Skocz do zawartości

Polski Turbosquid?


Simple_man

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no pewnie byłoby troche chetnych osób w Polszy, ale kwestia ,ze taki serwis musiałby byc rozreklamowany.

Na świecie jest sporo takich serwisów, a wiekszość zna tylko turbosquid, zwglednie także genialną deespone lub viewpoint.

Fakt , że turbosquid mocno sobie liczy za pośrednictwo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* A tam nikt nie kupuje i jest ciężko :*

 

Jasne, a firma utrzymuje się z datków i spadku po matce Teresie z Kalkuty. Jakby nikt nie kupował to dawno padliby na ryj i piach by ich przysypał a że póki co jakoś się nie zanosi- znaczy ktoś coś kupuje (no chyba że piorą brudną kasę albo są przykrywką mrocznych spisków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to tam kupują, tylko trzeba "trafić modelem", procedura odbierania kasy nie jest aż taka skomplikowana (zwłaszcza jak ktoś mieszka w warszawie), miałem to nawet opisane gdzieś w mailu jak znajde to tu zamieszcze

 

prowizji biorą od ch i jeszcze troche chyba 50 - 65%, zależy od ceny modelu

ja sprzedałem tam jedą kopie lanci delty low poly :p a mój darmowy model xsary "po wypadku" ma już kilka tysięcy sciągnieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oficjalnego FAQ:

 

Q: You mentioned an average royalty of 50%. Does the percentage ever change?

 

A: Yes, it can. Products that are priced at least $150 get a 53% royalty, and products at least $500 get a 55% royalty.

 

Wychodziłoby z tego że biorą od 45 do 50%. Ja wrzucam tam tylko modele które tak czy tak leżałyby na dysku "bo cośtam" (albo te za które klienci nie zapłacili)- coś się od czasu do czasu sprzeda ale to raczej kasa na tytoń do fajki niż forma zarobku. Inna rzecz że nie nastawiałem się nigdy "ok, a teraz na poważnie będę robił pod klientów Turbosquidu żeby kosić kasę". Koniec końców lepsze to niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystko było jasne (parę osób wie, parę coś tam słyszało)- od dwóch lat pracuję dla Turbosquid stąd wiem jak rzeczy wyglądają "po obu stronach barykady"

 

Modele wrzuciłem 3 miesiące temu, do tej pory mam dwa salesy czyli plus minus raz na miesiąc coś tam się przydarza ale tak jak pisałem wcześniej- ani to duża kasa ani szczególne starania. Są goście którzy są od trzech lat (albo i więcej), mają po 50+ modeli inic nie sprzedali, jest taki chłopak z Rosji który jednym modelem nabił niesamowitą ilość salesów. Wszystko zależy od trafienia w potrzeby klienta a nie od tego czy ludzie lubią modelować samochody (bez osobistych wycieczek, po prostu akurat modeli samochodów jest jak wszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycje...ktoś mi zrobi model a ja go sprzedam. Jak chcecie to możemy negocjowac podział kasy. Ja proponuje tak: wszystko dla mnie...reszta dla tego kto zrobił mjodel:D. By tam coś sprzedać trzeba mieć szczęście i rozeznanie na rynku...a i kasy z tego dużej nie mał. Zwłaszcza jak ci 50% zabiorą...no i jeszcze kolejne 50% Polskich podatków:) Ale zawsze jest jakaś satysfakcja, że udało się coś sprzedaćXD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niemało serwisów oferujących usługi 3d tego typu i całe mnóstwo źródeł darmowych modeli a mimo to Turbosquid ciągle jest w czołówce. Zapewnia choćby takie drobiazgi jak 24 godzinny technical support telefoniczny i online dla wszystkich modeli przez rok od zakupu, darmową przestrzeń na serwerach i promocję artystów. Skoro nie jest to organizacja charytatywna- a nie jest- to znaczy że coś sprawia że ludzie chcą tam kupować i sprzedawać na takich a nie innych warunkach. Chcesz- godzisz się na warunki (póki nie sprzedasz nic nie tracisz)- nie chcesz- nie ma problemu. Obowiązkowe to w żadnym razie nie jest i ma tą dodatkową zaletę że można ponarzekać za darmo- dla Polaków- nawet jeśli sami nic tam nie robią- to bezcenne :).

 

Jak chcesz zrobić z Turbosquid jedyne źródło utrzymania to cienko to widzę- chyba że masz fenomenalne wyczucie rynku ale wtedy nie ma sensu się z nikim dzielić, za to jeśli masz ileś tam modeli które i tak będą tylko zajmować miejsce na dysku to jest to jakaś alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master- wiesz- moja działka to właśnie min. technical support więc nie mam bezpośredniego dostępu do statystyki dotyczącej sprzedaży (pomijając to jakbym miał to nie mógłbym publicznie udzielać takiej informacji ;) ) Jedno co mogę powiedzieć to dość oczywista rzecz że naturalnym klientem firm takich jak Turbosquid są agencje reklamowe a tym np. modele broni są niepotrzebne (podobnie jak statki kosmiczne, rycerze, smoki i inne tego typu popularne wśród modelerów rzeczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy można ściągnąć kase z TS bez wysyłania faxów do stanów z W-8 itp. ? Kiedyś na chwile się zainteresowałem TS'em i mam tam troszke (troszke znaczy dosłownie troszke - jakieś 218$, ale to zawsze kasa na nowe sofiksy ;D) usd które zbiłem na starym badziewnym modeliku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności