Skocz do zawartości

jak zrobic witraż z textury?


Gość atyp1

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym wykonac witraz ale nie budowac go z kawalkow kolorowego szkla ..tylko uzyc do tego textury (bitmapy) jest to mozliwe?.... podswietlic go jakims emiterem w kilku miejscach .... (nie chodzi mi o emitera z mxi ...tak jak np monitor czy kaseton - rownomiernie podswietlony , ale o cos w rodzaju witrazu najlepiej opartego na dielectricu.... ) ..... maxwella mam dwa tygodnie i nie bardzo wiem jak to przeskoczyc ... .... bede wdzieczny za jakas porade. adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ok, posiedzialem ..pol nocy i jakos to zrobilem ....jest ok, dziala. (jako tako)..ale jesli ktos ma doswiadczenia z witrazami to prosze o porady. czy ktos z was uzywa maxwela bezposrednio ze sketchupa? ----dzieki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz przygotowac twoja mape w maxwellowym edytorze i zapisaćja ja jako .mxm . A jezeli chodzi o samego maxa, nie wiem jak tojest w przypadku z cieniami,jakt o napisał Cruzh3r ale wiem, zebardzo dobrze efekt ten uzyskuje sie poprzez zastosowanie w opcjach advanced swiatła funkcji projektor map, czy cos takiego, mozesz równiez tam dodac dodac efekt volumetryczny i nie tylko wytraz bedzie przepuszczał swiatło koloru twojej mapki, ale równiez bedzie dawaxc takie fajne kolorowe widoczne promienie :)

PoZdRo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy styczności z maxwellem nie miałem, co nie zmienia faktu, że w praktycznie każdym silniku (więc w maxwellu prawdopodobnie również) witraż wykonasz praktycznie tam samo jak szkło - z wyjątkiem dodania narysowanej tekstury do slotu koloru w materiale + refraction color nie będzie biały, możesz nawet wkleić tą samą teksturę którą masz dla koloru i się pobawić jej wartościami w celu uzyskania pożądanego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności