× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10151617181920
Pokaż wyniki od 191 do 197 z 197

Wątek: Polski Turbosquid?

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    W Polsce naliczana jest stawka zdaje się 19% / 2 (koszty uzyskania przychodu) czyli efektywnie ponizej 10% - ale mogło się coś zmienić, nie śledzę podatków w Polsce.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar mookie
    Podziękowania

Domyślnie

A więc, pomijając papierologię i związany z tym czas, na rękę otrzymuje się więcej, aniżeli przy 30%?

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Tak, aczkolwiek nie korzystałem z tego w turbosquidzie, a gdzie indziej. Nigdy nie chciało mi się aktualizowac TS, bo wpadają tam ze 2usd na kwartał ;)
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member

Podziękowania

Domyślnie

Przy zarobkach do 85k zł rocznie, można sobie odliczyć 50% kosztów, powyżej trzeba płacić 32% (drugi próg). Ale wygląda na to że pis zlikwiduje 50% dla grafików od następnego roku (https://graczpospolita.pl/tworcy-gie...-ustawa-o-pit/). Nikt nie jest tego narazie pewien, bo nowe przepisy są skomplikowane i wszystko zależy od interpretacji us.

Member

Podziękowania

Domyślnie

mookie, W Polsce płacisz przy rozliczaniu rocznym bez działalności gospodarczej tylko 9% podatku, gdyż połowa to koszt uzyskania przychodu, więc się moim zdaniem opłaca. Czyli upraszczając - przy rozliczaniu się za pomocą corocznego zeznania podatkowego płacisz za te 100zł na koniec roku 9zł podatku.

JoseConseco, Też o tym słyszałem, że już to się zapowiada od jakiegoś czasu.

Member
    Awatar adrian_dis
    Podziękowania

Domyślnie

Trzeba pamiętać, że 50% kosztów uzyskania dochodu obowiązuje tylko przy zleceniach z przekazaniem praw autorskich.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez lockeisdead Zobacz posta
    mookie, W Polsce płacisz przy rozliczaniu rocznym bez działalności gospodarczej tylko 9% podatku, gdyż połowa to koszt uzyskania przychodu, więc się moim zdaniem opłaca. Czyli upraszczając - przy rozliczaniu się za pomocą corocznego zeznania podatkowego płacisz za te 100zł na koniec roku 9zł podatku.

JoseConseco, Też o tym słyszałem, że już to się zapowiada od jakiegoś czasu.
    nieno.. 9% płacisz przy umowie o dzieło z zapisem zrzeczenia się praw autorskich.. wtedy tylko masz 50% kosztów uzyskania przychodu

na firmę masz 19% podatku dochodowego i faktura odwróconego obciążenia VAT

Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10151617181920

Uprawnienia umieszczania postów