× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 18 z 20 PierwszyPierwszy ... 81314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 197

Wątek: Polski Turbosquid?

Member
    Awatar wieslaw_
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Siemka,

czy może ktoś punkt po punkcie napisać co jest potrzebne aby sprzedawać modele na TS? Wygasł mi ostatnio mój W8BEN i muszę wypełnić nowy ale nie wiem teraz czy W7 muszę wypełnić także. W7 z tego co wiem trzeba słać bezpośrednio pocztą do IRS'u w Stanach (jak nasz US, nie uznają poczty elektronicznej), orientujecie się może jak długo trwa procedura przyznawania ITIN przez IRS w USA? I dalej jak to rozliczać z polskim US? Jeśli macie jakieś uaktualnione wiadomości na 2009r. o tych sprawach to proszę o radę.

Dzięki

Gosc
    Guest

Domyślnie

Wysylasz podpisany faxem. Tyle wystarczy. Numer znajdziesz w faq na stronie.

Gosc
    Guest

Domyślnie

Co do rozliczen z naszym US... to jest jak zawsze bagno. Jesli nie masz firmy, rozliczasz sie na pit-36 w czesci dochody z zagranicy, niektore US wymagaja wypelnienia PIT-ZG. Procedura zwrotu podwojnego opodatkowania.... musisz udowodnic ile zaplaciles :D a to udowodnisz dopiero jak ci przysla z Turbosquid rozliczenie roczne... a przysylaja bardzo pozno, jedna karteczke na ktorej jest napisane jak wol ile tego podatku zaplacono. I teraz najciekawszy moment, musisz sledzic kursy NBP na dzien w ktorym dostales pieniadze na konto, a dokladniej, dzien w ktorym staly sie one zlotowkami. Nasz US nie uznaje kwot w dolarach, i nakazuje sledzenie dat i kursow na dzien spieniezenia. Jesli rozliczalbys sie przy pomocy czekow, to bylby dzien w ktorym bank fizycznie skupil od ciebie czeki i przeliczyl na PLN (dostajesz to na potwierdzeniu z twojego banku). Jesli rozliczasz sie przy pomocy PayPal... musisz sobie sledzic i pozniej drukowac listy z datami spieniezenia i przeliczac po kursie NBP ile to by wynioslo, czyli to co faktycznie dostales a to co uzna nasz wspanialy US to 2 rozne sprawy.

Najlepsze byloby wynegocjowanie z Turbosquid umowy rocznej, w ktorej wykazaliby ci cale dochody i podatki... ale przy niskim obrocie nie chca nawet o tym rozmawiac.

Reasumujac z podatku i dochodow z zagranicy rozliczasz sie wg. aktualnego prawa raz w roku, ale stawki i kwoty musisz sledzic na biezaco.

Member
    Awatar wieslaw_
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za info.

Mały edit, żona mnie uświadomiła: czy z tymi PIT'ami jest wszystko OK? Bo z moich rozliczeń wynika, że PIT-36L to właśnie rozliczenie dla firmy a PIT-ZG jest właśnie załącznikiem do niego, natomiast jeśli ktoś nie ma firmy to chyba na PIT-37? Czy mam rację czy znowu coś pokręciłem?
    Ostatnio edytowane przez wieslaw_ ; 23-06-09 o 18:22

Gosc
    Guest

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez wieslaw_ Zobacz posta
    Dzięki za info.

Mały edit, żona mnie uświadomiła: czy z tymi PIT'ami jest wszystko OK? Bo z moich rozliczeń wynika, że PIT-36L to właśnie rozliczenie dla firmy a PIT-ZG jest właśnie załącznikiem do niego, natomiast jeśli ktoś nie ma firmy to chyba na PIT-37? Czy mam rację czy znowu coś pokręciłem?
    PIT36 niezaleznie - zawsze dla dochodow z zagranicy, na PIT 37 nie ma miejsca
    na rozliczenie roznic kursow i roznic w podatku dochodowym (np w USA mogles zaplacic 30% a w Polsce 19%) - tylko na PIT 36 sa rubryki do wykazania takich rozbieznosci

Member
    Awatar wieslaw_
    Podziękowania

Domyślnie

OK dzięki za szybką odpowiedź

Member
    Awatar Kohelet
    Podziękowania

Domyślnie

Proponuję podsumowanie w tym miejscu pokazujące w punktach wszystko od A do Z .
    Кузькина мать

Member
    Awatar witjah
    Podziękowania

Domyślnie

przyłączam się do prośby Koheleta, sam chciałbym spróbować wystawić swoje stare modele i zobaczyć ile są warte.
    Dlatego jeśli ktoś z was handluje z powodzeniem na TS niech napisze krótki tutorial : )
    sygnatura

Member

Podziękowania

Domyślnie

Co prawda to nie tutorial ale warto poczytać - podobny wątek na cgtalku:
    http://forums.cgsociety.org/showthread.php?f=2&t=407720

Member

Podziękowania

Domyślnie

A może mi ktoś powiedzieć czy można jakoś wystawić modele i zbierać kasę na konto a dopiero potem wysłać tego maila z tym dokumentem i wypłacić ??
    Jeżeli tak to jak ??

Uprawnienia umieszczania postów