Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Jaki PC do digital painting?

Member

Podziękowania

Domyślnie Jaki PC do digital painting?

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cześć

Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze komponentów do złożenia stacji roboczej.
    Komputer ma służyć przede wszystkim do digital paintingu przy użyciu tabletu (wacom intuos5 large).
    Bardzo zależy mi na tym aby nie pojawiał się problem zamulającego pędzla. Pędzel ma śmigać bez zacinek na bardzo dużych formatach takich jak 100x70cm, przy wielu warstwach, jest to dla mnie priorytet.

Oprócz tego chciałbym się zacząć uczyć programów 3d, ale to będzie dopiero nauka, komputer musi być niezawodny pod kątem samego digital paintingu. Pracować będę w Ps6.

Widzę że bardzo chwalony jest ostatnio ryzen 1700x ale wszystkie te tematy opierały się na sprzęcie dla grafików 3d, dla mnie priorytetem jest digital painting, stąd też wątpliwości czy oby na pewno ten procesor będzie dla mnie odpowiedni.

Podaję swoją własną propozycję poniżej:

http://www.morele.net/inventory/info/370bb12f/

Najbardziej nurtujące jest dla mnie pytanie, czy oby na pewno ten ryzen będzie w moim przypadku lepszy niż po prostu i7, oraz czy karta graficzna gtx 1060 nie jest mi zbędna, zakładając że mogę kupić coś o wiele tańszego jak np. gtx 1050 ti

Dodam, że nigdy jeszcze nie składałem sprzętu od podstaw, więc jeśli ktoś z tutaj doświadczonych doradzi mi zakup dużo tańszych komponentów to z pewnością rozważę, nie ukrywam że wolałbym nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy, ale też nie chcę oszczędzać na sprzęcie który ma służyć do profesjonalnej pracy.

EDIT:

Żeby nie było nieporozumienia, mowa o samym komputerze, bez monitora, klawiatury, myszy i tabletu.
    Ostatnio edytowane przez Diem ; 05-01-18 o 00:52

Member

Podziękowania

Domyślnie

Gdyby nie najnowsze doniesienia o spadku wydajności procesorów intela to zdecydowanie i7 albo nawet i5. Ryzen 1700 jest świetnym wyborem ale nie do photoshopa, radzę poczekać na nowsze procesory od intela. Co do karty graficznej to uzbieraj wiecej hajsu, przynajmniej na gtx 1080, nawet na gtx 1070 będziesz miał opóźnienia w pędzlu, karta graficzna to w dp podstawa.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Zaraz, coś mi się tutaj nie zgadza, ludzie składają komputery pod 3D na gtx1060 i niby wszystko działa, a do zwykłego photoshopa potrzeba aż karty za 2500zł? To jak ludzie malowali jak nie było jeszcze tych kart?

Jeśli chodzi o czekanie na nowy procesor od intela to nie wiem czy to ma większy sens, z tego co czytam to prezes firmy już sprzedał większość akcji pozostawiając minimun a sama firma może mieć wielkie problemy w przyszłości. No więc znowu pytanie. Skoro nie ryzen, to jaki inny procesor. Zależy mi też na jak najszybszym kupnie sprzętu, nie mam czasu na czekanie kilka miesięcy na coś nowego, niestety ;/

Member

Podziękowania

Domyślnie

Mam tą płytę główną i z początku byłem bardzo zadowolony. Łatwy upgrade biosu, wygląd i cena do możliwości, ale po czasie dostrzegłem parę mankamentów. Pierwsze co mi się rzuciło to tylko 4 wejścia sata więc jak chciałem wsadzić wszystkie dyski ze starszego kompa + napęd dvd to musiałem dokupić stację dokującą do dysków. Druga mało atrakcyjna sprawa o której przekonałem się dopiero niedawno to położenie slotu M.2. Mianowicie by móc umieścić dysk ssd m.2 musiałem wyjąć kartę graficzną zamontować dysk i zapiąć kartę (gtx1070). Do tego śruba mocująca M.2 jest krótka i dopiero po kilku chwilach kapnąłem się, że można ściągnąć dystans z niej i dopiero ledwo się udało. Na razie to działa ale położenie w tym miejscu wejścia nie jest za dobre i podejrzewam, że może mieć z czasem wpływ na żywotność i wydajność dysku. Ostatnie co mi się rzuciło w oczy a właściwie w uszy to nieszczęsna karta dźwiękowa. Być może winą tego jest położenie wentylatora mojej obudowy lub sterowniki ale gdy nie ma żadnej muzyki to z głośników również słuchawek wydobywa się lekkie piszczenie. O kości dopytaj bo ryzeny lubią być nie kompatybilne z niektórymi modułami podobno.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

To jak ludzie malowali jak nie było jeszcze tych kart?
    Uzywali starego softu, ktory byl pisany przez dobrych programistów.
    nosiłem kalesony zanim było cool
    × tak 2 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member
    Awatar revrite
    Podziękowania

Domyślnie

Uprzedzam, ze nie czytalem poprzednich wpisow. Nie jestem też mistrzem w składaniu komputerów. Propozycja, ktora przedstawiles wydaje sie byc dobra, chociaż ja stawiałbym na poczciwego intela (co idzie tez ze zmiana plyty glownej), 32gb ramu to duża ilość, ktora powinna zapobiec muleniu photoshopa przy wiekszych rozmiarach. Od siebie dodałbym jeszcze dysk pojemnośćiowy, hdd ok 2-3 tb na dane, bo obawiam się, że 500gb nie jest wystarczającą ilością jeżeli chcesz mieć zainstlowane jeszcze programy do 3d, przechowywać projekty i jeszcze czasami jakieś paczki ze zdjeciami czy coś. Mam znacznie słabszy pc i daje rade spokojnie z wiekszymi plikami, chyba, że psd zajmuje już z 6gb i ma 300 warstw. (gtx560,180ssd,3TBhdd,8gbram,i5 3.1ghz). Do grafiki 3d wiadomo, potężne są często potwory. w 2D zależy wiele od kultury pracy, czy masz masę warstw itp.

edit: z mojego doświadczenia (moze mam mylne wrażenie) karta graficzna nie jest tak ważna do grafiki 2d jak proc czy duża ilość ramu. Mam porownanie miedzy moim pc a laptopem też, maja takie same karty praktycznie, a laptop ma lepszy proc i ram (nieznacznie co prawda) i photoshop działa szybciej jeżeli chodzi o większe pędzle czy przybliżanie i oddalanie dużych psd.

Member
    Awatar Sayja
    Podziękowania

Domyślnie

Wydaje mi się, że najwięcej ograniczeń w płynności działania nakłada architektura software'u, tak więc nawet najszybszy komputer się o nią rozbije. Do wygodnej pracy w photoshopie dobrze mieć trochę więcej ramu i solidny dysk, nie zauważyłem strasznych problemów związanych z wydajnością procesora czy karty graficznej (bo te ostatnie chyba mają znaczenie tylko w przypadku użycia konkretnych narzędzi, np. mixer brush)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Sayja Zobacz posta
    Wydaje mi się, że najwięcej ograniczeń w płynności działania nakłada architektura software'u, tak więc nawet najszybszy komputer się o nią rozbije. Do wygodnej pracy w photoshopie dobrze mieć trochę więcej ramu i solidny dysk, nie zauważyłem strasznych problemów związanych z wydajnością procesora czy karty graficznej (bo te ostatnie chyba mają znaczenie tylko w przypadku użycia konkretnych narzędzi, np. mixer brush)
    no nie..
    np tu poczytaj: https://www.slrlounge.com/best-compu...-computer-par/

"Photoshop uses the CPU for the majority of its tasks"
    Im wyższe taktowanie pojedynczego rdzenia tym lepiej, niekoniecznie jak do renderowania więcej rdzeni/ łączne taktowanie całośći

RAM-16 GB albo więcej

GPU:
    "Photoshop does benefit from the extra muscle the GPU brings to the table – for some tools. Most of the time, it’ll be relaxing while your CPU handles the brunt of the work. However, when you get into a few advanced tools like Perspective Warp, Oil Paint filter, and Blur Gallery, the GPU will jump in to speed things up."
    najlepiej 4GB pamięci+

SSD- szybsze bootowanie systemu, otwieranie programów, otwieranie i zapis plików

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Wypisany sprzet jest swietny. Procek AMDka mialem raz w zyciu ale nie mialem zadnych z nim problemow. Tez planuje przesiadke na Ryzena albo jego nastepce - po cholere mam przeplacac za intela? I za plyte pod tego intela. Po ostatnich odkryciach pewnie poczekam do nowej generacji. Z cala pewnoscia nie potrzebujesz 1080ki zeby sobie malowac (nieco ponad rok temu malowalem na gtx760 z 2GB i tez bylo dobrze. Pamieci brakowalo do 3D a karta byla za wolna do nowszych gier ale malowalo sie ok). Ludzie czasem wypisuja takie brednie ze szok. Byle wiecej, szybciej... Najlepiej dwa tytany! I oczywiscie 4K display w conajmniej 30+ cali. Bla bla bla.
    Na tym zestawie co napisales bez problemu mozesz zostac mistrzem swiata w digital paintingu I tak koniec koncow liczy sie skill a nie to czy masz najwiekszy Cintiq i biurko za $400 przy ktorym stoi komp w cenie malego samolotu.
    Od siebie polecam ci sprawdzenie alternatyw bo nawet tego oslawionego industry standard Photoshopa nie potrzebujesz koniecznie do digital paintingu. Za ulamek ceny kupujesz Painstorm Studio i jedziesz.
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member

Podziękowania

Domyślnie

dzięki wielkie za odpowiedzi, rozjaśniło mi to sytuację. Zostaję przy wyborze procesora, jeszcze się zastanawiam nad zmianą płyty głównej na wyższy model i wtedy wziąłbym tańszą kartę graficzną, chyba właśnie gtx 1050 ti ZAstanawiam się jeszcze na ile potrzebne jest w moim przypadku 32 GB ramu. Przy założeniu, że 16 starczy to chyba lepiej zaoszczędzić trochę kasy, szczególnie że ram podrożał ostatnio niesamowicie.

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów