Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Spadek wydajności procesorów nawet o 60%?

Paweł Grzelak
    Awatar deshu
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Zrobiłem benchmarki przed i po łatce.

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spectre_meltdown.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	36.8 KB
ID:	104663  

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

co oznacza, ze niczego nie łata (łatka psychologiczna) albo, że łatki nie łatają samego problemu, a jedynie ograniczone scenariusze - np. wątki przeglądarek internetowych.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar Imperator
    Podziękowania

Domyślnie

Te głośne 30% to tylko w bardzo konkretnych przypadkach najczęściej nie dotyczących zwykłego użytkownika, chyba tylko javascripty dla Kowalskeigo są mocno wolniejsze, 30% brzmi lepiej niż 1% dla przeciętnego użytkownika a ruch na stronach z newsami zawsze dobry :)

https://www.dobreprogramy.pl/Jak-to-...ews,85267.html
    Ostatnio edytowane przez Imperator ; 09-01-18 o 15:34

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

ogólnie coś czego nie odczuje kowalski w sprzęcie ale na pewno w kieszeni, bo usługo chmurowe są mniej wydajne więc te same operacje będą kosztować więcej:

On Reddit, a Monero coin miner reported a slowdown of about 45 per cent after applying the Meltdown patch. On that thread, another person cited a hash rate decrease of 10 to 15 per cent.
    Quora, which relies on AWS, on Saturday said it is "facing a slowdown due to the patch applied by AWS for Intel's Meltdown and Spectre issues.
    Z tego co czytałem, to bardzo spowolniły wszelkie usługi kllienckie - tam gdzie komputer odpala się w trybie usera (np. wirtualne maszyny) czy wątki bez uprawnień admina (serwerowe i chmurowe rzeczy). Ogolnie z punktu widzenia ekonomii interesująca sprawa, bo doświaczymy inflacji na usługach IT - ciekaw jestem jak mocno sie to odbije na inflacji w ekonomii - będzie dobrym predykamentem jak bardzo jestesmy zależni od nieprzerwanych usług IT. To taki odpowiednik zmniejszenia napięcia w kontakcie, przez co trzeba dłużej gotowac wodę płacąc tyle samo co wcześniej za minutę operacji.

Jak serwerownie zdecydują się delikatnie podkręcić procki - czego nie powinny robić - może za kilka miechów zacznął się pojawiać pierwsze poważne trzaski w infrastrukturze chmurowej. Fajnie doświadczyć czegoś takiego zanim jeszcze się zintegrowaliśmy mocno z chmurą.
    Ostatnio edytowane przez olaf ; 09-01-18 o 15:43
    nosiłem kalesony zanim było cool
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

Prędkość zawiązywania sznurowadeł nigdy nie miała wpływu na rozwój humanizmu... chyba, że cyborg chodzi w burach na sznurowadła.....:))))
    Humanista jest wśród ludzi... głupek tarza się w próżni...
    × nie 1 użytkownik(ów) ma inne zdanie na ten temat

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów