Skocz do zawartości

Pojaz3d jacht motorowy NAMI


Rekomendowane odpowiedzi

Nami to projekt jachtu typu trimaran zaprojektowany dla użytkowników szukających jedynego w swoim rodzaju luksusu. Futurystyczna forma jachtu mierzy 205 stóp długości. Wyposażona w panele słoneczne łódź jest przyjazna dla środowiska zapewniając częściowy zasób energii potrzebnej do jej poruszania po wodzie. Jacht składa się z trzech pięter, na których znajdują się takie pomieszczenia jak kabina główna, kuchnia, łazienki, pokoje dla gości i personelu, przestrzeń przeznaczona na rozrywkę oraz salon. Główny pokład wyposażony jest w lądowisko dla helikoptera. Ta część z racji na swoją ekspozycję wyposażona jest również w barierki ochronne zapewniające komfort i bezpieczeństwo spacerującym po pokładzie gościom. Pokłady są wzajemnie ze sobą połączone co umożliwia i ułatwia swobodną komunikację między nimi. Dzięki temu użytkownik w szybki i sprawny sposób może zmienić miejsce swojego położenia zmieniając piętra. Na jachcie znajdziemy również dwa pontony ratunkowe, mieszczące po 12 osób w sumie 24 zapewniając w chwilach niepożądanych bezpieczeństwo całej załogi. Nami swym kształtem i opływową linią nawiązuje do żywiołu jakim jest woda. Dominującymi materiałami w projekcie jest oczywiście drewno razem z metalem i szkłem co wzmagać ma efekt luksusu i bogactwa tym samym wyróżniającą koncept na tle innych realizacji.

 

Autorami projektu są Adam Graszk i Artur Gaca

 

https://www.behance.net/gallery/58335757/Yacht-Concept-Nami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jako iż jestem praktycznie po studiach z projektowania yachtów po renderach stwierdzam że raczej tylko bryła zewnetrzna :) wygląda fajnie ale z użytecznością to to wypada mega słabo.

 

Zrobiliśmy tylko bryłe zewnetrzną acz kolwiek jakies tam szkice rozplanowania wnetrza mam. Planuje je zrobić i w unreal enginie wrzucić.

ale niema czasu za bardzo żeby to machnać

 

Studia z projektowania Jachtów ... ciekawe, bardziej chodzi mi o to, ze miesiąc na taką bryłę wydaje mi się, mega długo

 

miesiąc na wszystko najpierw musieliśmy się zdecydować jaki typ łodzi robimy padło na trimarana. potem kilka szkiców i modeli próbnych. Jak dogadaliśmy się co do finalnego wyglądu to żeśmy machnęli projekt wysyłaliśmy do sobie pliki bo nie mamy z kumplem bezpośredniego kontaktu. finalna wersja jachtu to jakiś tydzień modelowania z transferem plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności