Skocz do zawartości

2d postacie/drzewa w scenie i opacity


Wielka_Siostra

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z "włożeniem" w scenę postaci 2d. Nakładam na plane mapę postaci - w diffuse zwykła mapa, w opacity mapa przezroczystości. No i niby wychodzi, ale prześwituje główny background sceny (mapa w environment), a nie obiekty za postacią (ściany). Wygląda to tak, że postać stoi na tle prostokąta w kolorze nieba, mimo że postać stoi przed ścianą.

 

Jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Delek, kochany, ja już to rozpracowywałam na różne sposoby i nawet dotarłam do tego okienka które mi pokazujesz;-) Gdy zaznaczę matte to znika postać i renderuje się tylko sam plane, oczywiście z teksturą nieba i chmurek. Za chiny nie mogę tego zlikwidowac.

Jutro zapodam obrazki.

Wydaje mi się, że to jakiś głupi błąd, jednak z googli wyczytałam, że vray ma "problemy z opacity". Widzę jednak prace kolegów i wiem, że to da się zrobić:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogłabyś jeszcze pokazać ustawienia materiałów (plane,background,scian) oraz vraya?, bo wygląda to rzeczywiście "nieciekawie" i w żaden sposób nie mogę uzyskać podobnego efektu.

Z jakiej wersji vraya korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delek, materiały to nic skomplikowanego, zresztą próbowałam wszystkich, jak mi się zdaje, możliwości (metodą odhaczania;-) w materiałach i mapa nieba nigdy nie znikała:/ Zmienialam też mapowanie samego backgroundu i nic to nie dawało.

No skończyło się tak, że z postaci zrezygnowałam (dałam tylko tam gdzie są na tle backgroundu). Tyle że temat wciąż aktualny na następną scenę... Jakby ktoś wiedział o co w tym chodzi, to niech da znać. (acha, MAX8 + vray 1.47.03 bodajże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślę Wam jutro linka, zamieszczę na rapidshare (dziś totalnie mi to z głowy wypadło) i będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś coś wymyśli:)

 

Co do fałreja, to jest to oryginalna wersja od chaosgroup kupiona najdalej 3 tygodnie temu, więc jak sądzę najnowsza. No ale cóż, to pewnie nie znaczy że bez bugów:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne, użyj na plana standardowy materiał zamiast vrayowego.

Przy pomocy vrayowego wkońcu udało mi się uzyskać ten sam efekt jak tobie,

 

oto i on:

testuu2.jpg

 

Zmyliła mnie informacja o mapie przezroczystości w kanale "opacity" co sugerowało użycie standardowego materiału max'a; natomiast Ty użyłaś vrayowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, trochę sie zagalopowałem, mała poprawka;

 

Oczywiście również można użyć materiału vray'a, ten też ma kanał "opacity" i do niego wrzucić mapę przezroczystości. Natomiast uzyskany powyżej efekt pojawia się gdy mapę przezroczystości dajemy na kanał "refract".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności