Skocz do zawartości

Zbrush - modelowanie noża - problem


Cpt Nemo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W trakcje modelowania takiego oto nożan02aW

 

n02aW28jbmdw.jpg

 

natrafiłem na problem jak zrobić by te gumowe wypustki na rączce były rozmieszczone równomiernie i ładnie "owijajały" się wokół rączki:

 

1gm4xh.jpg

 

Próbowałem metody maskowania i DragRecta ale efekt nie był za dobry bo na dolnych krawędziach wypustki były zniekształcone.

Czy jest jakaś metoda by szybko to zrobić w Zbrushu? A jeśli nie to może w jakimś innym sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeszcze jedno pytanie odnośnie Zbrusha. Żeby użyć tego noisemakera na wybranych elementach to muszę mieć zrobioną polygrupę dla rączki i małej części na górnej częsci noża tam gdzie mają być te wypustki. Polygrupe z tego co wiem można zrobić z polypaintu lub z maskowania. Obydwie te metody trzeba robić od ręki? Tzn. maskować polygony ręcznie malując zaznaczenie? Wiadomo że wtedy to zaznaczenie nie jest do końca dokładne 2ahgrc7.jpg

 

Czy można w jakiś sposób zaznaczyć to na szybko? W rolecie polygroups jest kilka opcji wszystkie wyprobowalem i nie dało to żadnego efektu. Również w maxie spróbowałem rączce przypisać osobny materiał ale zbrush nie widzi tego tak jak np. subpainter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolorze mogles zaznaczyc. Wogole to te panele moglesc na grupie zrobic. Dac Loop group i potem wciagnac do srodka. Potem Reszte noza podzelic na 2 -3 grupy jeszce (na pol i ta czesc co noz w nia wchodzi. Potem UV i noisemakerem dac patern kulek za pomoca teksturek. Maskujac reszte poligroup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności