Skocz do zawartości

Pomoc w ocenie zestawu


montelubiciastka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od jakiegoś czasu bawię się z modelowaniem i wizualizacjami.

Głównie 3dsmax + V ray, zbursh, i może octane w przyszłości.

Chcę zainwestować w nowy sprzęt, chodzi mi o coś takiego:

 

-Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz

-Procesor Intel Core i7-8700, 3.20GHz, 12MB, BOX

-Dysk SSD Plextor S2G 128GB SATA3 M.2 )

-Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 (128 Bit)

 

Chciałbym was zapytać o opinie czy jest w miarę ok? Co ewentualnie podmienić, chciałem zaznaczyć ze jestem trochę zielony

w tych sprzętowych nowościach takie podzespoły zaproponował mi kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Weż 1x16GB 2400Mhz Cl14 jakieś. Bedziesz mial wiecej miejsca na upgrade do 64GB czyli maxa dla tego procka. Nawiasem mówiąc bardzo drogi RAM i dyski są teraz. Może w 2 kwartale 2018 roku potanieja jak wystarczająca dużo naprodukują fabryki bo teraz jest niedobór. 8700 jest na 1551 ale pamietaj ze tylko chipset z370. Plyty pod skyleke nie sa kompatybilne.

 

Ja bym uderzał w strone Ryzen 1700 i podkrecił go do 4Ghz na 8 rdzeniach 16 wątkach. Do tego 2400Mhz Cl14 DDR 4 16-32GB. Karte za 1060 3GB lub 6GB jak starczy. Ryzen 1700 ma chlodzenie w pudle wiec mozna potem lepsze dokupic.

 

Jaki masz budzet i czy wszystko musisz wymieniac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasę jaka mogę zainwestować to 5000zł ogólnie chce kupić całego nowego kompa, stary już nie daje rady jak robię jakieś bardzie złożone modele w Maxie wszystko się wiesza.Chciałbym żeby wszystko w miarę płynnie śmigało, nie oczekuje jakiś fajerwerków.

 

Zestaw w całości jaki zaproponował mi kolega wygląda tak:

 

-Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 550W (SPC139)

-Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 3 (BK018)

-Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (F4-3000C15D-16GVGB)

-Płyta główna MSI Z370 Tomahawk, Z370, DDR4, SATA3, M.2, USB3.1 gen.2, ATX

-Dysk HDD Toshiba P300 Performance 1TB

-Proceosor Intel Core i7-8700, 3.20GHz, 12MB, BOX (BX80684I78700)

-Dysk SSD Plextor S2G 128GB SATA3 M.2 (PX-128S2G)

-Obudowa SilentiumPC Regnum RG4F Frosty White (SPC179)

-Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI,DP, BOX, (GV-N105TOC-4GD)

 

Na początek nie chciałbym niczego podkręcać bo sie na tym nie znam, nawet nie wiem czy ta i7 się da, za jakiś czas może ogarnę ten temat.

Sebazx6r sugerujesz wstrzymać się jeszcze z kupnem może to wszystko jeszcze potanieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 można podkręcać tylko w wersji z literka k do tego musisz obowiązkowo kupić radiator bo nie będzie go w zestawie. I tu juz cena nie bedzie tak porownujaca. Zasilacza Silenitium nie wiem raczej bym nie zaryzykowal z zasilaczem tej firmy. Chlodzenia maja dobre noty ale mimo wszystko zasilacz raczej nie.

Wciąż uważam ,że na Ryzenie zrobisz ciekawszy built. 8 rdzeni 16 watkow zmaiast 6 i 12. Przy tych samych ograniczeniach RAM.

Tu masz built na ryzenie tak by sie mniej wiecej zmiescil w budzecie i by ci sie dobrze pracowalo. Dodam ,ze Ryzen mozna podkrecac. Chlodzenie masz seryjne chwilowo ale mozesz dokupic potem a tu masz 32GB DDR4 SSD 240GB na system i 1060 6GB. Staralem sie zmiescic w budzecie. Plyta bez sli czy crosfire za to z chlodzeniem na sekcji zasilajacej i 4 slotami na ram max 64GB. Zostaja ci 2 sloty na upgrade do 64GB.

Nie zlozysz w tej cenie ciekawszego systemu na Intelu.

 

Potem mozesz kupic chlodzenie Fortis 3 Sylentium PC i podkrecic sobie do seryjnego 4Ghz.

 

 

RAM I DYSKI SSD PRZEZ NASTEPNE kilka miesiecy nie stanieja ale te Vipery sa w rozsadnej cenie.

 

 

[video=youtube_share;Dan36jGqmzE]

 

[video=youtube_share;rI2nalh9awM]

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o tym Razen 7 i rzeczywiście w renderach wypada lepiej, przynajmniej tak podają.

Ogarnąłem taki zestaw prosiłbym o opinie budżet trochę naciągnięty wolałbym już go nie przekraczać :)

W przyszłości zrobię tak jak radzisz Sebazx6r dokupię chłodzenie i podkręcę procka + dokupienie ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co warto poczytac o kompatybilnosc testowanych ramach na stronie producenta. Najwieksze prawdopodobienstwo jest ze rusza ci 2400Mhz lub 2133 na cl 14 cl15. Ja bym bral 2400Mhz na CL14 a jak nie ma to na CL. Pamieci wyzej takotowane czesto by dzialaly moze miec obnizone taktowanie. Opisane jest to w liscie kompatybilnosci. Gigabyte ma szersza ilosc testowanych RAM.

MSI compatibility list RAM: (zwroc uwage na jakiej czestotliwosc ram im dzialal czasem podana jest wersja biosu)

https://www.msi.com/Motherboard/support/B350-TOMAHAWK.html#support-mem-1

 

 

------------------------------------------------------------

Ta plyta przykladowo zadziala z ramami ponizej:

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-ab350m-gaming-3-b350-ddr4-usb-3-1-sata3-uatx-1139760/

https://www.karen.pl/product/316235/HyperX_Fury_Black_32GB_2x16GB_2400MHz_DDR4_CL15_DIMM_.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

 

Lista kompatybilnych ram- Gigabyte:

http://download.gigabyte.asia/FileList/Memory/mb_memory_ga-ab350m-gaming3.pdf

 

Oczywiscie nie znaczy to ze dany ram nie zadziala, ale im wyzej jest taktowany tym wieksze jest prawdodpodobienstwo ze moga byc problemy. Zawsze mozesz jedna sprobowac. Tomahawk raczej powyzej 2400 nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności