Skocz do zawartości

Laptop dla Architekta 3ds max + V-ray w cenie 8-12 tyś co warto kupić ?


Pokrak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jak w temacie potrzebuje laptopa głównie do renderowania (wiem lepiej stacjonarkę - już mam ), często pracuje w różnych miejscach i potrzebuję mocny laptop. Temat jest dla mnie pilny bo zakupu muszę dokonać w tym tygodniu.

 

Obecnie waham się pomiędzy :

 

http://allegro.pl/lenovo-y720-i7-32gb-nvme-evo960-500gb-1tb-win10-i6846683676.html

 

 

  • wielkość pamięci RAM: 32 GB, DDR4 , częstotliwość taktowania (MHz): 2133
  • wielkość matrycy : 15" - 15.9" , rozdzielczość (piksele): 1920 x 1080, typ matrycy: IPS , powłoka matrycy: matowa
  • seria procesora: intel Core i7 , model procesora: intel Core i7-7700HQ , liczba rdzeni procesora: 4 , taktowanie bazowe procesora (GHz): 2.8 , taktowanie maksymalne procesora (GHz): 3.8 , pamięć podręczna procesora (MB): 6
  • model karty graficznej: nVIDIA GeForce GTX 1060
  • dysk SSD 500 GB + dysk magnetyczny 1 TB

 

cena 8000 brutto

 

a Hyperbook w takiej konfiguracji:

 

kran: 15,6" FullHD IPS 1920 x 1080 LED, Matowy - NVIDIA G-SYNC + gwarancja "Zero Bad Pixeli" na 30 dni

- Procesor: Intel Desktop Core i7-8700K, Coffee Lake, 6 x 3.7GHz (do 4.7GHz Turbo), 12MB Cache, 95W

- Karta Graficzna:NVIDIAŸ GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 G-SYNC

- Pamięć RAM: 64GB (4 x 16GB) DDR4 2400 MHz

- Dysk SSD M.2: Samsung SSD 500GB 850 EVO M.2 2280 (read/write; 540/500MB/s)

- Dysk twardy 2,5": HDD 1TB HGST Hitachi, 7200 RPM, 32MB cache, 9.5mm

cena 12 000 brutto

 

I tu moje pytanie czy w wszej ocenie warto dołożyć te 4000 zł różnicy akonto lepszego procesora i dodatkowego ramu, czy jednak skok szybkości nie będzie proporcjonalnie większy do skoku ceny .

 

A może ktoś ma lepszą propozycje.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszystko zalezy jak zamierzasz renderowac. Czysty Vray czy Vray RT, jesli te drugie to dorzuc i kup jakiegos lapka z gtx 1070. Osobiscie korzystam z Asusa g752 i w pelni zastapil moja stacjonarke - renderowanie gpu, after effects, premiere + mozliwosc dokupienia troche przecenionej, ale zewnetrznej stacji pod dodatkowe gpu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cpu rendering to tylko ramu sobie dokupić aby było 32 giga i ju.

https://www.x-kom.pl/p/376064-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-gl702zc-ryzen-7-16gb-240ssd1tb-win10.html

 

No przyznam że jest to jakaś opcja bo procesor szybszy , ma więcej rdzeni i cache, choć nigdy nie miałem nic z procesorem AMD , i nie miałem też nigdy Asusa więc mam mieszane uczucia. ale dorzuciłem do listy pod rozwagę.

 

Dzięki za podpowiedź.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Wszystko zalezy jak zamierzasz renderowac. Czysty Vray czy Vray RT, jesli te drugie to dorzuc i kup jakiegos lapka z gtx 1070. Osobiscie korzystam z Asusa g752 i w pelni zastapil moja stacjonarke - renderowanie gpu, after effects, premiere + mozliwosc dokupienia troche przecenionej, ale zewnetrznej stacji pod dodatkowe gpu.

 

Czysty V-ray, liczenie na procesorze (CPU), dlatego karta graficzna nie jest u mnie tak ważna jak procesor, bo ona ma tylko wyświetlać model w trakcie pracy a nie bierze udziału w renderowaniu.

 

- - - Połączono posty - - -

 

A wrzucę jeszcze pytanie czy ktoś miał do czynienia lub zna kogoś kto ma Hyperbooka ?

 

Ta opcja jest dla mnie o tyle kusząca że jest tam procesor desktopowy czyli powinien być mega wydajniejszy od wersji mobilnych do laptopów.

 

Czy tu ktoś jest w stanie mi coś podpowiedzieć czy podzielić się swoimi doświadczeniami ?

 

Są też podobno inne firmy które składają komputery tak jak Hyperbook , może ktoś miał kompa od konkurencji i jest zadowolony i może mi podać namiar na taką firmę.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko moge dodac ze Hyperbook to po prostu spolszczone tajwanskie Clevo. Dokladnie tym samym sprzetem (tylko byc moze pod innym "brandem") handluja firmy jak Dreammachines czy xtreem.

 

Super, dzięki za podpowiedź popatrzę w tych firmach czy nie będzie taniej lub coś lepiej . A może znajdę jakąś opinie od kogoś kto używa takiego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności