Skocz do zawartości

Unwrapping sfery


Make My Day

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do Was zapytanie, gdyż zaczynam głupieć troszeczkę.

W jaki sposób można zunwrapować sferę, by nałożyć na nią film 360? Chciałbym uniknąć szwów i zachować nierozjechany obraz. Dodatkowo sfera ma wycięte kilka polygonów, w miejsce których umieszczam model drzwi.

Wygląda to mniej więcej tak: 2hmg707.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dawno już nie robiłem unwrapa w maxie, ale powiedz jak chcesz ten obiekt pokazywać?

Chodzi mi sytuację, gdy pomijając jej jeden/ dwa loopy na górze i na dole, można zunwrapować ją jak zwykły plane.

Ale może niech się wypowie ktoś, kto wrzucał tego typu filmy.

Zdjęcia tego typu zwykle i tak mają jakiś punkt obrotu filmy chyba też, kurde, chyba nie pomogam za dużo... :) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Portal działa na tej zasadzie:

 

 

Na scenie znajdują się 2 sfery. Zewnętrzna i niewiele mniejsza od niej zewnętrzna. Kilka wyciętych polygonów imituje drzwi. Na kuli wewnętrznej nanosi się jako teksturę film 360 dzięki czemu wchodzisz w portal przenoszący Cię do nagranego filmu. Całość wyświetlana jest w okularach VR. Cały czas walczę i próbuję, ale ciągle seamy są zbyt widoczne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej rozjechany obraz na sferze wg mnie dostaniesz jak wyjdziesz z boxa, tj. robisz boxa -> nakładasz smootha z kilkoma subdivami -> nakładasz spherize (bo czysta sfera z boxa nie jest idealną sferą) -> robisz unwrap. Powinieneś mieć wtedy sfere z cube mappingiem (o takim http://www.f-lohmueller.de/pov_tut/backgrnd/im/CubeMappingSequence_1.jpg). Nie wiem jak wygląda twój film 360, ale wydaje mi się, że możesz go przerobić na takie mapowanie. https://ggnome.com/pano2vr z tego co pamiętam radził sobie z przerabianiem filmików między różnymi mapowaniami/rzutowaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności