Skocz do zawartości

Co czytacie?


Frankot

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz podac autora bo nie wiem czy to ta sama, ktora mi ktos juz polecal.

 

Audiobook Echopraxia aktualnie w uszach. Sf. Podobno Slepowidzenie tego samego autora wypadaloby najpierw ale zachecilem sie po rozmowie ze znajomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podac autora bo nie wiem czy to ta sama, ktora mi ktos juz polecal.

 

Audiobook Echopraxia aktualnie w uszach. Sf. Podobno Slepowidzenie tego samego autora wypadaloby najpierw ale zachecilem sie po rozmowie ze znajomym.

 

Ślepowidzenie znacznie lepsze, bardziej klimatyczna, poza tym nie wiem czy Echopraxia bez wcześniejszych wątków będzie do końca zrozumiała. Tka czy inaczej obydwie warto sprawdzić.

OT: podziwiam audiobooki, bo jako wzrokowiec po nastu minutach tracę wątek w nich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem z audiobookami. Ale nauczylem sie nie odplywac lub pauzowac jak chce odplynac. Zwykle pauza soe sprawdza i pozniej mozg sam wraca do sluchania. Spora zaleta jest przyspieszenie, Echopraxie slucham na 150% bo jest skomplikowana i dosyc nowa ale pospolity jezyk spokojnie mozna lykac na 200%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym Wam polecić do poczytania coś dla mnie absolutnie niesamowitego. Sam przeczytałem i jestem pod ogromnym wrażeniem. A konkretnie trylogię fantasy "Zrodzony z mgły" Brandona Sandersona. Autor stworzył absolutnie wyjątkowy świat fantasy. Nie znajdziecie w nim żadnych zapożyczeń od Tolkiena, jakie można wszędzie zobaczyć (żadnych elfów, krasnoludów, orków itp). System magii jest tak odmienny od wszystkiego, co czytałem gdziekolwiek indziej, że aż nie do opowiedzenia. Początkowo wszystko wydaje się niezrozumiałe, ale z biegiem czasu czytając coraz dalej wszystko zostaje pięknie wyjaśnione. Do tego dodajcie sobie świetną fabułę, która zaczyna się niewinnie od drobnostek, a później ciągle rośnie, zaskakujące zwroty akcji, a żeby było mało, każda część kończy się takim zwrotem, że wszystko odwraca się o 180 stopni. Zakończenie ostatniej części powoduje walnięcie szczęki o podłogę :) Cała trylogia opowiada jedną WIELKĄ historię, ale jednocześnie każda jest zamkniętą całością.

Myślę, że nie przesadzę, jak napiszę, że Sanderson jest najlepszym autorem od czasu Tolkiena. A nie chcę wyjść na heretyka, ale jak dla mnie - jest od niego lepszy

PODOBNO wszystkie książki Sandersona są takie. Ale jeszcze innych nie miałem okazji przeczytać. Sama trylogia jest częścią większego cyklu "Ostatnie imperium"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pan Lodowego Ogrodu" - doskonałe niby fantasy/niby sci-fi. Fajna, mistrzowsko domknięta historia. Polecam.

Również polecam, wszystkie 4 tomy naprawdę dobre. Vuko Drakkainen nie mniej charakterystyczna postać niż Geralt z wiedźmina :)

 

Od siebie polecam jeszcze "Kłamca" Jakuba Ćwieka. Przyjemnie się czyta i historia bardzo wciągająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na forum nastała ostatnio moda na Pana Lodowego Ogrodu - ja akurat właśnie skończyłem czytać 4 tom :D Cała seria mi się bardzo podobała i jest wg mnie dużo lepsza od wychwalanego u nas Wiedźmina. Zresztą jeśli chodzi o polskie fantasy, to oprócz serii Grzędowicza, to i Wegner ze swoimi Opowieściami z meekhańskiego pogranicza też jest o wiele lepszy od twórczości Sapkowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Poniewaz kilka osob i jutuberow polecało mi 'The Lean Startup', postanowilem przeczytać. Wow.

Jak zaczałem zagłębiać sie w Teorię gier (dział matematyki) poczułem sie. jakbym właśnie po latach zycia, dostał instrukcję podejmowania decyzji i tworzenia planów. The Lean Startup pomaga przygotować narzędzia, do wykonania tego planu. Najbardziej rozbił mnie rozdział 'small batch'. Kompletnie inny od mojego dotychczasowego podejścia.

 

2. Przerzuciłem sie mocno z czytania na video-eseje. Jeżeli ktoś lubi skrobać farbę w czymś co już dobrze zna, by odkryć warstwę poniżej, polecam kanał 'the stories of old' https://www.youtube.com/channel/UCs7nPQIEba0T3tGOWWsZpJQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni przeczytałem Made in America - biografię Sama Waltona - założyciela Wal-Mart.

Swietna pozycja o człowieku, który myślał o rzeczach, które robi jako procesie, a nie skoku na kasę.

 

Aktualnie 'Poradnik dyktatora'

Opisuje genialnie rolę w decyzjach i konsekwencje jaką odgrywa lider i jego potrzeba utrzymania władzy. Pozwala inaczej spojrzeć na politykę.

 

The tools of titans / narzędzia tytanów

Tim Ferris ogarną tytaniczną pracę spotykając i przeprowadzając wywiad z rożnymi wybitnymi osobami, od sportowców przez managerów i polityków. Każda postać jest swoją własną historią ale też pozwala szerzej przyjrzeć się mind-setowi osób, które dały radę wysunąc się na czołowe pozycje w tym co robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa" Arthura Conana Doyle'a. Czas na troche klasyki ktora - przyznaje ze wstydem - jakos ominalem. Ponad 1100 stron podobno w formacie A4. Podobno, bo mam wersje elektroniczna. Troche to zajmie...

 

Przy okazji - gdyby ktos mogl polecic jakas dobra powiesc marynistyczna to bylbym wdzieczny. Nic dokumentalnego/wojennego. Raczej fabularyzowana historia albo fantasy w stylu "Krol Bezmiarow" Feliksa W. Kresa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam java - podstawy programowania ale idzie mi to ciężko. Jakoś nie mogę doszukać niczego lepszego póki co. Forum webmaster - https://forumeria.pl/forum-webmasterzy Może ktoś zna lepsze tytuły? Dużo ostatnio czytałam o sztukach programowania takich jak python, php, mysql, c, c++ i porównywałam z zarobkami przy każdym z nich i wyszło że najlepiej uczyć sie właśnie w javie :-) do tego w javie dużo rzeczy robi sa Ciebie sam skrypt i chyba dlatego na pierwszy rzut oka wybrałam jave.

Edytowane przez Kiniaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam java - podstawy programowania ale idzie mi to ciężko. Jakoś nie mogę doszukać niczego lepszego póki co. Może ktoś zna lepsze tytuły?

 

To zależy czy wolisz horror czy tragikomedie :)

A na poważnie - nie myslales, by zaczac od jakiegos wprowadzenia w OOP lub ogolnie zasady budowania algorytmow? No chyba, ze masz to juz za soba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem 'Poradnik Dyktatora' -

Polityczna rozprawa o rozwoju państwa i jego szans na dobrobyt ludności z punktu widzenia konieczności utrzymania się liderów u władzy. Ładnie opisane przypadki w korporacjach, demokracjach i systemach autorytarnych.

Przy okazji książka pięknie demoluje mit pomocy międzynarodowej i pomocy po klęskach żywiołowych. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecić to można tym wszystkim lewicowym biurwom które niestety rządzą obecnie naszą zachodnią cywilizacją i ściągają ją w dół.

 

Ja ostatnio Biografię Dickinsona napisaną przez niego samego. Ta książka to taka trochę przeciwstawność kariery grafika komputerowego. Gdzie człowiek latami musi nieraz trenować żeby dostać jakąkolwiek pracę. Sam wokalista i frontman iron maiden marzył o tym by być pałkerem. Śpiewania nigdy za specjalnie nie trenował (nie licząc krótkiego okresu w chórze kościelnym). W młodym wieku (22 lata bodajże) tak po prostu przyszli do niego weseli panowie i zapytali czy nie zechciałby być wokalistą kultowego zespołu heavy metalowego.

 

Nudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności