Skocz do zawartości

Polski Turbosquid?


Simple_man

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

javor - heh, bo posunięcia ludzi ( zwłaszcza kupujących ) wydają sie przewidywalne - ale nic bardziej mylego :D.

Nie mam pojęcie dlaczego tak jest. Podejrzewam, że gdybyśurwał tam drzwii m albo wstawił wystającą z bagaznika rękę trupa to by poszło.

A pewnie jakby autko było obłozone psim gównem to stałoby sie hiciorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pecet dałbyś 2 $ miałbyś 6,5 tys $ :D

 

teraz to i ja ściągnołem :)

 

powinniście pisać tutaj jak coś za darmo dajecie to z 100 ściągnięć jednego dnia będzie wypisze się super pochwały + max ocene

później, następnego dnia dacie za kase, ludzie pomyślą że naprawde dobre skoro wszyscy kupują i tak chwalą to i oni kupią, filozofia tłumu :) a kasą sie podzielimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to konkretnie jest z tym rozliczeniem u nas???

Oni mi przeleją kase na konto albo na jakiś inny paypal po potrąceniu prowizji odpowiednich (w wysokości 99,9%:)

i później mi wyślą jakiś papier na podstawie którego mam się rozliczać z naszym urzędem skarbowym w corocznym pit-cie?

Skoro TS sobie potrąca na podatek to ja jeszcze u nas muszę odprowadzać?

 

Robił to ktoś? Jakby ktoś z szanownych mógł napisać szybko w punktach jak to wygląda po kolei bo ni diabła nie kumam tego urzędnictwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowizja to ok 50-60% od sprzedanego modelu dla ts, a reszta to na te wszystkie przelewy itd. niewiem jak to tam dokładnie jest ale z modelu za 120$ zostaje na czysto ok 120 -160zł

I tyle idzie już na czysto na konto montera niby?

 

Dobrze gadasz fikołek:) Zresztą jakby to były kwoty niebotyczne to gadka inna...

 

A zresztą co ma do tego polski urząd skarbowy, jeśli pracuję dla firmy amerykańskiej, która płaci podatek zarówno od swojej działalności i od mojej pracy, w sprzedaży której pośredniczy? Czy ma znaczenie, że mieszkam w innym kraju? Bez sensu.

Oni wezmą podatek i nasi też wezmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to troche tak jak z tym podwójnym podatkiem ludzi pracujących w UK płacili tylko ci co sie bali że US coś może sprawdzić, jak sie okazało nie może :) a z turbosqiudem to już w ogóle nie wyobrażam sobie jak mieliby to sprawdzić :)

I taraz jak jeden mąż wszyscy śledzący ten wątek hurrrrraaa na turbosquida:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master- mówisz o Amidali ? :) Widać jeszcze do kontroli nie doszła- spokojna głowa, wielki brat czuwa :D

 

Tak naprawdę dodawanie keywordsów nie związanych z modelem nie ma sensu, chyba że ktoś chce przyciągnąć internetowych onanistów ale z tego co wiem na TS kupują raczej agencje reklamowe a one mają zwykle sprecyzowane poglądy na to czego chcą i im wierniej model jest "okeywordowany" tym lepiej dla niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jakiegoś moderatora o usunięcie powyższego komentarza. A Ty, RK, nie dawaj fiskusowi durnych pomysłów :]

 

przygarniał kocioł garnkowi; słowo fi(s)kus powinno zniknąć z tego wątku, żeby go zadna wyszukiwarka nie namierzyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy płacisz chyba 30% podatek zamiast 10%, prawda?

 

Kiełbaster, to jak już odkryjesz to to podziel się wiedzą proszę!

 

I po co jest ten TIN lub ITIN???? Bo tego wykumać nie mogę.

w-8 czaje, ale to?? :

-------------------------------------------------------

Do you want to claim tax treaty benefits according to Table I below? (For complete treaty information: http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/p901.pdf)

 

>Yes: Do you have a U.S. taxpayer identification number (TIN)? It is a social security number (SSN), employer identification number (EIN) or an IRS individual taxpayer identification number (ITIN).

 

 

..........Yes: Complete Form W-8BEN - All Parts http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf

 

...........No: Complete Form W-7 to obtain an ITIN http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw7.pdf When you have obtained the ITIN, complete Form W-8BEN.

 

>No: Complete Form W-8BEN - Exclude Part II http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf Instructions for the W-8BEN: http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/iw8ben.pdf See Member Info for simple instructions on how to complete the form.

--------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIN to jak nasz NIP. Nie jesteś płatnikiem podatku w Stanach więc go nie masz. Dotyczy Cię tylko to:

 

Complete Form W-8BEN - Exclude Part II http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf Instructions for the W-8BEN: http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/iw8ben.pdf See Member Info for simple instructions on how to complete the form.

 

Jeśli ciągle niejasne dajcie znać, podkleję wypełniony w-8ben żeby było wiadomo co i jak.

 

A wracając do żartów- fiskus ? Jeśli kogoś się bać to bardziej antypiratów bo o ile nie wszyscy na forum zarabiają o tyle 90 % używa maxa i stawiam skrzynkę piwa na to że nie wszystkie kopie są legalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra- ja wypełniłem według takiego schematu - nie zaznaczałem specjalnych ulg podatkowych i niczego innego. Sprawdzone przez chłopaków w Nowym Orleanie i zatwierdzone ale bardzo możliwe że da sie to zrobić lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem juz na TS juz od jakiegos czasu. Od momentu kiedy PayPal stal sie dostepny w Polsce nie ma juz problemu! :) Wypelniacie W8Ben formularz, ja to zrobilem na *.jpg w PS podpis z tableta machniety. Wysylacie na [email protected] i po paru dniach przychodzi potwierdzenie na mail ze zostaliscie zaakceptowani (jesli formularz zostal prawidlowo wypelniony). Jesli zostana zakupione jakies wasze modele to Kazdego 15-go miesiaca wyslana zostanie suma, pomniejszona o 10% podatku na konto PayPal (trzeb sobie zalozyc :) ) . W PayPalu podajecie numer banku, na ktory ma byc przelana suma i po 4-5 dniach pieniazki sa na koncie :) Ponizej 500 zl pobieraja 5 zl od przelewu. Powyzej za free.

Czyli 3 rzezcy wazne! :

- wypelnienie formularza

- zalozenie konta w PayPal

- zalozenie konta w banku

aha.. no i zeby to wogole mialo jakis sens to upload sensowanych modeli jest najwazniejszy! A wtedy na fajki, kino i piwo bedzie jak znalazl :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytaliście co wrzucać żeby się sprzedało. ostatnio szukałem modeli aut: corolli nowej i focusa. nie znalazłem. corolla jakaś amerykańska tylko była. Czyli moim zdaniem samochody użytkowe z ostatnich lat produkcji będą schodzić.

ps. jakby ktoś miał do sprzedania te modele aut co wymieniłem (z aktualnej oferty dealera nie poprzednie generacje) to piszcie na PM. może jeszcze sprawa będzie aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Table I: Tax Treaty Withholding Table - Year 2000

Country Withholding Rate

Australia 5%

Austria 0%

Barbados 5%

Belgium 0%

Canada 0%

China 10%

Cmnwlth Ind.States 0%

Cyprus 0%

Czech Republic 0%

Denmark 0%

Egypt 15%

Estonia 10%

Finland 0%

France 0%

Germany 0%

Greece 0%

Hungary 0%

Iceland 0%

India 15%

Indonesia 10%

Ireland 0%

Israel 10%

Italy 5%

Jamaica 10%

Japan 10%

Kazakhstan 10%

Korea 10%

Latvia 10%

Lithuania 10%

Luxembourg 0%

Mexico 10%

Morocco 10%

Netherlands 0%

New Zealand 10%

Norway 0%

Pakistan 0%

Philippines 15%

Poland 10%

Portugal 10%

Romania 10%

Russia 0%

Slovak Republic 0%

South Africa 0%

Spain 5%

Sweden 0%

Switzerland 0%

Thailand 15%

Trinidad & Tobago 0%

Tunisia 15%

Turkey 10%

Ukraine 10%

United Kingdom 0%

Venezuela 10%

Other Countries 30%

 

:)

 

http://www.turbosquid.com/Help/Index.cfm?FuseAction=VendorFAQHelp#3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności