Strona 416 z 419 PierwszyPierwszy ... 316366406411412413414415416417418419 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4151 do 4160 z 4188

Wątek: Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Member
    Awatar tiger250
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Ale raczej nikomu nie chodzi o kwotę, tylko o ostateczny wynik, a ten pozostawia wiele do życzenia :)

Member
    Awatar Endemi
    Podziękowania

Domyślnie

Jak dla mnie w wypowiedziach, że to za duża kasa za takie rendery, pomijana jest kwestia pod tytułem dojście do klienta. Inną kase za tej samej jakości rendery dostanie się od biura, które siedzi na rynku, orientuje się w nim i co tydzień dostaje 20 ofert od wizualizatorów, inną kasę można dostać od kogoś kto się zupełnie na tym nie zna.

Ja osobiście nie widzę w tym nic złego ani nienormalnego. Wiedza o rynku, jego możliwościach, kontakty, tak jak i rozpoznawalność i pozycja firmy (w przypadku zamawiających) jest również wartością i towarem. Użytkownikowi pxl666 mogę tylko pogratulować lukratywnej roboty. Zamawiającemu odpowiadała stawka, gdyby było coś z nią nie tak to by szukał wykonawcy w szerszym kręgu. A tak jakość wykonania jak i wygoda rozwiązania jego problemu (bo z perspektywy zamawiającego wizualizacja to pewien problem do rozwiązania:p) była wart tej ceny.

Zupełnie na marginesie, mi osobiście ta stawka 350zł za wizkę nie wydaje się jakoś wygórowana, wręcz raczej niżej niż wyżej. Jeśli jakość odpowiada zamawiającemu to w czym problem?:p

Member
    Awatar tiger250
    Podziękowania

Domyślnie

@Endemi - Ale stawka za ta wizkę to było ponad tysiak :) Chyba, że ja się pogubiłem już...

Member

Podziękowania

Domyślnie

Z postu wynika że każda wizka kosztowała 350 zł co dało 1050 zł. I cena za wizkę się zgadza ze średnią rynkową którą ja znam - to napisałem w moim poście. Tylko że w tej cenie jakość powinna być wyższa, bliższa fotorealizmowi. Nie chodzi o super, hiper fotę za 350 zł. Bo to ciężko osiągnąć w tak krótkim czasie. Ale w całej mojej przydługiej wypowiedzi chodziło o to że w tej cenie jakość powinna być wyższa. Takie wizki wysyłam klientom jako PREVIEW w 1280x720, nanoszą poprawki i potem dalej nad tym pracuję. Ale jeśli finał był taki że klient nie kręcił nosem, przelew doszedł i każdy był zadowolony to ok.
    http://trzyde.blogspot.com/ - modele 3D, drzewa i ludzie z kanałem alpha, tutoriale,

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Endemi pisze o cenie za shoota

Ja osobiście nie widzę w tym nic złego ani nienormalnego. Wiedza o rynku, jego możliwościach, kontakty, tak jak i rozpoznawalność i pozycja firmy (w przypadku zamawiających) jest również wartością i towarem.
    z tym sie calkowicie zgadzam i o tym pisalem wlasnie wspominajac, ze mozna wziac X razy wiecej jezeli 'dobrze sie z Toba pracuje'. Dla klienta przebieranie w narwanych podwykonawcach to meka i mozesz brac X wiecej za samo biznesowe know-how (bo ono tez bylo inwestycja - np. Twoich rodzicow w Twoja kulture osobista i odpowiedzialnosc).
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar Endemi
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Hris Zobacz posta
    Takie wizki wysyłam klientom jako PREVIEW w 1280x720, nanoszą poprawki i potem dalej nad tym pracuję. Ale jeśli finał był taki że klient nie kręcił nosem, przelew doszedł i każdy był zadowolony to ok.
    Pewnie, zazwyczaj się tak robi. Ale moim zdaniem to wynika z pewnych norm które sobie każdy sam wyrabia, jak i tego, że w pewnym momencie trafiasz na klienta, przy którym jest to bezwzględnie wymagane. Najwyraźniej klientowi który zamówił te wizki taka rozdzialka wystarczy albo jest zbyt zielony i jeszcze nie wie, że taka rozdziałka mu nie wystarczy:p

Ale znowu z perspektywy relacji klient-wykonawca, może istnieć relacja w której klient jest i tak w dobrej pozycji bo wie, że w razie jeśli wystąpią potrzeby zmian (i będzie lepiej wiedział co jest potrzebne) to łatwiej się dogada z wykonawcą, który jest znajomym;)

Member
    Awatar pxl666
    Podziękowania

Domyślnie

hmmm

powiem tak - rodzialka jaka wy wydzicie to copy paste z podgladu z maila , klajent dostal 4k
    druga sprawa - jestem kompletnym noobem w tym temacie - blenderem sie bawie a nie pracuje w nim i bawie sie nim raz na 3 lata moze , jak sie nazbiera duzo nowych ficzerow...
    trzecia sprawa - w ppt od huawei - w brandbooku ktory dostalem , jakosc wizualizacji to cos ala zrzuty z wievportu - a to dla huaweia ta wizka a nie do katalogu...
    czwarta sprawa - moja branza jest juz wystarczajaco zajechana i nie chcialem robic bydla gdzie indziej...
    nie zebym sie bronil ale ...no to nie jest do katalogu ikei...
    przydalo by sie ctrl+z w zyciu...

Member
    Awatar Imperator
    Podziękowania

Domyślnie

Moim zdaniem stawka jak najbardziej ok, jakość trochę kuleje ale przynajmniej nie psuje się rynku takimi stawkami albo ogłoszeniami w stylu " zrobię wizkę za 300zł albo za darmo" bo takie tutaj na forum widziałem ładnych kilka lat temu. A za jakość photoreal albo ikea to bym wołał rzędy wielkości więcej.

Member
    Awatar Graft
    Podziękowania

Domyślnie

Moglibyście polecić jakieś studio gier/animacji do którego warto uderzać z moim obecnym skilem. Naszła mnie ostatnio odwaga trochę pozmieniać w życiu stąd to zapytanie. Wiem, że do tych dużych to mi daleko, ale może znacie jakieś mniejsze dobrze zorganizowane i ukierunkowane na rozwój. Żeby było jasne chodzi mi stanowisko 2d artist/concept art/ilustracja. Jak by ktoś miał doświadczenie w tej materii byłbym wdzięczny za jakieś info ;)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Uderzaj wszędzie gdzie znajdziesz ogłoszenie (w jakiejś tam rozsądnej okolicy chyba, że chcesz sie przeprowadzać).
    Jak się nadajesz to cię zaproszą na rozmowę, tyle.
    W ciemno, jak są oferty współpracy - czasem są na stronie - (wysyłasz cv bez ogłoszenia o pracę). Zobacz jakie projekty prowadzą, co mają do pokazania i będziesz też znał ich poziom. Porównasz to do siebie i będziesz wiedział czy możesz uderzać.

Myślę, że rozwój to sama praca przy produkcji. Skill ci urośnie plus to co zrobisz w domu i jak widzisz, że studio to w końcu ślepy zaułek, idziesz dalej.

Teoretyzuje ;)

Uprawnienia umieszczania postów