Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: Jaki PC do digital painting?

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    16 starczy. Blad ktory wiele osob popelnia to wlasnie skupienie sie na procku, karcie grafiki a olanie plyty glownej czy zasilacza. To bardzo wazne czesci i dobrze jest zainwestowac w porzadna plyte glowna. Mysle ze w dobra strone kombinujesz. Jedyny mankament 1050ki to 2GB pamieci mniej. Ale do 2D powinno ci smigac bez problemu. Nie masz zadnych tekstur zeby pakowac w pamiec, tak ze jesli jestes pewien ze glowny nacisk polozysz na 2D mozesz spokojnie kupic ta 1050ke. To sa truizmy ale na prawde pakowanie kasy w sprzet ktory bedzie o iles tam klas lepszy od tego co realnie potrzebujesz zupelnie nie pomoze Ci w byciu lepszym artysta. Znam kolesi co na laptopach smigaja takie rzeczy ze szok i takich co maja super-duper maszyne, licencje do topowych softow, Cintiq wielkosci stolu i... kiepskie prace Powodzenia!
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

1050Ti ma 4GB GDDR5. Ramy powinny potanieć w połowie 2018 roku. Tak mi kolega mówił. Teraz podobno produkują głownie GDDR6 i HMB. Z tą jakością płyty głównej to lekka przesada.Skup się głownie na sekcji zasilania, czy jest chłodzenie etc ile ma faz jak doczytasz. Potem zadaj sobie pytanie czy będę używał więcej niż 1 karty graficznej i ile wejśćwyjść jest mi potrzeba. Po co placic za cos czego nigdy nie uzyjesz. Ja przykladowo raczej nigdy nie pojde w wiecej niz 1-2 karty a raczej na pewno nie wyjde. Wtedy pod Ryzen kupujesz cos z chlodzeniem na B350 bez crosfire bo SLI ten chip i tak nie obsluguje. Patrzysz ilośćzłącz SATA i liczysz dyski i napedy (ja przykladowo CD rom juz nie uzywam). Sprawdzasz ile masz USB na tylnym panelu i ile mozesz wyprowadzic na przod.
    Uwazam ze zlozyles sobie calkiem fajny zestaw. W tym ze w cenie obecnego ramu 2 lata temu mialbys 64GB. Popatrzylbym plyty z odpowiednia ilosc wejsc wyjsc dla swoich potrzeb.

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Sebazx6r Zobacz posta
    1050Ti ma 4GB GDDR5.
    Zeby bylo jasne - jak mowilem ze ma 2GB mniej to porownywalem do 1060ki ktora jest w zestawie.
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member

Podziękowania

Domyślnie

https://www.pugetsystems.com/labs/ar...rformance-907/

To porównanie ryzenów do Intel Core i7 7700K 4.2GHz dało mi teraz wielką zagwozdkę. Z testu wynika, że procesory intela są zdecydowanie lepsze ze względu na większą moc pojedynczego rdzenia. No i teraz pytanie, czy rzeczywiście ma to tak duże przełożenie? Po ostatnich doniesieniach o intelu: mam wielkie obawy co do procesorów tej firmy, jednak gdyby nie ten problem to pewnie bym jednak brał i7 7700K bo z testu który wcześniej podałem wynika, że i7 bije ryzena na głowę jeśli chodzi o photoshopa, ja zaś zdecydowanie potrzebuję maszyny w której malowanie będzie bezawaryjne. Pędzel nie ma prawa się zaciąć. Niestety nigdzie nie znalazłem testu sprawdzającego ten konkretny problem, jakim jest wydajność pędzli w photoshopie.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Mozesz miec niestabilna kreske... bralbym dwa komputery plus chlodzenie wodne, najlepiej w wannie... wtedy moze uda sie narysować kolo, chociaz gwarancji nie dam...
    "Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca." – MARK TWAIN

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Do malowania z jednym silnym watkiem to i procesory i5 spokojnie dadza rade. 16gb podobnie. W sumie mozesz kupić polisingowego i5 za 1500pln i reszte zainwestowac nie w sprzet a wiedze, kursy, podroze rozszerzajace wyobraznie. To te rzeczy bedziesz glownie monetyzowal przez wiekszosc swojego zycia.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Sebazx6r Zobacz posta
    1050Ti ma 4GB GDDR5.
    Zeby bylo jasne - jak mowilem ze ma 2GB mniej to porownywalem do 1060ki ktora jest w zestawie.

Wzrok mnie zawiódł xD.

Z tego co powiedzial chce robic tez 3d. Ja bym w stare truchla nie inwestowal. Potem ograniczenia plyty wszystko trzeba sprzedac i p... sie w nowe znowu.

Member
    Awatar qnaman
    Podziękowania

Domyślnie

Nie kupuj 1060/1050 te karty mają słabsze parametry od podstawowej 980tki. Te karty są dla ludzi którzy budują budżetowe komputery do grania. Jeśli nie możesz kupić przynajmniej gtx1070. Kup używaną 980. 980ti w ogóle chodzą w cenach sprzed dwóch lat.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za rady dotyczące karty graficznej, ale planuję kupić nowy sprzęt, za bardzo obawiam się jakiś wałków na używkach i wolę nawet trochę przepłacić, ale mieć pewność, że karta jest na gwarancji i że za rok nie będę musiał płakać gdy nagle karta przestanie poprawnie działać.

Tak czytam i czytam różne testy itp, ale ostatecznie nie mam odpowiedzi na najbardziej istotne dla mnie pytanie. Czy przy wyborze ryzena 1700x nie będę miał problemu z zamulającym pędzlem. To mi tak naprawdę w zupełności wystarcza na dzień dzisiejszy, ale biorąc pod uwagę że mam w planie pouczyć się też innych rzeczy (3d, animacja), oraz że wielowątkowość procesorów to bardziej przyszłościowa rzecz, zdecydowanie wolałbym wziąć ryzena. Stąd pytanie, czy jest tutaj ktoś, kto ma doświadczenie dokładnie z tym procesorem (ryzen 7) i może realnie odpowiedzieć na pytanie odnoszące się do samego zamulania dużych pędzli? Z góry mówię że gry mnie nie interesują, więc znowu intel ze swoim super hiper mocnym jednym rdzeniem przyda mi się jedynie w photoshopie. Btw, jeśli i5 jest już wystarczający, to czy nie oznacza to że ryzen 7 tak samo? Dopiero zgłębiam wiedzę na temat sprzętu, ale skoro i5 ma te 3,8 Ghz a ryzen7 ma 3,4 to czy jest to aż taka różnica,która sprawi że pędzle będą mi zamulały?

Mam znacznie słabszy pc i daje rade spokojnie z wiekszymi plikami, chyba, że psd zajmuje już z 6gb i ma 300 warstw. (gtx560,180ssd,3TBhdd,8gbram,i5 3.1ghz)

No i znowu, czy to oznacza, że już taki ryzen 7000x będzie nawet lepszy jeśli chodzi o prędkość na photoshopie niż ten i5 3.1Ghz, czy te Ghz to jeszcze nie wszystko co wskazuje na prędkość jednego rdzenia?

EDIT

tak jeszcze napiszę na temat samego powodu, dla którego tak zależy mi na tej wydajności brushy. Inwestując tak duże pieniądze w maszynę, chciałbym mieć możliwość wydrukowania później obrazu w 300dpi w formacie 100/70cm albo nawet w większym.
    Ostatnio edytowane przez Diem ; 08-01-18 o 17:24

Member

Podziękowania

Domyślnie

Idę jednak w stronę intela, raczej nie ma już tutaj co zmieniać, ale może ktoś coś jednak wie, zakładam że ten sprzęt jest już full wypas, zdaję sobie sprawę z tego, że pod 3d to juz lepsza była poprzednia specyfikacja, ale jednak dla mnie ważniejsza jest siła jednego rdzenia.

https://www.morele.net/inventory/info/0dc0f053/

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów