Skocz do zawartości

Niepłynnie działające viewporty.


freemaker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Potrzebuję pomocy ponieważ zmagam się z takim problemem, że kiedy we viewporcie w 3ds max 2015 oddalam i przybliżam scenę to scena ta przycicna siei działa z opóźnieniem w stosunku do scroola myszy. Jest to bardzo denerwujące i wyklucza sprawną pracę.

 

Sprawdziłem na starszym komputerze z o wiele mniejszymi parametrami i scena działa płynnie. Od czego może zależeć bo pomysłu już nie mam. Zainstalowałem ponownie 3ds maxa i to samo. Zainstalowałem różne sterowniki do karty graficznej ale zmiany nie ma. Wgrałem też najnowszy BIOS i ciągle to samo.

Płyta gł to MSI X99A Raider a pamięć RAM to Kingston Predator HX424C12PBK 4/32 4 kosci po 8 GB.

Wydałem sporo pieniędzy na ten sprzęt ale komputery za połowę mniejsze pieniądze lepiej sobie radzą ze scenami niż obecny drogi komputer. Bardzo proszę o pomoc a dodatkowych informacji jeszcze udzielę, bardziej szczegółowych aby problem lepiej zdiagnozować.

 

Pozdrawiam;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam;

Tak wczoraj czytałem ten wątek.

Działam na 3dsmax 2015 . Mam wgrany serice pack 4 System Windows 7 64 bit OEI kupiony 2 miesiące temu.

Miałem wcześniej 3ds max 2016 i było to samo. BIOS wgrany najświeższy.

Sprawdzałem już wszystko i moje pomysły się wyczerpały. Najbardziej podejrzany w tej chwili wydaje mi się dysk.

https://zapodaj.net/8c2c9a7b08953.png.html

Czy możesz opisać dokładniej sprawę z dyskiem ssd i jego sterownikami. Wyczytałem, że dyskk SSD nie potrzebuje aktualizowania sterowników?

 

Scena z 3mln poly działa płynnie na karcie gtx770 2 GB a w moim komputerze na gtx 960 4 GB podczas przybliżania i oddalania sceny w widoku perspective przycina się i działa z opoźnieniem .

Czy warto robić partycę GPT na windowsie 7 gdzie pojemność dysku to 250 GB? Moja płyta posiada funkcję boot UEFI.

Komputer miał działać jak rakieta a wykłada się z komputerem drugim który ma o połowę mniejsze parametry :(

Miałem podejrzenie na pamięci RAM ale wykluczam ponieważ te RAMY jak jest napisane w opisie są wykonane pod płytę główną MSI X99.Kosztowały też sporo pieniędzy

Już mi się chce ryczeć w sumie bo nie wiem jak to naprawić ?

Edytowane przez freemaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz objawy podobne do tych które ja miałem to sprawdził bym kwestię dysku ssd..

Tyle tylko.. że mój dysk był ssd M2, montowany do Pcie a nie sata i chyba z tego brał się problem..

 

Tak w ogóle- miałem kiedyś tego Cruciala i odwalił nieprzyjemny numer.. Kilka razy czas komp nie startował, tzn nie widział dysku z systemem..

Koniec końców już tak zostało- wyczytałem w necie że (teraz nie pamiętam, część dysków czy wszystkie) miał wadę firmware która mogła doprowadzić do zawieszenia/ brick'a dysku (nie do naprawy)

Dało się tego uniknąć aktualizując firmware (przed awarią)

 

dobra.. co mógł byś spróbować:

-sprawdzić czy na innym użytkowniku windowsa jest poprawa

-masz w biosie SATA ustawione na AHCI, jak nie masz to ustaw

-dodaj maxa do wyjątkow w zaporze/ wyłącz zaporę tymczasowo

-próbowałeś instalować maxa na innym dysku? nie ssd tylko hdd?

-instalowałeś service packi do maxa? (wystarczy ten ostatni, najnowszy- zawiera poprzednie)- u mnie jakoś tak losowo naprawiała się prędkość po instalacji service packa.. do resetu kompa działało ok

-masz poinstalowane wszystkie sterowniki typu chipset/ sata itp?? próbowałeś czegoś typu AVG Driver Updater?

-ja w zasadzie zrobiłem 2 rzeczy (i kilkadziesiąt niudanych prób po drodze): zainstalowałem sterowniki nvme (których nie potrzebujesz bo masz dysk sata a nie m2 pcie).. i przy instalacji zmieniłem typ partycji windows na GPT.. Nie wiem czy Ci to pomoże ale można spróbować..

Edytowane przez mitic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności