Skocz do zawartości

karta graficzna do 1000 zł przerabialna na quadro help ...


max_1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tego co wiem to wszystko na nv40 powinno przerobić się na quadro, najlepiej jakbyś znalazł GF6800GT na 99.99% powinien się przerobić. Ewentualnie jakiegoś Radeona X800 na R420.

 

GF6800GS dla AGP i PCI-E to dwie różne karty, na różnych rdzeniach i o różnych taktowaniach. I o ile o wersji PCI-E można mówić że jest to następca GT (dzięki wyższemu taktowaniu wydajność jest praktycznie taka sama jak GT) to w wypadku AGP już niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6800 bierz (tylko nie wiem jak tam z chipami, musi byc NV40, odblokuj potoki zeby miec 6800 gt a potem zrob z niej quadro 4000

 

wszystkie 6800 gt/ultra AGP przerabiaja sie na quadro ale tylko na allegro dostaniesz je...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6800GS AGP jest na układzie NV40 w któym można odblokować dodatkowe potoki (wybrane egzemplarze - alegro).

6800GS PCI-E jest na NV42 tu nie da się odblokowac dodatkowych potoków, za to jest wyższe o/c niż na AGP ale nie na tyle by ztrącić z trony po odblokowaniu potoków w AGP.

 

Najlepiej brać 6800GT lub 6800GS na AGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adaroth

No dobra a co z 7800 gt [na pci-e]. Da sie ja przerobic na quadro ? wczesniej otrzymalem negatywna odpowiedz. Zmienilo sie cos od tej pory ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmienilo sie i sie nie zmieni, ani 6800 na PCI-X ani 7800 sie NIE DA....

a szkoda... w 6800 GT/Ultra na PCI-X mozna odblokowac rivatunerem "proffesional capabilities" ale nie mozna zmusic aby windows rozpoznal ja jako Quadro a co za tym idzie nie zainstalujesz maxtreemow, a co za tym idzie :) nie bedzie duzo szybsza (o ile w ogole ) od zwyklego 6800 GT/Ultra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w 6800 GT/Ultra na PCI-X mozna odblokowac rivatunerem "proffesional capabilities" ale nie mozna zmusic aby windows rozpoznal ja jako Quadro a co za tym idzie nie zainstalujesz maxtreemow...

 

tak samo jest na moim GF6600GT - tzn komp wykrywa quadro (nawet drivery od quadro wchodza) tylko maxtreeme nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności