Skocz do zawartości

Co czytacie?


Frankot

Rekomendowane odpowiedzi

"Ślepowidzenie" P.Watsona - kolejna perełka wspołczesnego ambitnego sf, jeśli jeszcze nie czytałeś, to na pewno się nie zawiedziesz.

Miejscami przebija nawet Reynoldsa :]

 

 

Panie kochany Ślepowidzenie ostatnio czytałem po raz drugi, po tym jak przeczytałem jego Echopraksję (kontynuacja Ślepowidzenia ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kolei jeśli ktoś lubuje się w fantasy to polecam "Drogę królów" Brandona Sandersona. Wielka kobyła ale wciągająca :) I jest to pierwsza część cyklu "Archiwum burzowego światła" więc będzie więcej do czytania (w zasadzie to już jest bo wyszła druga część - "Słowa Światłości")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość annarak1

Ja ostatnio przeczytałam "Przeżyłam Oświęcim" polecam, ale tylko tym, którzy mają mocne nerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sok wspomniał Brandona Sandersona, moim zdaniem warto także polecić trylogię Z mgły zrodzony tego autora. Ostatnio miałem okazję przeczytać i muszę przyznać, że dość mnie wciągnęło. No i plus za oryginalny świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eckhart Tolle - Potęga teraźniejszości - aby zrozumieć kim na prawdę jesteśmy, jak działa umysł, gdzie leży prawdziwa świadomość.

Naomi Klein - doktryna szoku, aby zrozumieć lepiej politykę XX wieku, czemu takie a nie inne myśli ekonomiczne powstały i czemu tak na prawdę taki jest świat współczesny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak do końca nie dać się zindoktrynować Naomi Klein polecam poczytać też coś mniej nacechwanego socjalizmem ;)

http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/czlowiek-ktory-powalil-arnolda/ tutaj fajny artykuł o mocno krytykowanym przez Naomi Friedmanie.

Ja ostatnio czytam Linie uskoku Raghuram G. Rajana. Trochę leżało na półce i czekało, ale się doczekało. Dobra analiza kryzysu ekonomicznego z 2007 roku, czyli bańki na rynku nieruchomości w USA. Dobrze napisane.

 

i jeszcze Nieoficjalny przewodnik konstruktora lego :) taki powrót do wielkiej zajawy dziecęcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio czytam prace doktorancką Dereka Mullera - kolesia od kanału na Youtube - Veritasium o projektowaniu skutecznch narzędzi edukacji. Bardzo fajnie podsumował ostatni wiek narzędzi do edukacji, co znacznie ułatwia zrozumienie dlaczego po kolejnych pokoleniach nie można a priori oczekiwać, że będą mądrzejsze mimo tak wielu technologii i otaczającej wiedzy.

http://www.physics.usyd.edu.au/super/theses/PhD(Muller).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę niezwykłą książkę "Życie i Nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu" Życie i nauka mistrzów dalekiego wschodu t. VI Baird T. Spaldinga to relacja ze zorganizowanej w 1894 roku wprawy 11 naukowców z USA do Tybetu, Indii i Chin, w celu prowadzenia badań nad osiągnięciami tamtejszych uczonych, których przekonania zostały odrzucone przez tradycyjną naukę. Uczestnicy wyprawy zapoznani zostali z szeregiem dokumentów dotyczących przeszłości naszej planety i żyjących na nich cywilizacji.

 

zycie-i-nauka-mistrzow-dalekiego-wschodu-t-i-v-o2337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekką i przyjemną serię "Zwiadowcy" w klimatach fantasy. Ponadto jestem świeżo po lekturze trylogii "Traveler" Johna XII Hawksa, która weryfikuje wiele poglądów na temat wszechobecnej inwigilacji społeczeństwa - również serdecznie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pochlaniam wszystko Kinga jak leci. Obecnie Serca Atlantydow. Nie wiem czy jako fanboy Kinga moge go polecic bo moja opinia jest taka, ze jak na razie nie czytalem zanej jego ksiazki, ktora by mi sie w jakis sposob nie podobala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fig.6.jpg

 

górne zdjęcie porównujące dwóch braci (ten z lewej jest młodszy). Młodszy na diecie nowoczesnej, starszy na diecie sprzed kolonializmu. Badania prof. Westona A. Price'a nad próchnicą i dietą plemion dotkniętych (lub nie) - kolonializmem. Badania przeprowadzone na całym świecie w latach 1930-38, któremu autor poświęcił się całkowicie podróżując po całym świecie.

Pierwsze i ostatnie tak szczegółowe opracowanie dot. dietetyki na świecie.

 

'Dieta, a fizyczna degeneracja' - Weston A. Price

Czytam sobie powoli: http://gutenberg.net.au/ebooks02/0200251h.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Seveneves" - Neal Stephenson

Stephenson tym razem zafundował nam twardą SF. Nieznana siła niszczy księżyc. W wyniku tego wydarzenia ludzkość musi uciekać z powierzchni Ziemi. Dziwna trochę to książka, bo nacisk został położony głównie na opis technologii i różnych teorii wykorzystywanych do budowy kolonii ludzkości na orbicie. Fajne jest to, że (przynajmniej na początku) te teorie oparte są na obecnym stanie nauki. Później oczywiście autor odpływa w czyste SF ;) Trochę szkoda, że autor skupił się na sprawach technicznych a nie na akcji i zbudowaniu ciekawych bohaterów. No i gdzie ten specyficzny humor za który tak tego faceta uwielbiam ;) Książkę polecam ale jako fanboy Stephensona mogę nie być obiektywny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gre endera bym sobie prżeczytal. Mialem kupis na lotnisku the Martian ale skonczylo sie na Revolution Russela Branda ktorego bardzo lubie za postawe cywilna. ksiazka super napisana, idealna tez by sobie poprawic slownictwo ciezszych ang slowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Atlas zbuntowany" - Ayn Rand

 

@zlyczlowiek "astronauci" całkiem całkiem ale najlepsze moim zdaniem to: "Niezwyciężony" i "Powrót z gwiazd"

 

i jak Atlas? mi się to podobało bardzo. Ale musiałem jakoś przerwać, i już chyba nie wróciłem do tego. teraz kompletnie nie mam czasu, ale może za rok na wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wziąłem się za przeczytanie komiksu o wdzięcznym tytule: "Maczużnik".

 

Polecam. Naprawdę urocza komedia romantyczna.

Nie chcę za wiele zdradzać fabuły, ale koniecznie przeczytajcie jeżeli nie wierzycie że prawdziwa miłość jednak istnieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haruki Murakami - Kroniki ptaka nakręcacza ...jak ktoś lubi popieprzone książki z nijakim zakończeniem to polecam, ja chyba już odpuszczam sobie tego autora: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/198030/kronika-ptaka-nakrecacza

 

Mario Puzo - Głupcy umierają - wróciłem do tej pozycji ponownie po około 3 latach i uważam, że książka nadal jest bardzo fajna. Świetna fabuła i poniekąd dwa zakończenia, polecam: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/258549/glupcy-umieraja

 

...to pozycje z października. Aktualnie w planach kilka pozycji o motywacji itp. (lubię raz na jakiś czas coś takiego pochłonąć, pomaga ...ale żadne sekciarskie NLP czy inne ryjące beret pozycje o byciu superczłowiekiem)

 

Natomiast w kolejce:

Zygmunt Miłoszewski - Bezcenny: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/176419/bezcenny

Umberto Eco - Wahadło Foucaulta: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/249064/wahadlo-foucaulta

 

Podobno dobre pozycje, lubię kryminały, więc przyda się jakaś zmiana po tym jak zawiodłem się ostatnio na Johnie Grishamie...

 

Pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowszych powieści również polecam "Metro 2035" - fani powieści post-apo, jak i poprzednich części na pewno się nie zawiodą. Z innych powieści, które czytałem w ostatnim czasie polecam "Inferno" D. Browna i "Echopraksja" P. Wattsa, a z trochę starszych "Imię różny" U. Eco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności