Skocz do zawartości

ZBrush Problem. Smooth opcja. Nie działa prawidłowo


Orothus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem, a mianowicie. Stworzyłem z ZSphere prosty kształt i chciałbym go wygładzić przy pomocy narzędzia dostępnego w zakładce geometry ponieważ widoczne są na nim krawędzie. Problem w tym że kiedy używam Divide z włączoną opcją Smt to poza tym że zagęszcza mi siatkę obiekt nie zostaje wygładzony. Nie potrafię sobie poradzić z tym w żaden sposób.

 

https://i.imgur.com/9yGHYye.png

 

Jak na obrazku powyżej, obiekt z zagęszczoną siatką ma prawie 16 mln a efektu brak :/

 

Dodam że na zwykłym Sphere3D działa poprawnie...

 

Proszę o pomoc :(

Edytowane przez Orothus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To dlatego, ze siatka w momencie gdy uzyles make adaptive skin z zsphere byla zdynameshowana. Czyli tak naprawde od samego poczatku jest bardzo gestym dynameshem (jakies 250k) i nie ma co wygladzac. Odpal sobie polyframe to zobaczysz.

 

Fix:

Wroc do toola w ktorym robiles zsphere, w menu Adaptive Skin zjedź Dynamesh Resolution do zera i kliknij jeszcze raz Make Adaptive Skin. Będzie po bożemu, z czystego geo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlatego, ze siatka w momencie gdy uzyles make adaptive skin z zsphere byla zdynameshowana. Czyli tak naprawde od samego poczatku jest bardzo gestym dynameshem (jakies 250k) i nie ma co wygladzac. Odpal sobie polyframe to zobaczysz.

 

Fix:

Wroc do toola w ktorym robiles zsphere, w menu Adaptive Skin zjedź Dynamesh Resolution do zera i kliknij jeszcze raz Make Adaptive Skin. Będzie po bożemu, z czystego geo.

 

Dziękuję za pomoc :D Teraz działa jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności