Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Jaki PC do digital painting?

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Dołóż 200zł do 2 dodatkowych rdzeni (4 wątków) 8700k tylko :
    https://www.morele.net/procesor-inte...78700k-978219/
    i plyte z370 (cofeelake pomimo tej samej podkladki na z170 z 270 nie pojdzie).

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z370p-d3-1625070/

Ram bym wzial w 1 kosci (wiecej miejsca na rozbudowe):
    https://www.morele.net/pamiec-corsai...400c14-839292/

CL mniejsze i 2400Mhz starczą.

Przyoszczedzilbym na obudowie:|
    2 wiatraki:
    https://www.morele.net/obudowa-zalman-z1-zm-z1-626587/
    lub troche drozej:
    3 wiatraki plus plexa:
    https://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-z3plus-605201/

SilentiumPC jako producent zasilacza z chin mnei nei przekonuje.
    Zestawienie moje (dolozylem HDD 1TB):
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zestaw.png
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	166.8 KB
ID:	104665  
    Ostatnio edytowane przez Sebazx6r ; 09-01-18 o 16:42

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Rozumiem ze wybor czesci do kompa to wazna sprawa ale ten watek przypomina budowe promu kosmicznego Prawda jest taka - na porzadnym kartoflu mozna w miare ok pomalowac w 2D. Co by nie kupil z tego co tu wymienilismy to mu bedzie chodzic ok. A jak nawrzucac duzo layerow w wysokiej rozdzialce i odpowiednio zwiekszyc pedzel z tekstura to bedzie powolny nawet na procku za pol miliona polewanym cieklym azotem. Bo nie wszystko zalezy od procka ale od jakosci softu i pracy z glowa. Olaf wczesniej dal najlepsza rade - wpakowanie kasy w rozwoj siebie jako artysty da o niebo lepsze rezultaty od superkomputera.
    Ostatnio edytowane przez Nezumi ; 09-01-18 o 16:48
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

Nie widziałem jakiś super och ach kursów. Na Youtube Vimeo jest tego pełno od czego możę zacząć. Czesto krusy płatne są powieleniem tej wiedzy. PluraLights (digital tutors) ma tutki za ktore nie odpowiadaja. U blędach w nich będących nie wspomne. Równie dobrze można uczy się z neta i ćwiczyć ćwiczyć ćwiczyć a na kurs sobie. Potem poszukać kursów od speców, ale one kosztuja tyle lub wiecej jak ten komputer i tez mozna sie rozczarować. Jeszce odłożyć tez pera zloty na te kursy. Używanego komputera bym nie kupił za chiny. Brak możliwości rozbudowy brak gwarancji, a potem trzeba tego grata opchnąć.
    Osobiscie mimo wszystko szedlbym w Ryzena 1700x, ale 8700k lepsze od 7700k.

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Sebazx6r Zobacz posta
    Nie widziałem jakiś super och ach kursów.
    Kursy to jedna rzecz - ucza techniki i tyle. Budowanie wlasnego archiwum pomyslow to sprawa ktorej nie da sie przeskoczyc kursem. Odwiedziny w muzeach, podroze - to rozwija wyobraznie, daje nam klocki z ktorych mozemy potem budowac cos nowego. Co z tego ze kupimy sobie pioro Mont Blanc Meisterstück Solitaire za 32 tysiace i nauczymy sie ladnie pisac jesli nie bedziemy mieli o czym?
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

2000zł go raczej nie uratuje w tych podrozach i muzeach.

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Sebazx6r Zobacz posta
    Chodzi mi o sama mechanike. Nie ma znaczenia tak na prawde co tutaj wybierze. I to co wypisal na poczatku i to na czym skonczyl sie nada do 2D bez problemu. Za te 2k moglby obejrzec Wersal i Luwr Z punktu widzenia artysty daloby mu to wiecej niz marginalnie wieksza szybkosc procka, ktorej i tak nie potrzebuje do malowania w PSie... Ale luzik, to tylko moje zdanie. Kompa bedzie mial dobrego tak czy siak.
    ― Ernest Hemingway

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

w listopadzie wskoczylem w szybki pociag londyn-paryz i spedzilem caly dzien w paryzu (powrot w nocy tego samego dnia). Mnie kosztowalo lacznie ok 100funtow z dojazdem do Londynu z prowincji, ale chcialem przejechac sie szybka koleja - wlasnie po to by zbierac doswiadczenia.
    Za 500pln mozna spokojnie pojawic sie w paryzu albo amsterdamie i nakarmic oczy do syta. Sam staram sie raz na 2tygodnie zwiedzac cos nowego + co drugi miesiac podrozowac. W sezonie zimowym za 2tysie mozna zwiedzic cala Malte (liczac tygodniowy pobyt).
    Chyba w okolicy 2500pln zaplacilem za pobyt tygoniowy w Andaluzji z wyzywieniem, po sezonie, wczesna zima zeszlego roku.

Na koniec wszystkiego liczy sie tylko to co masz unikalnego jako skill czy doswiadczenia zyciowe oraz chwila zastanowienia, by kreatywnie to wykorzystac. Kazda rzecz latwa do otworzenia (jak sprzet) jest drugorzedna i reprezentuje niewielka wartosc.
    nosiłem kalesony zanim było cool
    Podziękowania Nezumi podziękował
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member

Podziękowania

Domyślnie

Zaryzykował bym nawet stwierdzenie że w nauce digi paintingu może dużo pomóc dużo klasycznych ćwiczeń na kartce z ołówkiem/ cienkopisem/ markerem/ węglem, ćwiczenie kreski na dużych formatach, ćwiczenie konstrukcji perspektywy, kreski itp itd.. WARSZTAT tak zwany

ciekawe również może być analizowanie teczek ludzi na conceptart.org- początkowe x stron- studium mięśni nóg/ rąk, dłoni, sylwetki, pozy itp itd, a parenaście/ dziesiąt stron dalej super wypasione prace

jedna dodatkowa uwaga.. niezależnie od sprzętu.. jak będziesz mieć zbyt duży monitor to ciężko będzie malować na 'małym' tablecie..
    Ostatnio edytowane przez mitic ; 09-01-18 o 20:59

Member

Podziękowania

Domyślnie

Wielkie dzięki za podpowiedź co do tego procesora Sebazx6r. Taki też wybrałem. Resztę komponentów zostawiłem bez zmian, a płytę główną wymieniam na ASRock Z370 PRO4 Decyzja jest już ostateczna i zamówienie zostało złożone, tak więc dalszą dyskusje zostawiam otwartą dla osób, które za jakiś czas staną przed podobnym dylematem.

Wiele rzeczy na pewno dało by się kupić lepszych, ale mam za mało czasu na decyzje żeby zwlekać, przykładowo karta graficzna to może i troche taki mój kaprys, podejrzewam że tańsza karta by wystarczyła, ale no cóż, na gtx 1070 mnie już nie stać, używanej karty mimo wszystko kupować nie chciałem.

Wszystkim tutaj osobom bardzo dziękuję za poświęcony czas. Piona!

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

"_" pozdro...

w listopadzie wskoczylem w szybki pociag londyn-paryz i spedzilem caly dzien w paryzu (powrot w nocy tego samego dnia). Mnie kosztowalo lacznie ok 100funtow z dojazdem do Londynu z prowincji, ale chcialem przejechac sie szybka koleja - wlasnie po to by zbierac doswiadczenia.
    Za 500pln mozna spokojnie pojawic sie w paryzu albo amsterdamie i nakarmic oczy do syta. Sam staram sie raz na 2tygodnie zwiedzac cos nowego + co drugi miesiac podrozowac. W sezonie zimowym za 2tysie mozna zwiedzic cala Malte (liczac tygodniowy pobyt).
    Chyba w okolicy 2500pln zaplacilem za pobyt tygoniowy w Andaluzji z wyzywieniem, po sezonie, wczesna zima zeszlego roku.

Na koniec wszystkiego liczy sie tylko to co masz unikalnego jako skill czy doswiadczenia zyciowe oraz chwila zastanowienia, by kreatywnie to wykorzystac. Kazda rzecz latwa do otworzenia (jak sprzet) jest drugorzedna i reprezentuje niewielka wartosc.
    Na pewno w 1-5 dni podrozy stanie sie pro.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów