypcji do pluginów dla Maya, 3ds Max jak i wersji Standalone.

Pełna treść: mental ray EOL - to już koniec

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

Czas umierać razem z nim...!!..:)
    Humanista jest wśród ludzi... głupek tarza się w próżni...

Member
    Awatar gryzon
    Podziękowania

Domyślnie

Miło wspominam czasy kiedy uczyłem się tego renderera na Softimage XSI. Czasy się zmieniają, przychodzą nowe rozwiązania, nowe silniki renderujące... Kto wie co przyniesie jeszcze przyszłość w tej materii. (RIP)

Member
    Awatar Rozpustelnik
    Podziękowania

Domyślnie

Dużo czasu poświęciłem temu silnikowi i jedyne co pamiętam, to wieczna walka z parametrami, żeby GI nie miało light leak'ów, splotch'y, żeby nie gubiło cieni kontaktowych. Długie czasy liczenia, podgląd w rozmiarach znaczka pocztowego. Orka, panie, orka. W dobie Corony, Arnolda, Vraya, FStrorma itd. chyba jedyne rozsądne rozwiązanie.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Damn, dopiero co się przesiadłem z Brazil'a. Ciągłe zmiany ehh.
    Nie da sie jednak zaprzeczyć, że był krokiem w kierunku tego co jest teraz i pewnie pozwolił sie otrzaskać nie jednemu programiście.
    nosiłem kalesony zanim było cool
    Podziękowania polka dot podziękował

Member
    Awatar peteRlo
    Podziękowania

Domyślnie

A w kinach Star Wars, krzyże i wiatraki koźlaki, same dziadostwo.

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

Dużo czasu poświęciłem temu silnikowi i jedyne co pamiętam, to wieczna walka z parametrami, żeby GI nie miało light leak'ów, splotch'y, żeby nie gubiło cieni kontaktowych.
    Ta ja mialem te same problemy z V-rayem. A wystarczylo same Final Gather uzywac :P. Na mój gust V-ray padnie nastepny.

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

....łooooooo...!!!!... Seba...:))
    Nareszcie ktoś powiedział coś mądrego....:)
    Humanista jest wśród ludzi... głupek tarza się w próżni...

Member
    Awatar Rozpustelnik
    Podziękowania

Domyślnie

@Sebazx6r V-ray ma duży udział w rynku, a niedawno kupili Coronę, więc myślę że przetrwają.

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

Kupili bo się bali. Chaos group przetrwa V-ray padnie. Autodesk tez kupił Arnolad i tak padł Mental Ray. Zdaje sobie sprawę ze jest to produkt NVIDii, ale mimo wszystko był w większości produktów Autodesku. Pewnie płacili frycowe NVIDii. Ciekawe jak z IRAY'em będzie.
    Dla mnie mental ray nie był złym renderem a to co updateowali w nim niedawno było czymś czego nie mają obecne renderery. Składanie materiałów od zera warstwowo, a nie blendowanie pełnych materiałów ze wszystkimi refrakcjami refleksami etc. Chcesz sam diffuse masz sam diffuse etc... Pomimo ,że nie renereuje już od jakiegoś czasu wcześniej renderowałem w mentalu i po przesiadce na v-ray nie doznałem zachwytu. Nie wiem ,ale odnoszę wrażenie ,żę osoby które taki hejt robią na mentala ostatni raz miały z nim styczność 2005 xD podobnie jak osoby które twierdzą ,że w Maya nie da się modelować. V-ray był ch... zintegrowany z Mayą połowa nodów nie działała.

Pewnie przyszedł nowy zespół xD nie nie rozkimnił co do czego służy xD. Tak teoria spiskowa xD.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów