Skocz do zawartości

Import .dwg do 3dsmax: kompletny chaos


Krs

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam problem z importem zwykłych rzutów z Autocada do Maxa.Po imporcie linie są porozbijane i przypadkowe jak na screenie.

W Cadzie rysuję w metrach, importuję w metrach(rescale).Niby wszystko się zgadza jesli chodzi o jednostki.W opcjach importu zostawiłem default....Już nie mam pomysłu w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Najprawdopodobniej model jest za bardzo oddalony od środka sceny. Im dalej od środka tym max traci precyzje.

 

Przesuń w cadzie rzut w okolice 0,0,0 i zaimportuj ponownie.

 

 

Tak, zrobiłem.Niestety nie pomogło:/ Co dziwne, kiedy zaznaczę któryś obiekt, linie odświeżają się pokazując normalny kształt.Kiedy odznaczę- znowu sieczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zaimportować trybem Legacy AutoCad, jest starszy i wolniejszy ale może pomoże.

 

 

Możliwe że to któraś z opcji interpretowania krzywych w maxie, albo max wariuje z jednostkami. Jak masz ustawione jednostki systemowe maxa?

Gdyby to nie pomogło podzieliłbym ten dwg na grupy warstw i importował partiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zaimportować trybem Legacy AutoCad, jest starszy i wolniejszy ale może pomoże.

 

 

Możliwe że to któraś z opcji interpretowania krzywych w maxie, albo max wariuje z jednostkami. Jak masz ustawione jednostki systemowe maxa?

Gdyby to nie pomogło podzieliłbym ten dwg na grupy warstw i importował partiami.

 

Dzięki Stormwind.Legacy tez nie pomógł..

Jednostki mam ustawione tak, jak na obrazku.Nie wiem czy czegoś w opcjach importu nie powinienem ustawić.Gdzieś wyczytałem że w grę wchodzi też Reset to default user profile settings?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To plik a Autocad czy jakiś innych wynalazków typu jakieś chińskie odpowiedniki?

 

spróbuj może skopiować wszystko z tego pliku cada i wkleić do czystego, nowego, pustego pliku cada.. zapisać w wersji autocad 2004 na przykład.

 

Raczej importujesz normalnie, bez żadnych reset settings, w imporcie ustawiasz tylko jakie jednostki ma rysunek w cadzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.

Tak, mitic.Oba programy z tego samego pakietu 2015.

Spróbowałem obu sposobów i wygląda na to, że chyba jednak chodzi o jednostki a raczej braku precyzji Maxa w odwzorowaniu, tak jak Polka dot pisze.Po przestawieniu na centymetry i zostawieniu defaultowych ustawień rysunek zaimportował się prawie normalnie.Wykrzaczyły się tylko dwa bloki.

Wnioskuję że przed exportem lepiej przeskalować w Cadzie na cm i w maxie również cm.A dla pewności można jeszcze przekleić do świeżego pliku.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności