Skocz do zawartości

Co czytacie?


Frankot

Rekomendowane odpowiedzi

Stworzyłem ten Topic bo jestem ciekaw co czytają teraz ludzie, nie chciałem robić sondy bo chodzi mi także o jakieś tytuły kturym dajecie rekomendacje lub je trochę opiszecie np. Jak tę książkę zacząłem czytać to nie poszedłem do szkoły/na wykłady zanim jej nie przeczytałem. Jeżeli w ogóle nie czytacie nic to możecie napisać dlaczego itp.

 

Mam nadzieję, że ten pomysł się przyjmie.

Edytowane przez tweety
orto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czytam \"Mroczną Wieżę\" Stephena Kinga. Dopiero kończę drugi tom (z siedmiu:)) i już mi się zajebiście podoba[spox]. Najkrócej określiłbym to jako połączenie Władcy Pierścieni, Fallouta no i może jeszcze Planescape Torment. Co do fabuły, to jest to o ostatnim rewolwerowcu (lol:)) który ściga człowieka w czerni. Mało to pewnie mówi ale książka bardzo wciąga, ma świetny klimat i czasami jest naprawde pokręcona:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję autora Clive Cussler.

Pisze książki o tematyce przyszłościowej jak \"podnieść tytanika\" czy \"Vixon 3\".Polecam go szczególnie gdzyż czytam jego książki często a mogą być one natchnieniem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

A ja zafascynowany ORWELLEM, HUXLEYMEM i GIBSONEM sam cos proboje stworzyc, ale powoli to idzie bo na bierząco poprawiam text i mam dopiero 2 strony (przez 4 dni...) Owa powieść co pisze nazywa sie DIES IRAE (Dzień Gniewu), tytuł roboczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Karawan

mam alergie do rzeczy zwiazanych z eminemem wiec nie skorzystam

 

hehe ja tez :)

 

A tak wogole to czytalem ostatnio Lema \"Opowiesci o pilocie Pirxie\" i musze przyznac ze naprawde fajnie sie to czyta, facet musi miec wyobraznie poprostu nieziemska zeby wymyslac takie zeczy w czasach kiedy sience fiction dopiero w polsce raczkowalo, polecam wszystkim.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Pablo

hmm...ja ostatnio sobie przeczytalem Wladce PIerscieni wszystkie czesci :))) naprawde qll...bodajze 1200 stron :D:Dale ani razu sie nie nudzila :))

 

Taaa Wladca to jest to :) przeczytalem 2 razy i zabralem sie za wydanie po angielsku ( niestety dalem sobie spokoj po kilkunastu stronach :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dużo bardziej wolę książkę:), mogłem odrazu obejrzeć LOTR ale najpierw książkę przeczytałem i dobrze - po przeczytaniu film nie wydawał mi się już taki ql jak o nim mówili a gdybym najpierw obejrzaj film to pewnie książkę też już raczej gorzej by się czytało (gorzej w sensie - nie wciągała by tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w wiekszosci nie wychodze poza Kinga i Mastertona. Chociaz ostatnio z wypiekami na twarzy polykalem \"Inni\" Jamesa Herberta;)

 

Jezeli mialbym cos polecac (poza Kingiem, bo jego nie trzeba polecac) to \"Nekroskopa\" Briana Lumley`a.

 

5 grubych ksiag historii nekroskopa, czlowieka ktory jest jedyna na swiecie osoba potrafiaca sie komunikowac ze zmarlymi. Oni sami nie moga ze soba sie porozumiewac, wiec bohater jest ich jedynym lacznikiem i rozmowca. Zrobia dla niego wszystko, zeby tylko z nimi pogawedzil... :)))

Jezeli ktos lubi historie o wampirach to musi ja przeczytac!

 

Powstala druga edycja z beznadziejna okladka. Szkoda ze nie powtorzyli tej z pierwszego wydania. To juz klasyka:)

 

http://www.merlin.com.pl/sklep/sklep/strona.glowna?str=fis264960&skad=uzkmucpmny

 

Uff... ale zareklamowalem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeczytałem \"29,99zł\". Nie pamiętam autora, ale książka była wypasiona. Opowiada o gościu, który pracuje w dużej agencji reklamowej i opisuje jak to wszystko działa i jakie historie się zdarzają w takich sferach. Wszystko co zostało opisane, oparte jest na faktach. Może niezbyt dobrze ją zareklamowałem, ale nie chcę zdradzać treści. Polecam również \"Alchemika\", \"Czerwony Imbir\", a dla masohistów Erich Fromm - \"Anatomia ludzkiej destrukcyjności\", lub \"Siódmy kandydat\" Kropiwnickiego:). Aha z lektór szkolnych, to zajebista jest \"Mistrz i Małgorzata\":D

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

1) Na pottera mam uczulenie

2) Ja polecam \"TAJNE SPRAWY PAPIEŻY\", mozna sie duzzo dowiedziec (cos dla antyklerykalow jak ja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas może nie całkiem ksiązki związane z Mroczną Wieżą ale wątki i postacie z niej występujące. Z resztą co ja bede pisał zajrzyj na ta stronke: http://burial.interpab.com.pl/

i popatrz na opisy książek na dole zawsze są powiazania z innymi powieściami.

P.S W zbiorze opowiadań pt. Wszystko jest względne jest jedno opowiadanie o Rolandzie całkiem fajne z reszta inne też są niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fucktycznie we \"Wszystko jest wzgledne\" znalazlo sie opowiadanie zwiazane z \"Mroczna wieza\". Jedyne, ktorego nie przeczytalem, bo nie zabralem sie jeszcze za te historie:)

 

Usmialem sie za to przy opowiadaniu o psie i kocie ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyznaję się bez bicia :P - nie przeczytałem jeszcze \"Władcy Pierścieni\" i \"Wiedźmina\" - ale nadgonię straty :]

 

Bardzo fajnie czytało mi sie pracki G. Orwella, a w szczególności(co może wydawać wam się dziwne) \"Folwark zwierzęcy\"

 

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, no więc lubię czytać głównie fantastykę i science-fiction, choć np. teraz męczę \"Ulissesa\" Joyca, a ostatnio przeczytałem \"Wyklęty\" Mastertona i \"Czarne Oceany\" Dukaja -> polecam, naprawdę kawał (jakieś 500 stron) świetnego Science-fiction. Polak potrafi! :)

 

Z fantastyki ostatnio czytałem \"Narrenturm\" Sapka, ale na półce stygnie jescze nie ruszona \"Achaja\" Ziemiańskiego :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Aragorn - ciekaw jestm czy podołasz z silmarillionem ,wielu moich znajomych na nim odpadło, ale powodzenia:)

Ja głownie czytam fantastykę - polecam narrenturm ASa i wogle wszystko co napisał - czyta sie jednym tchem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytalem ostatnio \"Piesni krwi\" hmm tylko autora niepamietam, swietna ksiazka, koles stworzyl inteligętną cywilizacje białych krwinek. iem ze to moze dziwnie brzmi ale ksiażka jest genialna. Może to Wellsa ksiazka byla? niewiem, juz sam, chociaz teraz jestem gotow powiedziec ze \"wechikul czasu\" jest tego autora, [hmmm]

pozatym teraz czytam \"katar\" Lema ale jakos mi ciezko to idzie[ziewa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytalem cala.

 

Nawet ciekawe rzeczy pisal ten stary psychol. Kilka rzeczy tez mnie rozbawilo :)

 

Generalnie nie jest tym co sobie wiekszosc ludzi wyobraza.

Przekonany jednak jestem, ze na slabe i zagubione jednostki moze mocno podzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dobrze nie pamietam, czytalem to z 4 lata temu.

 

Wampiry psychiczne byly prawdziwe, faktycznie czesto spotykam takich ludzi. Unikam ich, ale nie niszcze ;)

 

Bawily mnie chyba wlasnie takie nawolywania, byly idiotyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem, że ten temat sięprzyjmie, cieszę się.

 

Jeżeli chodzi o mnie to preferuje literature sci-fi. Daje ona (czasami) dużo do myślenia i poszeża choryzonty (chyba tak to się pisze). Najlepszymi książkami tego gatunku jakie przeczytałem to:

 

1. \"Robot\" A. Wiśniewski-Snerg

2. \"Limes inferior\" Janusz A. Zajdel

3. \"W kraju niewiernych\" Jacek Dukaj (zbiór opowiadań)

 

Czytałem też takie hity księgarń i bibliotek jak: \"Władca pierścieni\" (film widziałem moim zdaniem gorszy niż książka), \"Wiedźmin\" (film widziałem oraz serial ewidentnie gorszy niż ksziążka) i...

... Harry Potter (filmu nie widziałem).

 

To tyle na razie kończe bo mnie starzy na kolacje gonią:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny Topic :)

To ja trochę odejdę od fantasy i science-fiction i polecę \"Podanie o miłość\" Katarzyny Grocholi. Dotąd sceptycznie nastawiony do tej pisarki, muszę przyznać, że opowiadania sa świetne. Książka przedwczoraj wpadła w moje ręce i przeczytałem (prawie) jednym tchem.

 

Połki wspomnial o lekturach szkolnych. Mi najbardziej podeszła \"Zbrodnia i Kara\", \"Mistrz i Malgorzata\" na drugim miejscu.

 

Teraz bede szukal tego \"Nekroskopa\" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Top Of Topic jest :\"Jak tę ksiąrzkę zacząłem czytać to nie poszedłem do szkoły/na wykłady zanim jej nie przeczytałem\".

 

PrzeczytaLEm takA ksiAZkE po kTOrej nie poszeDLem juZ na wykLady wogOle.

PrzerwaLem studia i przekrEciLem swoje Zycie o 180stopni :)

 

Ta ksiAZka To \"SADHU\" /Mal Sunjandar/

byla reklamowana na bilbordach z niezwykLym teksetm, na tyle intrygujAcym Ze powiedziaLem sobie \"JeSliu ta ksiAzka bEdzie kosztowaC mniej niZ 20ZL to jA kupiE!\"

KosztowaLa 19,80 i byLy to najlepiej wydane pieniAdze w moim Zyciu.

 

SADHU to autobiografia w stylu opowiadania, czLowieka ktOry wyjechaL do Indii, by odnaleZC siebie

 

Fragmencik:

\"Wędrując, poznajemy świat, ludzi, a przede wszystkim samych siebie. Każde zdarzenie, spotkanie każdego Człowieka zmienia nas, odkrywając jeszcze jeden fragment naszej tajemnicy. Wielu z nas zapominając, że wędrówka jest celem w samym sobie, nagromadziło po drodze tyle rzeczy, że musieli się zatrzymać i nie poszli dalej. Na przechodzących obok nich wędrowców patrzą z tęsknotą i udawaną - wyższością spoza murów swoich warowni, w których dzień i noc czuwają, aby chronić swoje bogactwa.\"

 

POOzdrawiam wszystkich wEdrujAcych [yes]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, a ja się przyznam, że mam \"Nekroskopa - Mowę Umarłych\", ale podchodziłem do tego już trzy razy i za każdym mnie nudziła :| dla mnie mistrzostwem był horror Shauna Hutsona \"Dzień Śmierci\" [spox] Autor miał podobno 15 lat kiedy to pisał, a jego języka nie powstydziłby się Graham Masterton :) niesamowita książka, przeczytałem ją 5 razy, i za każdym razem z ogromnym zaciekawieniem... pierwszy raz do niej podszedłem jak miałem jakieś 13-14 lat... ale po przeczytaniu pierwszych 15 stron zrezygnowałem z jej czytania... powróciłem do niej dopiero po dwóch latach :) ta książka jest po prostu bardzo brutalna !! ale jednocześnie bardzo wciągająca, z czystym sumieniem polecam wszystkim miłośnikom horrorów... uff, ale się rozpisałem :D pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankot-pocztaj jescze \"Czarnoksieznika z Archipelagu\"(Ursula le Guin) i Lema-dla mnie to podstawa,oczywiscie \"Diuna\" i wiedzmin

 

\"Diuna\" - czytalem 9/10 + wciąganie jednym tchem.

Wiedźmin (cała saga+dwa tomy opowiadań) - 7/10 (na początku chciałem dać 8/10, ale obniżyłem za ostatni tom sagi).

Mistrz i Małgorzata - 10/10 + wciąganie jednym tchem + humor (prośba o zamknięcie do opancerzonej celi) + gorąco polecam.

 

Co do Lema to czytałem \"Opowieści o pilocie Pirxie\" i \"Powrót z gwiazd\" ta ostatnia wydaje mi się lepsza i jest z tych \"gorąco polecam\".

 

Jeżeli chodzi o \"Czarnoksiężnika z Archipelagu\" to stary mi to też polecał, chyba się teraz za to wezmę bo obecnie nic nie mam na tapecie.

 

Kolejną książką, którą bym polecił jest \"Piknik na skraju drogi\" braci Strugackich\". Jest ona dla tych, ktorzy lubią sci-fi i nie tylko. Jeżeli podobały się wam gry \"Gorky 17\" i temu podobne książka z pewnością też wam się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... no tak.... niby tyle ludzi czyta książki, a 28/33 osób z mojej dopiero co rozeszłej się klasy liceum (jak to po maturze) nie przeczytało przez 4 lata tejże i 8 lat podstawowej szkoły żadnej lektury..... Oczywiście liceum renomowane, wszyscy tacy ambitni...

Przykre, ale pomimo takich ludzi jak Wy, społeczeństwo upada...

Ale, nie o tym miałem pisać :P

 

Mnie osobiście najbardziej przypadły do gustu:

Silmalirion (nie jest aż taki trudny :P, niektóre rozdziały czytałem po raz drugi w oryginale, świetnie się czyta), Władca Pierścieni (co tu komentować ;) ), [Hobbit to już troszkę bajeczka ;) ), Ostatni Władca Pierścienia Yeskowa (fantastyczna, polecam, chyba że ktoś się modli do Tolkiena :P ), Zbrodnia i kara (ah...) i wiele polskich powieści (no i lektur) jak Ludzie bezdomni, Lalka, proza okresu okupacji (ale nie emigracyjna). Do tego kilka dramatów, jak Makbet czy Wilhelm Tell... Teraz zaczynam Wywiad z wampirem, a potem zapewne przejdę do Sapka. Naściągało się z internetu to trzeba przeczytać. ;)

[heej]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a ostatnio przeczytałem Sto lat samotności Marqueza..... Po tytule myślałem, że coś filozoficznego może... A była to tak jakby.... hmm.... 400-stronicowa meksykańska telenowela :P Tzn. co cztery strony ktoś ginął, co 3 ktoś się z kimś kochał, co 5 ktoś się rodził i ogólnie każdy z każdym wszystko. ;) Ale doczytałem do końca, bo nie lubię zaczynać książek i nie kończyć. Książka nie jest aż taka tragiczna, ale ja nie jestem w stanie (może taką mam mentalność na te sprawy) dopatrzeć się zbyt wielu głębszych treści...... No cóż.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh w szkole też nie czytałem żadnej książki, ale jak przyszło siedzieć troche w domu to można wszystko przeczytać.

Ja chcecie czytać biblię szatana to proponuję do tego Harrego Potera, autorka przyznała się że nawiązała książkę do Biblii Szatana.

Silmalirion był pisany w połowi przez J.R.R Tolkiena a w połowie przez jego syna dlatego jest taki ciężki.

Poczytajcie sobie Froida, człenio miał lekko poprzekręcane w główce. [lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czasow mlodzienczych: Masterton, King, Kuttner, Wilson, Lovercraft a ostatnio czytam tylko Dicka - wszystko co mi wpadnie w lapy. A nie, przepraszam ! Wlasnie sobie przypomnialem ze aktualnie czytam rownoczesnie \"demony normandii\"- Mastertona (polecam) i \"kosmiczne marionetki\" - Dicka.

Co do Tolkiena to mnie strasznie znudzil ( nie przepadam za fantasy w ksiazkach) i z tego co pamietam zamienilem go na ...hmm, pamietam tytul \"wieczna wojna\" (polecam - swietna !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie koncze czytac 2 raz Neuromancera W.Gibsona - polecam wszyskim a juz naweno milosnikom mrocznych klimatow cyberpunka.W kolejce czeka jeszcze Swiatlo Wirtualne i Idoru tegoz samego autora.

hmm jescze calkiem niedawno mialem przyjemnosc przeczytac Psychologie Tlumu - Le Bon\'a oraz Media i Ludzie - Nas\'a i Reeves\'a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ja niezbyt lubie książki (szczególnie lektury) ale jest pare tytułów które naprawde warto. Ogólnie lubię fantastyke,a szczególnie klimaty średniowiecza-fantasy. np:

saga \"Kain\"-Wagnera

Ponadto polecam wszystkim czytanie podręczników do RPG(gł. Warhammera) i opowiadań pisanych na ich podstawie.

Dodatkowo, za jedną z lepszych książek uważam Harry Pottera:)Możecie się śmiać ale naprawde warto go przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie ma,

dawno na forum nie zaglądałem, ale miałem problemy z kompem i nie było potrzeby. Poza tym szkoła i... no wiecie:)

Zacząłem czytać (niedawno) \"Paragraf 22\", polecam gorąco ten tytuł, czytam tę książke kiedy tylko moge, jest świetna. Nie wspominając o tym, że lubie tematy wojenne. Polecam ją każdemu. Może się niektórym wydać, iż to komedia, ale jest to raczej komedio-dramat lub dramat w pełnej krasie.

Co do \"czarnoksiężnika z archipelagu\" to jakoś go nie zacząłem, bo czasu nie było wybrać siędo biblioteki, a że paragraf był pod rękom to sięgnąłem go (niedawno).

Na razie tyle jak skończe to go ocenię.

 

Ostatnio przeczytałem \"Świętoszka\" Molliera 7/10 - niezła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt Vonnegut. Facet jest genialny. Niedawno skończyłem \"Śniadanie Mistrzów\" i \"Witajcie w Małpiarni\". Szczególnie polecam tą drugą pozycje - zbior opowiadań.

 

Powstało kilka adaptacji filmowych na podstawie jego opowiadań (wiem o \"Śniadaniu Mistrzów\" i \'\'Harrison Bergeron\")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności