Skocz do zawartości

Unwrap UVW. Prawidłowe rozkładanie UV.


Orothus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Chciałbym "upiec" UV żeby móc w edytorze graficznym nanieść na model textury ale napotkałem problem z UV mapą i nie potrafię sobie z tym poradzić.

 

CheckerPattern wygląda w ten spsób:

ovmRZdo

ovmRZdo

 

ovmRZdo.png

 

Nie wiem jak to ugryźć żeby rozłożyć UV tak żeby było dobrze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Dziękuję serdecznie za linki. Przestudiowałem to co podesłałeś i na podstawie informacji zawartych w poradnikach wziąłem się do pracy. A o to efekt, aczkolwiek nie wiem czy to jest dobrze wykonany unwrap :/

 

Tak wygląda UVW:

 

qVnYaXj.png

 

A tak prezentuje się checkerpattern:

 

rQFHra2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Bardzo ważna rzecz o którą zapytam Cię na początku to: co to jest za obiekt, do czego będzie służył i jaką teksturę chcesz na niego nałożyć. To jest ważne, bo przy rozkładaniu UVW rzeczy mniej widoczne w scenie można scalować do mniejszych wysp (wyspa - to określenie rozłożonego elementu w oknie). Chętnie Ci pomogę tylko musisz mnie nakierować co, do czego itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Bardzo ważna rzecz o którą zapytam Cię na początku to: co to jest za obiekt, do czego będzie służył i jaką teksturę chcesz na niego nałożyć. To jest ważne, bo przy rozkładaniu UVW rzeczy mniej widoczne w scenie można scalować do mniejszych wysp (wyspa - to określenie rozłożonego elementu w oknie). Chętnie Ci pomogę tylko musisz mnie nakierować co, do czego itd.

 

Witaj :) Dziękuję za odzew. Obiekt o który się rozchodzi to med-pod który pojawiał się w filmie Elizjum.

 

A wygląda to tak:

 

986d0e7a-a449-4218-9936-25e01dda9473

7BGUimB.jpg

 

 

W zasadzie to jest pierwszy test render jaki wykonałem. I w takiej kolorystyce chcę to utrzymać. Ale oprócz tego chciałem dodać napis na górnej części tej kapsuły (coś w stylylu "Phar-Med" etc.) Model posłuży mi do wypełnienia med-bay statku kosmicznego który projektuję i który przy okazji będzie sprawdzeniem umiejętności w modelowaniu. Przy tej okazji chciałbym się nauczyć również dobrze texturować obiekty mniej lub bardziej złożone i tworzyć do nich textury na własne potrzeby.

 

Będę wdzięczy za wszystkie wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być tylko napis, to łatwiejszym sposobem będzie wymodelowanie tego napisu i umieszczenie go na obiekcie tak by wystawał minimalnie poza obrys bryły. Jeśli chcesz to ciąć na UWV to określ w którym miejscu ma być ten napis. Jak chcesz możesz mi podesłać obj. tylko tego elementu. ZObaczę co da się zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być tylko napis, to łatwiejszym sposobem będzie wymodelowanie tego napisu i umieszczenie go na obiekcie tak by wystawał minimalnie poza obrys bryły. Jeśli chcesz to ciąć na UWV to określ w którym miejscu ma być ten napis. Jak chcesz możesz mi podesłać obj. tylko tego elementu. ZObaczę co da się zrobić :)

 

Jestem świadom tego że napis mogę wymodelować, aczkowiek chciałbym się nauczyć robić własne textury. Dlatego chciałbym dowiedzieć się jak dobrze unwarpowac siatkę modelu i jak wygląda późniejszy etap tworzenie textur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności