Strona 413 z 419 PierwszyPierwszy ... 313363403408409410411412413414415416417418 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4121 do 4130 z 4181

Wątek: Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    zwykle zalezy od storyboardu i wygodnie liczy sie za sekunde. W 2012r za ten ponizej wzialem jakies grosze, ok 2.5tys netto o ile pamietam dobrze, to zwykla animacja flashowa.
    https://www.youtube.com/watch?v=GR9Psj3qddg
    wyceniany na 4tys ale po znajomosci wytargowali znacznie taniej, a ja zalozylem ze nie moze mi zajac wiecej niz 2 dni.
    Dodatkowa kase urwalem za projekt DTP (foldery teczki, standy itp) w zaproponowanym stylu - czyli lacznie bylo ok 4-5tys za dosyc pracowity weekend (3dni).
    Nie wiem czy to jest odpowiedz. Przy prostej formie, w ktorej czujesz sie komfortowo to i tysiak jest znosna cena. Lepiej jedna realizacja przyciagnac klienta na dluzej niz wyceniac wg. skali marki. Ale to tylko moje zdanie.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member

Podziękowania

Domyślnie

No właśnie chodzi mi o kilka opinii, ponieważ chciałbym "klientowi" pokazać jakie są realne stawki za tego typu zlecenia.
    Żeby dotarło, że to nie jest 5 min. roboty za 20 zł.

A systemu SARE akurat używam dość często ;)
    Tak, też uważam, że lepiej powoli zarobić na 5 czy 10 zleceniach niż wziąć raz za dużo.

Wszelkie inne opinie mile widziane.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Witam,

zwraca się do Was koledzy po fachu z prośbą o pomoc w wyznaczeniu "widełek cenowych".
    Tylko proszę, nie odpisujecie "zastanów się ile chcesz za godzinę ..." Nie mam pojęcia jakie są stawki za tego typu usługi w firmach gracicznych.

Powiedzmy że macie podpisać umowę na świadczenie usług graficznych z dość dużym hotelem (4*)... np. Czarny potok(nie wiem ile on ma gwiazdek).

W skłąd całego hotelu wchodzą (znaczy pod względem graficznym trzeba ogarnąć):
    - Hotel (materiały promocyjne, foldery, ulotki, pakiety pobytowe, tworzenie i wysyłka newsletterów, graficzne info na TV w hotelu)
    - Sport [hala, stadnina, golf] (foldery, cenniki, mapki, info na TV - może być animka z power pointa)
    - SPA ( - || -)
    - gastronomia ( - || - , opracowanie i skład menu)

Na nudę nie można nażekać ;]

Forma współpracy - Firma (1 os.) zewnętrzna współpracująca z Hotelem
    Praca na miejscu, na własnym sprzęcie i sofcie.
    po 7 - 8 godz dziennie (dojazd 10 - 20 km w 1 stronę).
    Doświadczenie - z 6 - 7lat już się uzbierało, portfolio dość spore też już posiadam (niestety nie miałem okazji podpisywac z nikim tego typu umowy).

Oczywiście pytanie co w sytuacji pracy "po godzinach" ?
    Dodatkowa kasa za godzinę, czy wyższa kwota umowy ?
    Foldery / animacje - wycena indywidualna (niezależna od umowy) ?
    Jak wy byście coś takiego rozwiązali (no i za ile mniej więcej - na Polskie warunki)

Myślicie, że jeśli będę chciał "za dużo" wymienią 4 lata dotychczasowej współpracy (nie ważne w jakiej formie) na "Jacka" po studiach, który zgodzi się robić za minimalną na swoim sprzęcie i sofcie ?

Pozdrawiam i dzęki za wszelką pomoc.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

wiesz, jest prosta zasada zarabiania pieniedzy - dajesz z siebie to czego inni potrzebuja. Jak robisz to dobrze, to masz z tego pieniadze. Odpowiedz na pytanie czy zastapia Ciebie kimkolwiek mozesz dac sobie sam. Odpowiadajac szczerze na pytanie: czy dostaja to czego potrzebuja. Nic sie nie pogorszylo w Twoim zaangazowaniu i jakosci oraz standardach.

Stawki sa rozne - zalezy od regionu. W Szczecinie na przyklad ciezko o robote za 2.5tys na reke. Ale sa ludzie ktorzy zarabiaja znacznie wiecej i nikt nie ma zamiaru ich wymieniac. Zwyczajnie pracodawca dostaje to czego potrzebuje.
    Sa oczywoscie miejsca, gdzie ciezko znalezc kogokolwiek ponizej 5tys na reke, a jak ktos cos potrafi chce dyszke.
    Jacek po studiach to nie jedyna opcja wiec lepiej zastanow sie jakbys odpowiedzial na to pytanie powyzej.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cześć
    Nie mam wszystkich info żeby się tu wypowiedzieć. Pytania:
    -) zdjęcia do wszystkich promocyjnych materiałów ty robisz? (te wszystkie pomieszczenia, hale, stadniny etc)
    -) będziesz chcieć jeszcze kogoś obsługiwać "po godzinach" współpracy z tymi ludźmi od hotelu czy tylko z nimi chcesz wiązać współracę?
    -) czy w Twojej okolicy jest jakieś większe biuro "graficzne" czy specjalizujące się w DTP (ulotki, promocyjne bannery, grafiki do www) ?
    -) jaka jest stawka godzinowa (lub średnia wypłata do ręki czyli netto) osób pracujących w "back office" czyli wliczyłbym w to osoby z sekretariatu, pralni, kuchni, obsługi basenu etc. - masz takie info? możesz je zdobyć?
    -) jakie jest obłożenie tego hotelu całoroczne - czy mają tylko "strzały" typu Nowy Rok, majówka czy wakacje od czerwca do września a potem pusto? czy raczej się im kręci interes?
    -) Będziesz mieć możliwość korzystania na miejscu z drukarek jakichś żeby coś drukować do pokazania czy swoją drukarkę dobrej jakości A3 kolor laser też musisz kupić i mieć swoją?
    -) czy będziesz obsługiwać wszystko "do druku" czy materiały też na WWW oraz skład materiałów VIDEO (oj, uwierz mi, jeśli o tym nie myślałeś to Ci się pewnie spytają - czy jeśli umiesz "te druki" robić to poskładanie filmu PROMO plus udźwiękowienie też powinno Ci się udać...
    -) czy ich stroną WWW też będziesz zarządzać - w sensie przygotowywać całe kampanie (ad words googlowe, bannery etc czy tylko zdjęcia obrobione na stronę)
    -) czy będziesz mieć bezpośredni kontakt z ludźmi od marketingu tego hotelu? są na miejscu? można podejść i dopytać czy na telefonie będziesz ich ścigać albo nie są na miejscu tylko wciąż na "spotkaniach" ?
    -) wiesz kto i ile osób będzie tobą zarządzać - chodzi o to czy akceptacja Twojej roboty to 3 osoby "do przejścia" typu jakiś menedżer niższego stopnia, on klepie to i idziesz z tym dalej do dyrektora (jakiegoś działu np. sportowego obiektu) a potem dopiero na samej górze jest akceptacja? Czy raczej będziesz mieć jedną osobą nad sobą - śmigasz do niej, pokazujesz, ona to zabiera i sama tą ścieżkę "zdrowia" będzie przechodzić? To ważne - bo będziesz wiedzieć ile osób będzie próbowało na końcu się wykpić od odpowiedzialności a w razie opóźnień - im dłuższa ścieżka akcpetacji tym wiadomo - kosmos produkcyjny...niby gotowe, niby drukarnia ustawiona i czeka, ale jeszcze 3 osoby z zarządu to muszą zobaczyć i Pani Gienia od basenu bo przecież to u niej to będzie wisieć więc byle czego nie powiesi...:)
    -) Co robiłeś wcześniej - w sensie - głównie w DTP robiłeś ulotki, bannery, plakaty - jakie rzeczy ogarniałeś i z jakim maksymalnym "gabarytem" klienta miałeś do czynienia (np. zderzyłeś się już ze ścianą
    marketingu takich firm jak ALLEGRO, LECH, TYSKIE czy raczej mniejsze lokalne firmy z lepszym i szybszym feedbackiem? )
    To mi styknie żebym przemyślał jak ja to bym wycenił.
    Ostatnio edytowane przez Hris ; 27-04-17 o 10:04
    http://trzyde.blogspot.com/ - modele 3D, drzewa i ludzie z kanałem alpha, tutoriale,

Member

Podziękowania

Domyślnie

@Stanlej
    kwestia czy zależy Ci na tej robocie, to licząc z wyszczególnieniem na każdą czynność-etap jest warte "sporo" kasy(wg cennika szanującej się agencji). Problem jest w tym, że kolesie raczej liczą po łebkach (chcą maksymalnie tanio) i nikt Ci imo 5-6+ za to nie da (nie znam warunków na południu, ale u mnie to bd. stawka). Chodzi o to ile Ty maksymalnie ugrasz, a ile oni maksymalnie za to chcą dać. ehh życie, sam kiedyś robiłem sporo lub maksymalnie po kosztach byleby coś było, dałem se siana i jestem bezrobotny :)
    ----------------
    edit
    fajnie jak byś dał cennik za każdą czynność (kiedyś Olaf miał to dobrze rozbite, przy innych rzeczach) i z tego cennika miał pole do negocjacji, kwestia ile ugrasz
    -----------------------------------------
    Hris to nieźle rozbił, ale jest tego sporo więcej, policz sobie każdą czynność-działalność zsumuj to, ale "imo" to jest tylko ważne przy negocjacjach, pewnych rzeczy w "polskich" warunkach nie przeskoczysz
    Ostatnio edytowane przez 1pudel ; 27-04-17 o 18:56

Member

Podziękowania

Domyślnie

Olaf

Pogorszyć się nie pogorszyło, nawet się polepszyło bo i doświadczenia człowiek nabył, problem w tym że wraz z tym doświadczeneim zacząłem nieco inaczej patrzeć na pracę i "szanować" swój czas (i de-facto czas innych ludzi). Zaczęło mnie denerwować niechlujstwo i brak podstawowych informacji, mailowanie, dzwonienie i pytanie o oczywiste szczegóły (jak np. wymiar reklamy) na które niekiedy można zmarnować dosłownie pół dnia i zamiast coś zrobić męczysz ten projekt, tracisz czas, a efektów brak (ot, ostatnio 4 dni na "poprawienie" 5 zestawów menu bo ludzie nie potrafią przysłać tekstu w wordzie, tylko smarują długopisem po starym menu, ty ch...a wiesz co tam pisze - bo skąd znac skład potrawy, czy drinka, która normalnie zajmie ci 2 - 3 godzinki ?).
    Jak robisz u kogos to najczęściej na to lejesz (tak to widze u części pracowników- spychologia), bo tak czy inaczej dadzą kasę, jak robisz na swoim... w pewnym momencie załapujesz że ten czas to rzeczywiście pieniądz i że szkoda go marnowac na gonitwe za każdym szczegółem, że jak nie zrobisz tego, czy innego projektu, to ci klient nie zapłaci i będzie bieda i na chlebek nie będzie.
    Mam trochę racji ?

Hris:
    - zdjęcia nie moja brocha bo jestem w tej dziedzinie raczej amatorem.
    - inni klienci też, aczkolwiek pewnie nie w kosmicznej ilości no bo i żyć kiedyś trzeba ;)
    - biuro graficzne... nie ma, ewentualnie drukarnie z grafikami + tworzyciele stron WWW.
    - stawki są różne, sprzątaczka minimum, sprzedawca w ch+ procent od zawartej umowy.
    - drukarkę mają swoją i sami sobie ogarniają wydruki + zamówienia w drukarni więc klikania i latania do drukarki nie ma (aczkolwiek ludzie siedzący tuż obok drukarki potrafią przyjść i męczyćo wydruk - bo tak jest łatwiej nie ?).
    - tak ogarniam wszystko. Od DTP przez newslettery, Adwords (grafika), banery, pakiety, reklamy na telebimy LED, kiedyś były też reklamy flash, proste animki na TV (ale tu jest prosta sprawa power point i eksport do avi), do innych rzeczy trzeba dodatkowy soft, na który aktualnie nie mogę sobie pozwolić (nie licząc jakiegoś programiku za 300 zeta, który kiedyś kupiłem ;)
    - strona WWW nie zarządzam bo to cały system do rezerwacji itp. więc to ogarniają sobie już ludkowie ze sprzedaży
    Chwilę już z tą firmą współpracuję, tylko teraz na trochę innych warunkach i trochę inne rzeczy będą do roboty.

Wcześniej po za grafiką ogarniałem też IT (włącznie z odpaleniem konferencji i sprzętu na nie potrzebnego ;), nawet prosta apka w C# się trafiła na ekran dotykowy.
    Co do ścieżki ... jest totalny burdel, Gienek zleca a ze zmianami potrafi przyjś Edek z zupełnie innego działu :/
    Próbowałem to jakoś ogarniać, ale niestety ciężko jest komuś wyjaśnić że zlecenie masz dostac na maila z info o co chodzi i że uwagi mają być od jednego człowieka (tu każdy jest specjalistą w każdej dziedzinie).
    Potrafia Ci przysłac maila w stylu:
    "przygotuj mi okrągłą pieczątkę"
    albo
    "poprosze zestaw zdjęć"

po czym Ty mailujesz "jaki wymiar pieczątki i co ma na niej być?", "jakich zdjęć?" :O
    Dzis np. miałem zrobić tabliczik na drzwi (wymiaru oczywiście brak) więc zrobiłem jakie mi przyszły do głowy ...
    Część projektów potrafią "poprawiać" przez 5 miesięcy (raz w tygodniu / raz na miesiąc coś).
    Robisz folder o wymiarze X x X po czym drukarnia przysyła maila, że to o 20mm za duże bo zamówili Y x Y ;D

Minusem jest dojazd, bo to jednak 300 - 400 zeta miesięcznie odpada (zwłaszcz że do wykonania projektu nie jestem fizycznie u klienta potrzebny) :/

W sumie, mieli kiedyś agencję kreatywną, ale z niej zrezygnowali i zostałem tylko ja.

1pudel:
    Do 5 (brutto) jeszcze nie dobrnąłem niestety :/

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Mam trochę racji ?
    Moge sie mylic ale z doswiadczenia powiem, ze wykonujesz prace kilku osob. Nie balbym sie, ze odejda, bo maja za duzy bajzel. Jak odejda to kulturalne followupy pozwola wrocic do siebie po 3mcach, bo zadna agencja im tego nie zrobi taniej niz kilkukrotnosc tego co zarabiasz. Mozesz im uzasadnic, ze potrzebujesz dodatkowych rak do pracy/asystentki itp, bo to nie praca dla jednej osoby i cierpi na tym jakosc glownego trzonu Twojej uslugi.
    Anyway powodzenia.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Wiec powiedz im 6500 netto. Będziesz miec z czego negocjować w dol. Max 10 h dziennie plus możliwość zrobienia czegoś z domu (zdalnie) w 2 soboty w miesiącu. Oni zrobią duże oczy ze tyle kasy. To pewne. Ale na spokojnke na kartce zrob ogormny schemat ile branz i umiejetnosci maja w Twojej jednej osobie.Rozbij to im na kartce A4 na czynności ile w miesiącu robisz rzeczy ze skrajnie różnych branż ( osobno skład dtp, osobno animacje, osobno projektowanie graficzne, osobno dojazdy, osobno udźwiękowienie, programowanie,osobno przygotowanie np. Konferencji etc).oni pomarudzą, zejdziesz do 5 tys. netto. Zastępujesz 3-4 osoby i jesteś na miejscu. Myślę że możesz zaproponować fakturowanie każdej rzeczy osobno w najgorszym wypadku i wyceniaj tak by Ci wychodzilo łącznie okolo 5 na rękę. Jesteś tego wart, i w dupie trzeba miec ze to południe polski a nie Wawa czy Poznan. Tak jak Ciebie wyceniam znając ludzi z branży i patrząc na listę tego co ogarniasz.
    Tzymam kciuki Kolego.
    http://trzyde.blogspot.com/ - modele 3D, drzewa i ludzie z kanałem alpha, tutoriale,

Member

Podziękowania

Domyślnie

Jeszcze uzupełnię. Planując pracę dla nich w przedziale okolo 180-200 h miesięcznie podziel sobie 5000 przez 200. To daje 25 zl za godzinę Twojej pracy. Pomyśl ile umiesz i ile sie nauczyłeś przez lata...Nie wierzę że takiego hotelu nie stać na tą cenę. 25 zyla za prace profesjonalisty...Muszą sie zgodzić. Nie ma k.wa opcji :) Koleś ostatnio za naprawę pralki skasował mnie 150 netto. Byl u mnie pól godziny...Mechanik samochodowy wziął za 30 minut pracy 80 zl netto. Nie chce mi się wymieniać więcej przykładów.Powodzenia.

Uprawnienia umieszczania postów