Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

czy mógłby mi pomóc wycenić:

 

Wymodelowanie ubrań wg. gotowych form (w marvelouse), raczej proste rzeczy i teksturowanie ich, do tego kilka prostych renderów na upozowanym manekinie.

Ubrania to jakieś koszulki itp, ciuchy. Czyli jedna koszulka może posłużyć w przyszłości jako szablon pod teksturę. Tak samo rendery.

 

Ile by kosztował "uszycie" modelu + tekstura, potem samo nowe teksturowanie, rendery.

Ciężko mi to wycenić. Wolałbym sumę niż stawkę godzinową.

 

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Ile Waszym zdaniem powinien wziąć freelancer za takie rendery z przeznaczeniem na strone www? (rozdzielczości fullHD) (klient dostarcza jedynie gołe modele kilkudziesięciu rożnych Porsche, każdy ukazany ma być w innej scenerii/sytuacji)

 

2CYZaqt.png

jo5AHhn.png

GesvBhn.png

fP2HDnA.png

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam problem w wycenie zlecenia animacji lini produkcyjnej

zlecenie wyglada podobnie do tego w linku jaki znalazłem

tyle że linia produkcyjna jest sporo wieksza, no ale w zasadzie na podstawie wyceny z tego linka bede mógł oszacować cenę całego projektu...

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

na ile by koledzy wycenili wykonanie ok 750 renderow 500 produktow tkanin, ok 5-6 roznych setupow (3 bardzo proste wnetrza, i 2-3 packshotowa stylistyka z bialym tlem), gdzie to po waszej stronie lezy sfotografowanie probek materialu i wykonanie tilujacych sie textur? Klientem jest polska firma nic nie znaczaca poki co na rynku.

 

Pytam bo wiem jaki jest budzet na to zlecenie, po fakcie wiem jak bardzo rozbiezna z budzetem byla moja oferta i po prostu chcialem to zweryfikowac ze zdaniem innych osob :) Dla wspolnego posmiania sie podam pozniej te kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że linia produkcyjna jest sporo wieksza

taka bys mial za ok 200usd w Indonezji, musialbys tylko dopracowac materialy ew. i uporac sie z partiklamim. Animacja wyszlaby nieco drozej - z 400-500usd max

 

500 produktow tkanin

foto z rownym oswietleniem i ustawienie tilowania, ktore dobrze wyglada nie tylko w podgladzie szwow ale in na powierzchni, to nie wiem z 60-100pln za diffuse, za sztuke.

Moze procecuralka by zdala egzamin znacznie lepiej niz sesja zdjeciowa.

Jak mala firma, to pewnie kilka sampli powinno wystarczyc, ale fajnie, ze maja ambicje. Ktos tam ma slaby sales team ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

na ile by koledzy wycenili wykonanie ok 750 renderow 500 produktow tkanin, ok 5-6 roznych setupow (3 bardzo proste wnetrza, i 2-3 packshotowa stylistyka z bialym tlem), gdzie to po waszej stronie lezy sfotografowanie probek materialu i wykonanie tilujacych sie textur? Klientem jest polska firma nic nie znaczaca poki co na rynku.

 

Pytam bo wiem jaki jest budzet na to zlecenie, po fakcie wiem jak bardzo rozbiezna z budzetem byla moja oferta i po prostu chcialem to zweryfikowac ze zdaniem innych osob :) Dla wspolnego posmiania sie podam pozniej te kwoty.

 

Tak na szybko:

-) zakładam że zdjęcia 500 tkanin tak by potem robić wersje "tiled" to około 5 dni pracy, 100 dziennie z dobrym światłem, robota po 12 godzin dziennie pewnie.

-) zrobienie wersji "tiled" - tu macam po omacku trochę, ale na 500 tekstur może zejść z 10 dni, też z 12h dziennie, żeby wyszło 6-7 na godzinę "idealnych" tekstur...masakra robota...

-) przygotowanie 5-6 setupów - rzucam 3 dni roboty (modele plus zaj.iste swiatło które trza ustawić).

-) no i teraz renderki...750 sztuk...czas na podmiany materiałów, pewnie też "tuning" wizek w postpro bo nie wierzę że uda się wszystko puścić z gołego renderu, do tego zestaw popraweczek od zlecającego - może być tak że na 1 wizkę przeznaczamy 1 godzinę jak sprzęt mamy "kosmiczny" (ustawić materiał, puścić render, tuning w postprodukcji). Czyli 750 godzin. Prościej już się nie da.

Sumowanie:

-) 5dni po 12 godzin (zdjęcia) - 60 godzin

-) 10 dni po 12 h na "tajlowanie tekstur" - 120 godzin

-) 6 setupów - ze 30 godzin, trza pewnie jakieś meble pustawiać, klient musi klepnąć albo i nie, coś testowego trza wysłać i znowu jakieś zmiany...

-)750 godzin na wizki

Czyli 60+120+30+750=960 godzin. Można przyjąć 50 zł za godzinę roboty : 960 godzin razy 50 zł= 48 000 brutto. Można klientowi dać rabat 5 procent jeśli obieca że nie "bydzie wymyśloł nad każda wizką poprawek".

To moje wyliczenia. Ale mnie ciekawość zżera o ile przestrzeliłem...

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że wyceny mieliśmy dosyć zbliżone, ja zaokrąglając policzyłem 90 pln netto za "produkt", niektóre wymagały 2 renderów niektóre 1. Wyszło mi finalnie jakieś 45 000 netto ale nie uwzględniałem w tym focenia i przygotowywania textur, samo tylko postawienie małego "pipeline", 1 osoby która by to klepała i koszt render farmy (przy foceniu i robieniu textur pewnie bym liczyl ok 120 - 140 netto / produkt).

 

A teraz otwieram bramkę numer dwa - ktoś postanowił zrealizować całość zlecenia za 6000 - 7000 pln netto :) Jeśli ta osoba jest na naszym forum to proszę o priv, zachowam dyskrecję, piszę nie po to by się naigrywać tylko by nawiązać współpracę.

Edytowane przez le_chu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 - 7000 pln netto

nie wykluczone, ze ta osoba ma inne wyobrazenie o robieniu i zapetlaniu fotografii i jestem pewien, ze klient dostanie produkt na poziomie ceny. Z drugiej - moze ma dobry software/skrypt ktory wyrownuje to z automatu i bedzie mial roboty na max 2tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pewien, ze klient dostanie produkt na poziomie ceny.

 

Tego też jestem pewien. Jaką technologią by nasz wykonawca nie dysponował, jeśli to czyta to chciałbym go uświadomić że mógł wziąć co najmniej 3x więcej od tego co zaoferował i nadal byłby najtańszy. Przyznam szczerze że nie wiem czy znalazłbym kogokolwiek na rynkach azjatyckich kto podjąłby się tego zlecenia za 3.5 usd (14pln) / produkt.

 

Ale nie będę zaglądać innym do portfeli, jeśli wykonawca to czyta to serio proszę o priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj oto takie ciekawe(nieciekawe) zlecenie

 

"chcialbym zlecic wykonanie naklejki na samochód w ktorym beda ulokowane loga 4 firm(duże korporacyjne firmy). Chcialbym zeby ta naklejka byla taka jakby zywa, cos w stylu 3D a kazde logo nie sprawialo wrazenia wklejonego prostakata tylko cos jakby wyroslo razem z caloscia."

 

A więc tak, w kwadrat o wymiarach 22 cm na 20 cm wpisany kontur mapy Polski. Na wysokosci Warszawy grafika 3D ludzkiego serca w bialoczerwonym kolorze. I teraz tetnice odchodzace od tego serca niech ida w kierunku nadmorskim, w kierunku mazur, w kierunku slaska i w kierunku podkarpacia. Najlepiej, zeby po drodze przeradzaly się w mniejsze nici, które w pewnym sensie imitowalyby po prostu drogi polskie. W tych trzech regionach Polski nici/drogi chcialbym, zeby sprawialy efekt pęknieć ziemi/korzeni i te pekniecia/korzenie pokrywaly loga, które przesylam w zalaczniku. Chcialbym, zeby te loga były bardzo zywe jak z gry komputerowej tak jakby wyrastaly z ziemi. Wymiary które podam to wymiary szacunkowe. Najlepiej gdyby Pan dostosowal dokladnie, zeby efekt koncowy był najlepszy.

Wymiary:

serce niech zajmuje obszar okolo 3 cm na 5 cm

logo nadmorskie i podkarpackie 5 cm na 7.5 cm

mazurskie i slaskie 4,5 cm na 9 cm.

Oczywiscie nie musi być to forma prostakata. Szacunkowo podaje wymiary, zeby wiedziec co jak wyeksponowac. Ktore logo będzie się znajdowalo na ktorym obszarze to już kwestia dowolnosci. Jestem otwarty na jakieś sugestie natury graficznej, ponieważ sam nie mam specjalnie rozwinietego zmyslu artystycznego i nie potrafie dokladnie opisac tego co widze oczyma wyobrazni.

Przede wszystkim ma to fajnie wygladac. Niezwykle. No i podswiadomie ma kojarzyc się z Polska i polskoscia., przywiazaniem do ojczyzny. Bialoczerwone serce w stolicy mysle, ze potegowaloby ten efekt. Moze Pan podac widełki cenowe?"

 

 

Zupelnie nie wiem nawet jak sie za to zabrać a co dopiero wycenić :D Moze ktos ma jakis pomysł lub chcialby sie tego podjąć? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijajac kwestie wyceny, na ilu, różnych, modelach samochodów będą te naklejki i umiejscowienie bok z szybami, maska? jeśli masz zaprzyjaźnionego "oklejacza" to powinien niektóre rzeczy wyciągnąć. Cena? tutaj imo nie poszalejesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijajac kwestie wyceny, na ilu, różnych, modelach samochodów będą te naklejki i umiejscowienie bok z szybami, maska? jeśli masz zaprzyjaźnionego "oklejacza" to powinien niektóre rzeczy wyciągnąć. Cena? tutaj imo nie poszalejesz

 

 

Facet wspomina o jednej naklejce o wymiarach 22x20cm więc chyba chodzi mu o jedno konkretne miejsce na aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

 

Na ile wycenić przygotowanie 10 - 20 sekund filmiku promocyjnego ?

Coś prostego w formie np. pokazu zdjęć + jakieś teksty do tego + www na koniec.

 

Tylko proszę o "realne" w Polsce ceny. Wiem że część z was zaraz napisze "ile chcesz za godzinę i pomnóż - ale nie o to mi chodzi).

Sof oczywiście legalny więc też pasuje wziąć to pod uwagę, klient ... "większy".

 

Pytam, bo wcześniej proste filmiki składałem głównie dla siebie, nie dla klienta więc ciężko mi się wycenić, a i w cenach się nie orientuję (a jak wiadomo w internecie oferty będą od głodowych po kosmiczne).

 

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie pomocne komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle zalezy od storyboardu i wygodnie liczy sie za sekunde. W 2012r za ten ponizej wzialem jakies grosze, ok 2.5tys netto o ile pamietam dobrze, to zwykla animacja flashowa.

wyceniany na 4tys ale po znajomosci wytargowali znacznie taniej, a ja zalozylem ze nie moze mi zajac wiecej niz 2 dni.

Dodatkowa kase urwalem za projekt DTP (foldery teczki, standy itp) w zaproponowanym stylu - czyli lacznie bylo ok 4-5tys za dosyc pracowity weekend (3dni).

Nie wiem czy to jest odpowiedz. Przy prostej formie, w ktorej czujesz sie komfortowo to i tysiak jest znosna cena. Lepiej jedna realizacja przyciagnac klienta na dluzej niz wyceniac wg. skali marki. Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o kilka opinii, ponieważ chciałbym "klientowi" pokazać jakie są realne stawki za tego typu zlecenia.

Żeby dotarło, że to nie jest 5 min. roboty za 20 zł.

 

A systemu SARE akurat używam dość często ;)

Tak, też uważam, że lepiej powoli zarobić na 5 czy 10 zleceniach niż wziąć raz za dużo.

 

Wszelkie inne opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zwraca się do Was koledzy po fachu z prośbą o pomoc w wyznaczeniu "widełek cenowych".

Tylko proszę, nie odpisujecie "zastanów się ile chcesz za godzinę ..." Nie mam pojęcia jakie są stawki za tego typu usługi w firmach gracicznych.

 

Powiedzmy że macie podpisać umowę na świadczenie usług graficznych z dość dużym hotelem (4*)... np. Czarny potok(nie wiem ile on ma gwiazdek).

 

W skłąd całego hotelu wchodzą (znaczy pod względem graficznym trzeba ogarnąć):

- Hotel (materiały promocyjne, foldery, ulotki, pakiety pobytowe, tworzenie i wysyłka newsletterów, graficzne info na TV w hotelu)

- Sport [hala, stadnina, golf] (foldery, cenniki, mapki, info na TV - może być animka z power pointa)

- SPA ( - || -)

- gastronomia ( - || - , opracowanie i skład menu)

 

Na nudę nie można nażekać ;]

 

Forma współpracy - Firma (1 os.) zewnętrzna współpracująca z Hotelem

Praca na miejscu, na własnym sprzęcie i sofcie.

po 7 - 8 godz dziennie (dojazd 10 - 20 km w 1 stronę).

Doświadczenie - z 6 - 7lat już się uzbierało, portfolio dość spore też już posiadam (niestety nie miałem okazji podpisywac z nikim tego typu umowy).

 

Oczywiście pytanie co w sytuacji pracy "po godzinach" ?

Dodatkowa kasa za godzinę, czy wyższa kwota umowy ?

Foldery / animacje - wycena indywidualna (niezależna od umowy) ?

Jak wy byście coś takiego rozwiązali (no i za ile mniej więcej - na Polskie warunki)

 

Myślicie, że jeśli będę chciał "za dużo" wymienią 4 lata dotychczasowej współpracy (nie ważne w jakiej formie) na "Jacka" po studiach, który zgodzi się robić za minimalną na swoim sprzęcie i sofcie ?

 

Pozdrawiam i dzęki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, jest prosta zasada zarabiania pieniedzy - dajesz z siebie to czego inni potrzebuja. Jak robisz to dobrze, to masz z tego pieniadze. Odpowiedz na pytanie czy zastapia Ciebie kimkolwiek mozesz dac sobie sam. Odpowiadajac szczerze na pytanie: czy dostaja to czego potrzebuja. Nic sie nie pogorszylo w Twoim zaangazowaniu i jakosci oraz standardach.

 

Stawki sa rozne - zalezy od regionu. W Szczecinie na przyklad ciezko o robote za 2.5tys na reke. Ale sa ludzie ktorzy zarabiaja znacznie wiecej i nikt nie ma zamiaru ich wymieniac. Zwyczajnie pracodawca dostaje to czego potrzebuje.

Sa oczywoscie miejsca, gdzie ciezko znalezc kogokolwiek ponizej 5tys na reke, a jak ktos cos potrafi chce dyszke.

Jacek po studiach to nie jedyna opcja wiec lepiej zastanow sie jakbys odpowiedzial na to pytanie powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie mam wszystkich info żeby się tu wypowiedzieć. Pytania:

-) zdjęcia do wszystkich promocyjnych materiałów ty robisz? (te wszystkie pomieszczenia, hale, stadniny etc)

-) będziesz chcieć jeszcze kogoś obsługiwać "po godzinach" współpracy z tymi ludźmi od hotelu czy tylko z nimi chcesz wiązać współracę?

-) czy w Twojej okolicy jest jakieś większe biuro "graficzne" czy specjalizujące się w DTP (ulotki, promocyjne bannery, grafiki do www) ?

-) jaka jest stawka godzinowa (lub średnia wypłata do ręki czyli netto) osób pracujących w "back office" czyli wliczyłbym w to osoby z sekretariatu, pralni, kuchni, obsługi basenu etc. - masz takie info? możesz je zdobyć?

-) jakie jest obłożenie tego hotelu całoroczne - czy mają tylko "strzały" typu Nowy Rok, majówka czy wakacje od czerwca do września a potem pusto? czy raczej się im kręci interes?

-) Będziesz mieć możliwość korzystania na miejscu z drukarek jakichś żeby coś drukować do pokazania czy swoją drukarkę dobrej jakości A3 kolor laser też musisz kupić i mieć swoją?

-) czy będziesz obsługiwać wszystko "do druku" czy materiały też na WWW oraz skład materiałów VIDEO (oj, uwierz mi, jeśli o tym nie myślałeś to Ci się pewnie spytają - czy jeśli umiesz "te druki" robić to poskładanie filmu PROMO plus udźwiękowienie też powinno Ci się udać...

-) czy ich stroną WWW też będziesz zarządzać - w sensie przygotowywać całe kampanie (ad words googlowe, bannery etc czy tylko zdjęcia obrobione na stronę)

-) czy będziesz mieć bezpośredni kontakt z ludźmi od marketingu tego hotelu? są na miejscu? można podejść i dopytać czy na telefonie będziesz ich ścigać albo nie są na miejscu tylko wciąż na "spotkaniach" ?

-) wiesz kto i ile osób będzie tobą zarządzać - chodzi o to czy akceptacja Twojej roboty to 3 osoby "do przejścia" typu jakiś menedżer niższego stopnia, on klepie to i idziesz z tym dalej do dyrektora (jakiegoś działu np. sportowego obiektu) a potem dopiero na samej górze jest akceptacja? Czy raczej będziesz mieć jedną osobą nad sobą - śmigasz do niej, pokazujesz, ona to zabiera i sama tą ścieżkę "zdrowia" będzie przechodzić? To ważne - bo będziesz wiedzieć ile osób będzie próbowało na końcu się wykpić od odpowiedzialności a w razie opóźnień - im dłuższa ścieżka akcpetacji tym wiadomo - kosmos produkcyjny...niby gotowe, niby drukarnia ustawiona i czeka, ale jeszcze 3 osoby z zarządu to muszą zobaczyć i Pani Gienia od basenu bo przecież to u niej to będzie wisieć więc byle czego nie powiesi...:)

-) Co robiłeś wcześniej - w sensie - głównie w DTP robiłeś ulotki, bannery, plakaty - jakie rzeczy ogarniałeś i z jakim maksymalnym "gabarytem" klienta miałeś do czynienia (np. zderzyłeś się już ze ścianą

marketingu takich firm jak ALLEGRO, LECH, TYSKIE czy raczej mniejsze lokalne firmy z lepszym i szybszym feedbackiem? )

To mi styknie żebym przemyślał jak ja to bym wycenił.

Edytowane przez Hris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stanlej

kwestia czy zależy Ci na tej robocie, to licząc z wyszczególnieniem na każdą czynność-etap jest warte "sporo" kasy(wg cennika szanującej się agencji). Problem jest w tym, że kolesie raczej liczą po łebkach (chcą maksymalnie tanio) i nikt Ci imo 5-6+ za to nie da (nie znam warunków na południu, ale u mnie to bd. stawka). Chodzi o to ile Ty maksymalnie ugrasz, a ile oni maksymalnie za to chcą dać. ehh życie, sam kiedyś robiłem sporo lub maksymalnie po kosztach byleby coś było, dałem se siana i jestem bezrobotny :)

----------------

edit

fajnie jak byś dał cennik za każdą czynność (kiedyś Olaf miał to dobrze rozbite, przy innych rzeczach) i z tego cennika miał pole do negocjacji, kwestia ile ugrasz

-----------------------------------------

Hris to nieźle rozbił, ale jest tego sporo więcej, policz sobie każdą czynność-działalność zsumuj to, ale "imo" to jest tylko ważne przy negocjacjach, pewnych rzeczy w "polskich" warunkach nie przeskoczysz

Edytowane przez 1pudel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf

 

Pogorszyć się nie pogorszyło, nawet się polepszyło bo i doświadczenia człowiek nabył, problem w tym że wraz z tym doświadczeneim zacząłem nieco inaczej patrzeć na pracę i "szanować" swój czas (i de-facto czas innych ludzi). Zaczęło mnie denerwować niechlujstwo i brak podstawowych informacji, mailowanie, dzwonienie i pytanie o oczywiste szczegóły (jak np. wymiar reklamy) na które niekiedy można zmarnować dosłownie pół dnia i zamiast coś zrobić męczysz ten projekt, tracisz czas, a efektów brak (ot, ostatnio 4 dni na "poprawienie" 5 zestawów menu bo ludzie nie potrafią przysłać tekstu w wordzie, tylko smarują długopisem po starym menu, ty ch...a wiesz co tam pisze - bo skąd znac skład potrawy, czy drinka, która normalnie zajmie ci 2 - 3 godzinki ?).

Jak robisz u kogos to najczęściej na to lejesz (tak to widze u części pracowników- spychologia), bo tak czy inaczej dadzą kasę, jak robisz na swoim... w pewnym momencie załapujesz że ten czas to rzeczywiście pieniądz i że szkoda go marnowac na gonitwe za każdym szczegółem, że jak nie zrobisz tego, czy innego projektu, to ci klient nie zapłaci i będzie bieda i na chlebek nie będzie.

Mam trochę racji ?

 

 

 

Hris:

- zdjęcia nie moja brocha bo jestem w tej dziedzinie raczej amatorem.

- inni klienci też, aczkolwiek pewnie nie w kosmicznej ilości no bo i żyć kiedyś trzeba ;)

- biuro graficzne... nie ma, ewentualnie drukarnie z grafikami + tworzyciele stron WWW.

- stawki są różne, sprzątaczka minimum, sprzedawca w ch+ procent od zawartej umowy.

- drukarkę mają swoją i sami sobie ogarniają wydruki + zamówienia w drukarni więc klikania i latania do drukarki nie ma (aczkolwiek ludzie siedzący tuż obok drukarki potrafią przyjść i męczyćo wydruk - bo tak jest łatwiej nie ?).

- tak ogarniam wszystko. Od DTP przez newslettery, Adwords (grafika), banery, pakiety, reklamy na telebimy LED, kiedyś były też reklamy flash, proste animki na TV (ale tu jest prosta sprawa power point i eksport do avi), do innych rzeczy trzeba dodatkowy soft, na który aktualnie nie mogę sobie pozwolić (nie licząc jakiegoś programiku za 300 zeta, który kiedyś kupiłem ;)

- strona WWW nie zarządzam bo to cały system do rezerwacji itp. więc to ogarniają sobie już ludkowie ze sprzedaży

Chwilę już z tą firmą współpracuję, tylko teraz na trochę innych warunkach i trochę inne rzeczy będą do roboty.

 

Wcześniej po za grafiką ogarniałem też IT (włącznie z odpaleniem konferencji i sprzętu na nie potrzebnego ;), nawet prosta apka w C# się trafiła na ekran dotykowy.

Co do ścieżki ... jest totalny burdel, Gienek zleca a ze zmianami potrafi przyjś Edek z zupełnie innego działu :/

Próbowałem to jakoś ogarniać, ale niestety ciężko jest komuś wyjaśnić że zlecenie masz dostac na maila z info o co chodzi i że uwagi mają być od jednego człowieka (tu każdy jest specjalistą w każdej dziedzinie).

Potrafia Ci przysłac maila w stylu:

"przygotuj mi okrągłą pieczątkę"

albo

"poprosze zestaw zdjęć"

 

po czym Ty mailujesz "jaki wymiar pieczątki i co ma na niej być?", "jakich zdjęć?" :O

Dzis np. miałem zrobić tabliczik na drzwi (wymiaru oczywiście brak) więc zrobiłem jakie mi przyszły do głowy ...

Część projektów potrafią "poprawiać" przez 5 miesięcy (raz w tygodniu / raz na miesiąc coś).

Robisz folder o wymiarze X x X po czym drukarnia przysyła maila, że to o 20mm za duże bo zamówili Y x Y ;D

 

Minusem jest dojazd, bo to jednak 300 - 400 zeta miesięcznie odpada (zwłaszcz że do wykonania projektu nie jestem fizycznie u klienta potrzebny) :/

 

W sumie, mieli kiedyś agencję kreatywną, ale z niej zrezygnowali i zostałem tylko ja.

 

 

 

1pudel:

Do 5 (brutto) jeszcze nie dobrnąłem niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę racji ?

Moge sie mylic ale z doswiadczenia powiem, ze wykonujesz prace kilku osob. Nie balbym sie, ze odejda, bo maja za duzy bajzel. Jak odejda to kulturalne followupy pozwola wrocic do siebie po 3mcach, bo zadna agencja im tego nie zrobi taniej niz kilkukrotnosc tego co zarabiasz. Mozesz im uzasadnic, ze potrzebujesz dodatkowych rak do pracy/asystentki itp, bo to nie praca dla jednej osoby i cierpi na tym jakosc glownego trzonu Twojej uslugi.

Anyway powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec powiedz im 6500 netto. Będziesz miec z czego negocjować w dol. Max 10 h dziennie plus możliwość zrobienia czegoś z domu (zdalnie) w 2 soboty w miesiącu. Oni zrobią duże oczy ze tyle kasy. To pewne. Ale na spokojnke na kartce zrob ogormny schemat ile branz i umiejetnosci maja w Twojej jednej osobie.Rozbij to im na kartce A4 na czynności ile w miesiącu robisz rzeczy ze skrajnie różnych branż ( osobno skład dtp, osobno animacje, osobno projektowanie graficzne, osobno dojazdy, osobno udźwiękowienie, programowanie,osobno przygotowanie np. Konferencji etc).oni pomarudzą, zejdziesz do 5 tys. netto. Zastępujesz 3-4 osoby i jesteś na miejscu. Myślę że możesz zaproponować fakturowanie każdej rzeczy osobno w najgorszym wypadku i wyceniaj tak by Ci wychodzilo łącznie okolo 5 na rękę. Jesteś tego wart, i w dupie trzeba miec ze to południe polski a nie Wawa czy Poznan. Tak jak Ciebie wyceniam znając ludzi z branży i patrząc na listę tego co ogarniasz.

Tzymam kciuki Kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze uzupełnię. Planując pracę dla nich w przedziale okolo 180-200 h miesięcznie podziel sobie 5000 przez 200. To daje 25 zl za godzinę Twojej pracy. Pomyśl ile umiesz i ile sie nauczyłeś przez lata...Nie wierzę że takiego hotelu nie stać na tą cenę. 25 zyla za prace profesjonalisty...Muszą sie zgodzić. Nie ma k.wa opcji :) Koleś ostatnio za naprawę pralki skasował mnie 150 netto. Byl u mnie pól godziny...Mechanik samochodowy wziął za 30 minut pracy 80 zl netto. Nie chce mi się wymieniać więcej przykładów.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować za podpowiedzi, napewno się przydadzą, bo na rozrysowanie tego wszystkiego bym nie wpadł np. :/

Może zmajstruję jakąs prezentację, bo mówcą nie jestem - raczej cichy skromny gość.

Wszelkie inne opinie oczywiście mile widziane ;]

 

Hris... naprawy pralki auta i motóra najczęściej ogarniam sam - wychodzi taniej, lepiej i porządniej (takie hobby) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hris... naprawy pralki auta i motóra najczęściej ogarniam sam - wychodzi taniej, lepiej i porządniej (takie hobby) ;D

Pralki i auta nie ogarniam :) Umiem koło zmienić i płynów dolać pod maską i koniec...dalej jest ciemność :) Zmywarkę za to poznałem dogłębnie i wszelkie prace ogrodowe w drewnie - postawiłem wielką drewutnię oraz plac zabaw dla dzieci. Ale mi po prostu brak czasu:( sporo go poświęcam pracy i jakiemuś tam choć minimalnemu doszkalaniu wieczorami (aktualnie tłukę Quixel'a, ale zasypiam przed kompem wieczorami już...). Na tapecie "to do" mam też liznąć javascriptu bo chciałem dzieciakom grę napisać w Phaserz'e (darmowy silnik do gier). Ale jak doliczę do tego że jeszcze bym chciał sculptingu popróbować i podciągnąć się z UVMappingu to kurde pytam się gdzie jest funkcja TimeWarp w kalendarzu...Ni ma Panie...ni ma. A spać trzeba:)

Stanlej druhu - trzymam kciuki żebyś ugrał z klientem godne pieniądze, takie żebyś nie musiał już u innych robić zleceń, byś miał te parę godzin w tygodniu dla rodziny, wysypiał się, a w weekendy czas na samodoskonalenie (to może być wszystko - można iść na rekord w piciu kufla piwa na czas, i to nie jest łatwe...albo dłubać coś w nowym sofcie...też nie jest lekko :) ).

Tego życzy przed majówką kolega z branży Krzysztof:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja też kiedyś miałem być grafikiem 3D, robić w grach... programować

Próbowałem męczyc Unity, Questa3D, apki na androida, ale czasu brak ...a czasem lepiej mieć mniej ale mieć czas na życie i hobby ;]

5k na rękę mi nie trzeba, 3 spokojnie by wystarczyła + kasa za dojazdy ;)

Pogadamy ... zobaczymy.

 

Trzymajcie kciuki i złużcie jakiegoś kota w ofierze ];->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale z 3k nie wydlubiesz budzetu na 'innowacje'. Np. jezeli cenisz sobie zycie i hobby, to przydaloby sie wprowadzic i przetestowac innowacje w postaci asystentki. Albo testy programistow czy innych osob piszacych dla Ciebie automatyzacje. Edukacja z zakresu lepszych metod zarzadzania projektami lub klientami. Dodatkowy tysiak, ktory wrzucisz w innowacje i edukacje za kilka lat zwiekszy Ci podstawe Twojej stawki np. dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta wizka dla zioma

generalnie robota od zera , na oko, parę modeli z blendswapa

wziąłem za to 1050 zeta - tak żeby kupić gtx 1060/6gb (akurat pod zlecenie) , robota na 3 dni po 3 godzinki ? model / render = blender / cycles

więcej w tym było zabawy niż pracy bo nie robię wizek "na co dzień"

 

dużo czy mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w sumie zalezy, jakby to byl moj staly klient to bym mu za kilka stowek zrobil (3-4), jak nowy to z 6stowek max. Jezeli to byloby na szybko i klient chaotyczny + chcial zmieniac rzeczy czesto = cena jest w porzadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w sumie zalezy, jakby to byl moj staly klient to bym mu za kilka stowek zrobil (3-4), jak nowy to z 6stowek max. Jezeli to byloby na szybko i klient chaotyczny + chcial zmieniac rzeczy czesto = cena jest w porzadku

rowniez podchodzilem do tego w ten sposob ze gdybym walil wizki na codzien , mial otrzaskane oswietlenie , scene , propsy , generalnie klepnal bym to z rozpedu toi moze taniej , ale napisalem do paru ludkow z oferii gdzie zderzylem sie z kompletnym brakiem zainteresowania takim marnym temacikiem , ze postanowilem policzyc jak za normalna wizke typu domek z projektu. pozatym w mojej normalnej branzy ludki strasznie jada po cenach , wiec w innej branzy nie chcialem robic bydla...badz co badz dla wielu archwiz to nadal czary mary...a te "wizualizacje" ktore moi znajomi dostaja od swoich np firm kuchennych ... to po prostu screeny z viewportu jakiegos prosta...

 

codo poziomu wizualnego - na co powieniem zwrocic wieksza uwage ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jezeli to wyglada lepiej niz u konkurencji i klient nie narzeka to fajnie, bardzo dobrze Ci sie trafilo. To, co nieco razi, to jakosc detali. ale to jak zaczniesz robic wiecej uzbierasz sobie lepsze podlogi, materialy i zrobisz wiecej testow oswietlenia. Wtedy bedzie znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemniej jednak dla dobra branży uważam ze cena nie jest zbytnio wygórowana...myślę ze jakbym rzygnął 20k na maxa+vraja to nawet nie chciałoby mi się pracować za takie kwoty...chyba ze istotnie była by to kwestia np 3 godzin z gotowymi assetami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, to bardzo dobrze. Pewnosci siebie Ci nie zabraknie przy wycenach. Koszta to sprawa biznesplanu, faktycznie mozna na bogato i wtedy nie ma wyjscia. To sprawa bardzo indywidualna, osobiscie wole robic tanio dla klientow, ktorzy zasypia mnie zleceniami i drogo tym, ktorzy maja balagan w biznesie. Ale kazdy ma swoje drogowskazy wiec nie oceniam samej decyzji. Jak trafiles w moment gdy brakuje ludzi do takiej roboty, to bardzo dobrze robisz liczac tysiaka za szybkie zlecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Trochę z innej beczki.

Czy w pracy na umowę o pracę, mogę wykorzystać swoj soft, na który mam licensję personalną, żeby wykonać określone zadanie dla pracodawcy?

Czy to musi być np. na zlecenie?

 

Np, pracujemy na pakiecie corela, a ja chciałbym szybciej i lepiej zrobić coś w swoim photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozesz zainstalowac na firmowym kompie softu na ktory ta firma nie ma licencji. Na swoim kompie mozesz i nie bedzie to mialo znaczenia. Czy to jest odpowiedz na Twoje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemniej jednak dla dobra branży uważam ze cena nie jest zbytnio wygórowana...myślę ze jakbym rzygnął 20k na maxa+vraja to nawet nie chciałoby mi się pracować za takie kwoty...chyba ze istotnie była by to kwestia np 3 godzin z gotowymi assetami

Hm no ja mam Maxa i Vraya i Corone i Photohsopa pakiet cały i inne softy które mnie kosztowały, ale nie wziąłbym takich pieniędzy za te obrazki.

Tak jak koledzy piszą - materiały, oświetlenie jak i same kamery (krzywe ujęcia) leżą całkowicie. Jeśli za 9 godzin pracy wziąłeś 1000 zł to naprawdę ciesz się że za taki wynik ktoś tyle zapłacił :)

Wnętrza, typu modern-nowoczesne, robione na assetach gotowych (z Evermotion czy Vizplant czy 3d mentor czy inne cuda kupione w sieci) ludzie liczą od 350 do 650 zł za 1 ujęcie (jeśli jest 1 wnętrze i robi się kilka wizek z tego samego wnętrza). I zajmuje to około 10-15 godzin na wnętrze, w tym czasie jest wliczone modelowanie ścian, posadzek, konstrukcji, okien czy drzwi jakichś nietypowych, wsadzenie modeli, ustawienie oświetlenia, czasem poprawka materiałów i render. Ale wizka musi być przynajmniej mocno zbliżona do "fotoreala". Jak się trafia wnętrze gdzie detal barokowy się wylewa, a krzesła to okres Ludwik XVI i do tego trzeba coś jeszcze domodelować to cena rośnie nawet 2-3 razy. Taka jest moja opinia i dane z doświadczenia na lokalnym rynku pracy.

Z Twojej kalkulacji wychodzi że to co zrobiłeś w sumie mogłeś ogarnąć w jeden dzień np. siadasz w sobotę rano o 9 a na godzinę 20 masz finał. I 1000 zł masz zarobione.

Tak mi się jeszcze nie zdarzyło przyznam:) Ale dobrze że ktoś się z Tobą rozliczył i jest zadowolony, a Ty masz klienta. To się liczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeej trochę mnie nie było, czytam i czytam i przypominam wszystkim cena nie jest ważna (czy za wizki weźmiemy 6 tyś czy 12 tyś) to nie ma znaczenia, kwestia podania, sprzedaży, wzbudzenia chęci zakupowych itd... oczywiście jakość i profesjonalizm na 1 miejscu. :) Jeśli uważamy, że zrobiliśmy kawał roboty przez godzinę i praca nasza jest 50x lepsza niż jakakolwiek do tej pory to weźmy kwotę 10-15x większą, nie psujmy rynku, dbajmy o swoje umiejętności, ceńmy je, nie bójmy się mówić dużych kwot. To co nieraz może się wydawać dużą kwotą dla nas dla klienta może być zupełnie nie znaczącym wydatkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności