Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 52 z 103 PierwszyPierwszy ... 242474849505152535455565762102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1021

Wątek: Co czytacie?

Otto Kr3tzchmer
    Awatar Kr3tz
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Przeczytałem Hobbita Tolkiena (czasu wtedy miałem potąd), a teraz... męczę się z Władcą Pierścieni (co mnie podkusiło, żeby sobie obiecać, że przeczytam całe). Czytam od dwóch miesięcy, a jestem w połowie drugiej księgi (drugiej na sześć, nie na trzy). Dla mnie książka przedstawia się dość jasno: Opis opis opis, poszli spać, opis, obudzili się, opis opis, nie zna hasła, zna hasło, opis opis opis, "idą zmęczeni, zmordowani, bardzo im się nie chce, są u kresu sił, nie pójdą już dalej", włochate stopy, runy bez znaczenia, opis, opis, opis. Po za tym, dość irytująco przewidywalne (po czym opis, opis, opis).

EDIT:
    blinq - być może, ale nie przeczysz moim słowom. :P
    Ostatnio edytowane przez Kr3tz ; 06-11-09 o 20:03
    Giugiaro Fan
    "Powierzchnia NURBS jest wolna, każda pociągnięta krzywa, inna ciągłość... to już kolejna odmiana."
    IRC #max3d.pl

Member
    Awatar blinq
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kr3tz Zobacz posta
    Przeczytałem Hobbita Tolkiena (czasu wtedy miałem potąd), a teraz... męczę się z Władcą Pierścieni (co mnie podkusiło, żeby sobie obiecać, że przeczytam całe). Czytam od dwóch miesięcy, a jestem w połowie drugiej księgi (drugiej na sześć, nie na trzy). Dla mnie książka przedstawia się dość jasno: Opis opis opis, poszli spać, opis, obudzili się, opis opis, nie zna hasła, zna hasło, opis opis opis, "idą zmęczeni, zmordowani, bardzo im się nie chce, są u kresu sił, nie pójdą już dalej", włochate stopy, runy bez znaczenia, opis, opis, opis. Po za tym, dość irytująco przewidywalne (po czym opis, opis, opis).
    Bluźnisz :P

Member

Podziękowania

Domyślnie

Wczoraj przeczytalem Rok 1984 (Orwell) - moim zdaniem swietna ksiazka, polecam! Dobrze przedstawiony swiat, nie ma moze jakiejs porywajacej akcji, ale jesli ktos ogladal film V jak Vendetta i mu sie podobal, to ksiazka jest w sam raz dla niego.

Member
    Awatar pecet
    Podziękowania

Domyślnie

Raju > ja też właśnie skończyłem, teraz szukam filmu na podstawie tej książki. Kiedyś czytałem podobną tylko polską książkę "Mała Apokalipsa", ogólnie lubie takie klimaty.

Piękna strona moderacji.
    Awatar prrrszalony
    Podziękowania

Domyślnie

Jeśli lubicie takie antyutopie to polecam Nowy wspaniały świat Aldousa Huxleya, właśnie czytam. Na dobitkę mam tekst Cząstki elementarne Michela Houellebecqa, który pokazuje tekst Huxleya w nowym świetle (tzn udowadnia, że dla Aldousa to czysta utopia).

A ksiązka Gone bardzo mi się podobała. Mogę spokojnie polecić szukającym czegoś prostego
    Ostatnio edytowane przez prrrszalony ; 09-11-09 o 20:19

Boski miszcz
    Awatar Lucek
    Podziękowania

Domyślnie

"Żmija" Sapkowskiego - największe rozczarowanie w moim krótkim życiu. Jakby zabrać Sapkowskiemu wszystko co najfajniejsze w jego twórczości czyli dramaturgię, mistrzowskie, nienachalne motywy fantastyczne i ciekawe eksperymenty narracyjne. Za to jest sporo kretyńskich, niby-śmiesznych określeń w stylu "po*ebało was jak pingwiny w lecie" itd. Za to opisy walki bardzo dobre i w stylu wyżej wymienionego autora.

Może mi ktoś polecić jakąś powieść w klimatach Trylogii Husyckiej? Albo inną fabularną w średniowieczu. Czytał ktoś Azincourt? Słyszałem że świetna a nie wiem czy kupować.
    Mini folio "Sztuka bez dobrego rzemiosła jest tylko kaprysem twórcy. Nie dyskutuję o kaprysach."

Koło wzajemnej adoracji?
    Awatar Loki
    Podziękowania

Domyślnie

Najgorszy - W. Łysiak - wreszcie skończyłem całą tetralogię

fajnie się czyta, ot tak do pociągu na 5-6 godzin. chociaż przyznam szczerze że beletrystycznie najgorsza w całym cyklu (inny styl niż poprzednie części), skończyła się jakoś tak za szybko jak dla mnie, spodziewałem się więcej a tu tak trywialnie urwała się fabuła, wrażenie miałem nieodparte że autor się gdzieś spieszył i musiał skończyć książkę przed wyjazdem...

Ale polecam jeśli ktoś lubi pana W.Ł.

a co do Lodu Dukaja, hmm kupiłem zaraz jak wyszło, i przeczytałem w zasadzie w dwa tygodnie. Zapowiadąła się bardzo dobrze, ale po przeczytaniu całości z całej książki moim zdaniem najlepsza część w pociągu i może początek na Syberii. Im dalej - tym (moim zdaniem skromnym) gorzej - może ja nie dorosłem do takiej literatury, ale miałem wrażenie że momentami JD się pogubił trochę z pomysłem na tą książkę, a momentami pisał ją już chyba tylko siłą rozpędu. Gdyby odchudzić ją o 1/3 była by o wiele lepszą pozycją (deprymuje ludzi nieco ospałość tego tomiszcza - moi znajomi którym próbuję ją wcisnąć autentycznie boją się jej )
    Ostatnio edytowane przez Loki ; 09-11-09 o 20:29
    .::Warsztat Graficzny:wizualizacje architektoniczne::.
    Moje modele na TurboSquid:Graphic Workshop models on TurboSquid

Member

Podziękowania

Domyślnie

"Hiperprzestrzeń" Michio Kaku, "Krótka historia czasu" S. Hawkinga bardzo fajne książki jeśli ktoś interesuje się fizyką w takim lekkim ujęciu no i jak ktoś jest ciekawy jak to wszystko działa a nie uważał na fizyce w szkole ;P

Member
    Awatar makak
    Podziękowania

Domyślnie

"Gildia Magów" Trudi Canavan - pierwszą część trylogii - omijać szerokim łukiem. Jak dla mnie dowód na to, że kobiety nie powinny pisać fantastyki [wyjątek to może Margaret Wers za Bramy śmierci i Smoczą lance pisane w duecie z Tracy Hickmanem]. 500 stron praktycznie o niczym.
    ...

Animation is concentration
    Awatar Reanimator
    Podziękowania

Domyślnie

Przeczytalem ostatnio ostatni tom trylogii "Millenium". Wciagnalem nosem, prawie za jednym podejsciem, a to gruba kniga Mega, szkoda, ze juz wiecej nie bedzie, bo z bohaterami chetnie bym jeszcze poprzebywal

Uprawnienia umieszczania postów