Strona 415 z 419 PierwszyPierwszy ... 315365405410411412413414415416417418419 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4141 do 4150 z 4188

Wątek: Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Wiesz, jezeli to wyglada lepiej niz u konkurencji i klient nie narzeka to fajnie, bardzo dobrze Ci sie trafilo. To, co nieco razi, to jakosc detali. ale to jak zaczniesz robic wiecej uzbierasz sobie lepsze podlogi, materialy i zrobisz wiecej testow oswietlenia. Wtedy bedzie znacznie lepiej.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar pxl666
    Podziękowania

Domyślnie

niemniej jednak dla dobra branży uważam ze cena nie jest zbytnio wygórowana...myślę ze jakbym rzygnął 20k na maxa+vraja to nawet nie chciałoby mi się pracować za takie kwoty...chyba ze istotnie była by to kwestia np 3 godzin z gotowymi assetami
    przydalo by sie ctrl+z w zyciu...

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

wiesz, to bardzo dobrze. Pewnosci siebie Ci nie zabraknie przy wycenach. Koszta to sprawa biznesplanu, faktycznie mozna na bogato i wtedy nie ma wyjscia. To sprawa bardzo indywidualna, osobiscie wole robic tanio dla klientow, ktorzy zasypia mnie zleceniami i drogo tym, ktorzy maja balagan w biznesie. Ale kazdy ma swoje drogowskazy wiec nie oceniam samej decyzji. Jak trafiles w moment gdy brakuje ludzi do takiej roboty, to bardzo dobrze robisz liczac tysiaka za szybkie zlecenie.

Member
    Awatar marekkonieczny
    Podziękowania

Domyślnie

Jak dla mnie, materiały i oświetlenie leżą.

Member
    Awatar tiger250
    Podziękowania

Domyślnie

W zasadzie wszystko leży oprócz modeli, które ściągnąłeś z netu... Trochę słabo brać tyle kasy w dodatku od znajomego za coś takiego. Ale skoro zapłacił to już jego problem :)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Hej,

Trochę z innej beczki.
    Czy w pracy na umowę o pracę, mogę wykorzystać swoj soft, na który mam licensję personalną, żeby wykonać określone zadanie dla pracodawcy?
    Czy to musi być np. na zlecenie?

Np, pracujemy na pakiecie corela, a ja chciałbym szybciej i lepiej zrobić coś w swoim photoshopie.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

nie mozesz zainstalowac na firmowym kompie softu na ktory ta firma nie ma licencji. Na swoim kompie mozesz i nie bedzie to mialo znaczenia. Czy to jest odpowiedz na Twoje pytanie?

Member

Podziękowania

Domyślnie

Tak, dzięki.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pxl666 Zobacz posta
    niemniej jednak dla dobra branży uważam ze cena nie jest zbytnio wygórowana...myślę ze jakbym rzygnął 20k na maxa+vraja to nawet nie chciałoby mi się pracować za takie kwoty...chyba ze istotnie była by to kwestia np 3 godzin z gotowymi assetami
    Hm no ja mam Maxa i Vraya i Corone i Photohsopa pakiet cały i inne softy które mnie kosztowały, ale nie wziąłbym takich pieniędzy za te obrazki.
    Tak jak koledzy piszą - materiały, oświetlenie jak i same kamery (krzywe ujęcia) leżą całkowicie. Jeśli za 9 godzin pracy wziąłeś 1000 zł to naprawdę ciesz się że za taki wynik ktoś tyle zapłacił :)
    Wnętrza, typu modern-nowoczesne, robione na assetach gotowych (z Evermotion czy Vizplant czy 3d mentor czy inne cuda kupione w sieci) ludzie liczą od 350 do 650 zł za 1 ujęcie (jeśli jest 1 wnętrze i robi się kilka wizek z tego samego wnętrza). I zajmuje to około 10-15 godzin na wnętrze, w tym czasie jest wliczone modelowanie ścian, posadzek, konstrukcji, okien czy drzwi jakichś nietypowych, wsadzenie modeli, ustawienie oświetlenia, czasem poprawka materiałów i render. Ale wizka musi być przynajmniej mocno zbliżona do "fotoreala". Jak się trafia wnętrze gdzie detal barokowy się wylewa, a krzesła to okres Ludwik XVI i do tego trzeba coś jeszcze domodelować to cena rośnie nawet 2-3 razy. Taka jest moja opinia i dane z doświadczenia na lokalnym rynku pracy.
    Z Twojej kalkulacji wychodzi że to co zrobiłeś w sumie mogłeś ogarnąć w jeden dzień np. siadasz w sobotę rano o 9 a na godzinę 20 masz finał. I 1000 zł masz zarobione.
    Tak mi się jeszcze nie zdarzyło przyznam:) Ale dobrze że ktoś się z Tobą rozliczył i jest zadowolony, a Ty masz klienta. To się liczy.
    Pozdrawiam
    http://trzyde.blogspot.com/ - modele 3D, drzewa i ludzie z kanałem alpha, tutoriale,

Tytanowy Janusz
    Awatar Kuciel
    Podziękowania

Domyślnie

Jeeej trochę mnie nie było, czytam i czytam i przypominam wszystkim cena nie jest ważna (czy za wizki weźmiemy 6 tyś czy 12 tyś) to nie ma znaczenia, kwestia podania, sprzedaży, wzbudzenia chęci zakupowych itd... oczywiście jakość i profesjonalizm na 1 miejscu. :) Jeśli uważamy, że zrobiliśmy kawał roboty przez godzinę i praca nasza jest 50x lepsza niż jakakolwiek do tej pory to weźmy kwotę 10-15x większą, nie psujmy rynku, dbajmy o swoje umiejętności, ceńmy je, nie bójmy się mówić dużych kwot. To co nieraz może się wydawać dużą kwotą dla nas dla klienta może być zupełnie nie znaczącym wydatkiem :)

Uprawnienia umieszczania postów