Skocz do zawartości

O sprzęcie i nowościach na rynku


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@up

Tak jakos wyszlo :p

 

@edit

obiektyw Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS - to obiektyw standardowy czy szerokokątny a moze jakis inny?

 

 

Hej, o ile się nie mylę to obiektywy poniżej 28mm są szerokokątne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zacząć mą (mam nadzieje) wspaniałą przygodę z fotografią.

bla bla bla

bla bla.

Dobra. Mam 1200zł do dyspozycji. Co kupić na początek?

"Chciem ładniusi aparacik!" :D

 

http://allegro.pl/item509992169_nikon_d40_nikkor_18_55_krakow_faktura_fv.html

co o tym myślicie?

ps. Sorry, nie wiem czy w dobrym wątku.

Edytowane przez JackVasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikon d40 nie ma śrubokręta, czyli silnika napędzającego AF, co za tym idzie, nie wszystkie obiektywy nikona (i nie tylko) będą miały z nim autofokus. Do tego szumiąca matryca CCD:/ natywne ISO 200 i takie tam. Ogólnie aparat jest totalnie wypatroszony.

Myślę, że w tej cenie kupisz Canona 1000D, a obiektyw kitowy do niego można za grosze na allegro znaleźć (dosłownie za grosze).

Polecam Canona też ze względu na koszty, np. 50mm 1.8 Canona jest 100zł tańsza od Nikorra (ten Nikkor nie ma silnika AF, czyli ostrzenie tylko ręcznie na d40)

Do tego Nikona nawet oryginalnego gripa nie ma.

Przemyśl dobrze ten zakup

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale CANON z obiektywem przekracza już mój budżet. hm...

 

http://www.electro.pl/produkt-CANON_Aparat_Canon_1000D_2818_55mm_IS_29_2B_NOTATNIK_magnetyczny_GRATIS-69535,231.html

 

Taki standardowy zestaw by starczył?

 

Prosze, opiszcie funkcje tego aparatu. Bo dane od producenta to wiadomo. Jakie macie z nim doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz nie polecałbym tego obiektywu do którego dałeś link.. jak sama nazwa wskazuje - jest bardzo kitowy - sam go miałem.

 

Za to w wersji z IS (nowszy model który jest dodany do 1000D z linka JackVasi) jest już ponoć jakościowo dużo lepszy i to nie mówiąc już o samej stabilizacji ale i jakość optyki się w nim polepszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - Image Stabilisation :D

Ale chyba lepiej będzie dołożyć te 70zł i kupić od razu lepszy.

Starczy mi sam aparat z tym co ma? Czy jakieś dodatkowe oświetlenie itp?

 

 

Wszystko jest kwestią tego jakie planujesz zdjęcia robić... myślę że na początek jeżeli nie wiesz co chcesz robić kup taki sprzęt rób zdjęcia wszystkiego, wtedy zobaczysz jaki ich rodzaj sprawia Ci największą frajdę (proponuję spróbować aktów w plenerze z koleżankami ;) ). Do tego dużo czytaj, różnych internetowych poradników, książek. Jeżeli już będziesz wiedział czego chcesz to dobierzemy sprzęt dopasowany na miarę Twoich potrzeb (obiektywowych i oświetleniowych).

Na początek jak dozbierasz troszkę kasy(oprócz kita) polecam fajne tanie szkiełko Canona 50mm 1.8 mk II - takie szkiełko przyda się zawsze każdemu :)

Edytowane przez Hubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikon d40 wychodzi pozniej drogo, trzeba miec obiektywy z wbudowanym AF i VR, inna sprawa to nie ma Bracketingu, matryca CCD wiecej zaklucen zbiera od reszty elektroniki i jeszcze chyba pare mniej istotniejszych rzeczy bylo. Co do fot to ma nieco dla mnie over saturated.

 

Jednak przyznam ze korpus ma lepszy niz 1000D plastik bardziej masywny i porzadniej wygladajacy, i nieco lepiej sie trzyma w reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim obiektywie?

Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro (Canon)

Nie grzeszę dużą ilością gotówki a ten obiektyw kosztuje tylko 555 pln :)

 

dosc glosny, szybszy od tamrona tej samej klasy, nieraz trza sie udac do serwisu sigmy z wlasnym aparatem aby go skalibrowali pod konkretny model aparatu (nieraz trafi sie model ktory zle lapie ostrosc). Do 220mm bez problemu robi sie ladne ostre fotki z reki, macro tez wychodzi ladnie, jak za ta cene to jest niezle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot ciekawostka, w najnowszym numerze CD-Action pod koniec gazety wsrod opisow nowosci sprzetowych znalazla sie informacja ze canon pracuje nad HDRem robionym z jednego zdjecia. niby nic nowego a jednak.

 

zapewne wielu z was (ja takze) zastanawialo sie ze fajnie by bylo zrobic tak aby kazdy piksel na matrycy mial osobnie przydzielana czulosc iso, i tak wlasnie sie dzieje ze canon wg tej informacji ma zamiar tak zrobic ale z ekspozycja.

 

rozwiniecie tego newsa:

 

http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/c … tykul.html

 

 

ciekawe co z tego wyjdzie i jaka bezie jakosc zdjec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności