Skocz do zawartości

Game Dev Studios - Szukasz pracy ? zajrzyj tu !


Por@szek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 496
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę z opóźnieniem, ale się wypowiem. ;) W Poznaniu są z pewnością co najmniej dwa studia. Niestety są to tylko małe firmy, które nie zatrudniają armii grafików, więc pracy w gamedevie w Poznaniu nie ma sensu szukać. Śledzę rozwój poznańskiego gamedevu od jakiegoś czasu i ręce załamuję. Praktycznie nic tu się nie dzieje. :( Zastanawia mnie tylko, dlaczego tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzeć dokładniej to firmy, które coś znaczą i w branży gier i filmowej w naszym kraju mają swoje siedziby albo w Warszawie albo gdzieś dalej na południu lub północy.

 

Z chęcią napisałbym jakiś list otwarty do firm z pytaniem, czy będą planowały otwarcie oddziałów w Poznaniu? W naszym mieście i okolicach znajdzie się z pewnością wiele osób chętnych do podjęcia pracy. Co najważniejsze w większości są to pasjonaci, którzy tylko zmuszeni brakiem rozwoju branż związanych z 3d w Wielkopolsce, podjęli pracę w branżach pokrewnych czekając na okazję zmiany w właściwym kierunku. Nie rozumiem dlaczego nikt nie dostrzega w tym potencjału...?

Edytowane przez BartoszPiasecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Poznaniu są tacy pasjonaci, czy w innych miastach Polski też?

Wiesz, dostęp do osób chętnych do pracy to trochę za mało żeby otworzyć filię. Poza tym, chęć nie oznacza jeszcze praktycznych umiejętności, ani tym bardziej doświadczenia. Jaki potencjał jest w otwieraniu studia, w którym na dzień dobry trzeba, przez powiedzmy dwa lata, szkolić ludzi żeby nabrali "produkcyjnej wartości" i nie trzeba było stać nad nimi i tłumaczyć różnych aspektów produkcji lub, co gorsza, poprawiać po nich?

Nie zrozum mnie źle - każdemu chętnemu życzę możliwości pracy w GD, ale sam przerzuciłem się właśnie z arch-viz na game dev nieco ponad 4 lata temu i wiem, że gdybym nie miał wokół siebie osób, które od lat już w temacie siedziały to byłoby ciężko. A z całym zespołem takich "młodzików" to już kaplica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli tego że w innych miastach brakuje pasjonatów. Raczej chodziło mi o to, że Poznań jakoś sam się wykluczył z rynku GD. Masz racje, w zasadzie nie ma się od kogo uczyć lokalnie co na pewno jest dużym utrudnieniem. Sęk w tym, że nie ma od czego zacząć... Próbowałem trochę pracy "charytatywnie" w GD... ale to nie to samo co praca w dobrze zorganizowanym zespole.

Edytowane przez BartoszPiasecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas przeszukuję fora '3d' i net w poszukiwaniu pracy w game dev-ie i jakoś nie mogę się doszukać firm w Poznaniu. Czy wiecie o istnieniu takich firm w tym regionie? czyżby po za wizualizacjami i modelowaniem arch. nic by tu się nie działo? zastanawiam sie czy jestem skazany na relokację jeśli chcę kontynuować karierę w tej branży.

 

Ostatnio w Poznaniu powstało nowe studio z dużymi aspiracjami, robią duży projekt RPG. Aktualnie na ich stronie znajduje się kilka otwartych pozycji w zakładce rekrutacji. Projekt realizują na Unreal Engine 4.

http://www.darkstork.com/

 

logo_napis.jpg

 

 

inne firmy gamedev w Poznaniu to:

- Caped Koala Studios

- Synergy-IT

Edytowane przez mayamak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu poszukuję jakiejś firmy w Krakowie na praktyki studenckie. Bardzo chciałbym odbyć takie praktyki w jakiejś firmie zajmującej się Gamedevem. I tu moje pytanie czy jest w Krakowie jakaś firma która na przyjmuje na takie praktyki? Mogę przesłać swoje portfolio i opisać swoje umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu poszukuję jakiejś firmy w Krakowie na praktyki studenckie. Bardzo chciałbym odbyć takie praktyki w jakiejś firmie zajmującej się Gamedevem. I tu moje pytanie czy jest w Krakowie jakaś firma która na przyjmuje na takie praktyki? Mogę przesłać swoje portfolio i opisać swoje umiejętności.

 

popytaj w tych krakowskich firmach:

CDProjekt Red

Reality Pump

Bloober Team

EVERYDAYiPLAY

SoDigital

Teyon

YakuMama

Tate Interactive

Drago Entertainment

Ganymade

Vinci Games

One more level

Nano Games

Awsome Games Studio

Awsome Industries

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Szukam pracy jako 2d artist w game-devie w Warszawie. Wcześniej pracowałem dla Ten Square Games we Wrocławiu nad trzema grami. Assety, concepty, ilustracje, animacje, ikony, ui/gui - you name it.

 

Jeśli ktoś z Was słyszał o którejś z Warszawskich firm, że szuka grafika 2d, dajcie proszę znać.

Chętnie też odpowiem na wszelkie pytania.

 

Pozdr,

Kuna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Mam być może trochę dziwne pytanie.

Chodzi mi o pracę jako junior concept artist w Warszawskich devach. Nie mam zbyt wielu znajomości w stolicy i ciężko mi zbadać na jakiej zasadzie zatrudnia się na to stanowisko pracowników. Z tego co się orientuję, to w dużych studio jest cała hierarchia: junior, senior, itp. itd. Moje folio to nic szczególnego, ale myślę że potencjał jest i warto zainwestować. Być może jednak moje wyobrażenia mijają się nieco z rzeczywistością - serio już nie wiem. Zastanawiam się na ile ogłoszenia na skillshocie i generalnie w necie mają się do rzeczywistej rekrutacji i późniejszego zatrudnienia. Jak dużą rolę odgrywają znajomości? Czy bez znajomości trzeba mieć 10 lat doświadczenia i kosmicznie dobre portfolio żeby dostać posadę jako junior, czy może jednak to mylne wrażenie i na juniora zatrudnia się niezbyt doświadczonych ludzi których można dokształcić i wyszkolić?

 

Pozdr,

Kuna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Mam być może trochę dziwne pytanie.

Chodzi mi o pracę jako junior concept artist w Warszawskich devach. Nie mam zbyt wielu znajomości w stolicy i ciężko mi zbadać na jakiej zasadzie zatrudnia się na to stanowisko pracowników. Z tego co się orientuję, to w dużych studio jest cała hierarchia: junior, senior, itp. itd. Moje folio to nic szczególnego, ale myślę że potencjał jest i warto zainwestować. Być może jednak moje wyobrażenia mijają się nieco z rzeczywistością - serio już nie wiem. Zastanawiam się na ile ogłoszenia na skillshocie i generalnie w necie mają się do rzeczywistej rekrutacji i późniejszego zatrudnienia. Jak dużą rolę odgrywają znajomości? Czy bez znajomości trzeba mieć 10 lat doświadczenia i kosmicznie dobre portfolio żeby dostać posadę jako junior, czy może jednak to mylne wrażenie i na juniora zatrudnia się niezbyt doświadczonych ludzi których można dokształcić i wyszkolić?

 

Pozdr,

Kuna

 

Hej,

 

Z mojego doświadczenia wynika jedno - jesteś dobry i potrafisz to pokazać w portfolio - zatrudnimy Cie.

Duze studia ktore maja hierarchie stanowisk (junior, regular, senior, lead etc) otrzymują ogrąmną ilość podań o prace, stąd mogą wybierać tylko tych najlepszych, nawet na junior.

 

Znajomosci troche znacza, jezeli Cie ktos poleci - ale potem musisz w trakcie rekrutacji wykazac ze byles godny polecenia. Po prostu nikt nie zatrudni kogos kto jest sredniej jakosci amatorem do swojego studia. Tak wiec znajomosci dadza ci tylko tyle ze przejdziesz do wyzszego stadium rekrutacji (nie na przyklad odpowiedz na email - "Przepraszamy ale...").

 

Ponadto rynek gier troche sie skurczyl z dwoch powodow - ogolnie dostepnych technologii - nie trzeba juz mega wyjadaczy coderow Open GL itd - takze z tego powodu ze bardzo duza liczba ludzi chce pracowac w Game Dev uwarzajac te prace za wymarzona (a prawda jest taka ze mozna sie bardzo rozczarowac, chociaz nie zawsze). Ponadto rynek jest bardzo nasycony. Rynek pracy jak i podaz gier. Teraz wystarczy dwoch chinczykow pracujacych nad gra indie za 5 dolarow dzienie (koszt ryzu i piwa) i przesycaja platformy do gier.

 

To taka moja luzna forma wypowiedzi z mojego 7 letniego doswiadcznia w Game Dev.

 

Zycze powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie biura polecacie dla początkujących z małym skillem, głównie opartym an tutorialach? Dla osób, które dopiero chcą się rozwinąć. Aby jeszcze dołożyć do pieca to powiem, że praca zdalna, bo tu w Toruniu to raczej żadnego studia GameDev to nie ma :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie biura polecacie dla początkujących z małym skillem, głównie opartym an tutorialach? Dla osób, które dopiero chcą się rozwinąć. Aby jeszcze dołożyć do pieca to powiem, że praca zdalna, bo tu w Toruniu to raczej żadnego studia GameDev to nie ma :-)

 

Blizzard.

 

A tak na serio to sprobuj w TV Trwam :D

 

Nie no tak na serio juz, to ciezko z czyms takim gdzies sie dostac. Proponowalbym zapisac sie do jakiegos fanowskiego projektu i skonczyc chociaz jedna gre. Z czyms takim duzo latwiej sie gdzies dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a przegląda ten wątek może ktoś z Blizzarda i mógłby dać namiary na jakiś projekt gdzie szukają zawodowców mojego pokroju? Z tym żeby to byli jednak tacy ludzie, gdzie naprawdę będę miał możliwość się czegoś nauczyć i rozwinąć.

Co prawda teraz studiuję tutki GameDevu i plan jest taki aby nauczyć się modelowania+uvmap, jednak mam jakieś tam zdolności manualne, romans z digitalpaintingiem w portfolio, więc jakby co to "coś" tam jest, można trochę zmienić kierunek. Po prostu chcę zacząć coś robić i się temu poświęcić i za jakiś czas móc na tym zarabiać.

 

PS. Jak do jutra nikt się nie odezwie to ide do TV Trwam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem raz na rozmowie o prace w dziale mobilki we Wroclawiu u techlanda - studio robi wrazenie. Jak taka galeria handlowa z Tokyo, tyle ze zamiast mangii dobre gry.

 

Nie wiem kiedy byles, ale moglo to byc tymczasowe biuro. My sie rozbudowalismy i juz wszystko jest na Szczyrki. Tu filmik jak to wygladalo jeszcze podczas budowy.

http://www.polygon.com/features/2014/7/16/5825146/dead-island-dying-light

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część. Moja żona dostała propozycje pracy w USA. Zastanawiamy się nad emigracja. Jak wygląda tam rynek pracy w game devie. Czy konkurencja ciężka do przebicia? Słyszałem, ze hindusi tam zalewają rynek. Jakiego poziomu oczekują? Jak postrzegają tam Polaków? Ma ktoś doświadczenie lub wiedzę w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA? Nie zastanawiaj sie - to najwiekszy rynek gier zarowno podazy jak i popytu.

 

Ja mam propozycje pracy dla PROGRAMISTY C# (Unity3D - MONO./.NET 4.0) w slonecznej Barcelonie - oczywiscie przy grach. Mobilnych (głownie iOS)

 

Info na pw.

 

PS. Bardzo dobre zarobki.

 

EDIT: (cala oferta)

 

Witam.

 

Pracuje dla firmy Winko Games SL (http://www.winkogames.com), ktora poszukuje obecnie dodatkowego programisty C#, ktoryby wspomogl zespol fron-end w tworzeniu gier w Unity3D.

Praca stala w siedzibie firmy w Barcelonie (zadnej freelancer'ki).

 

WYMAGANIA:

Dobra znajomosc .NET (4.0).

Dobra znajomosc Unity3D.

Pasja do gier komputerowych.

 

MILE WIDZIANE:

Wyksztalcenie na polu technologii komputerowych/elektroniki lub/i matematyki/fizyki.

Doswiadczenie w branzy - portfolio z grami obecnymi na rynku.

Znajomosc C/C++.

Zanjomosc Python w zastosowaniu technologii back-end.

 

OFERUJEMY:

Mozliwosc wzecia udzialu w produkcji hitow na rynek gier mobilnych.

Pomoc w rozwoju osobistym w gronie specjalistow w branzy.

Bardzo dobre zarobki (motywem firmy jest: tani = niedobry)

 

Chetnych prosze o wyslanie CV i ewentualnie Portfolio z wydanymi grami wraz z informacja co sie przy kazdej zrobilo.

email: [email protected]

Edytowane przez bolitic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absoltnie nie mam zamiaru być złośliwy, ale czy to nie jest po prostu startup, ktory nie wydał żadnej gry, dostał kasę z rundy inwestorskiej (1.4mln euro), koszty prowadzenia projektu takim teamem to ok 500k usd na pół roku z poślizgami i kosztami promocji mogą nie dać rady wypuścić liczącego się tytułu, chyba, że uda im się pozyskać kolejne fundusze. Ale przy takiej strukturze rynkowej, musieliby pozyskać 10x tyle, więc pewnie zawiną się po pierwszym tytule za ok 10miesiecy. Jeszcze raz mówie - żadna złośliwość tylko chłodna analiza i pytanie jak Wy na to patrzycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panie, Do Techlandu wro i wawa szukamy caly czas grafikow 3d. Jak chcecie zostawic folio u nas to piszcie na PW albo na [email protected]

 

Hej, podbijam. Moze ktos chetny? Najlepiej z doswiadczeniem, ale zdolnym juniorem tez nie pogardze :)

 

 

 

http://techlandjobs.com/oferty-pracy/environment-artist-3209

 

 

W razie pytan PM albo mail:

[email protected]

 

lub prywatny

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć =)

 

Szukam pracy jako VFX/Technical artist

podobnej do tej:

 

Zastanawiam się czy na polskim rynku jest jakiekolwiek zapotrzebowanie na podobna prace, czy znacie jakieś studia które używają Houdini, jakie są wymagania dla kandydatów, na co się zwraca głownie uwagę podczas rekrutacji ?

I jeśli pracujecie już w gamedev to jak uważacie, lepiej szukać pracy jako generalista i potem się specjalizować czy mam jakieś szanse na starcie w dziale VFX/Techart?

 

Zastanawiam się czy certyfikaty online są coś warte, czy podczas rekrutacji nikt tym sobie głowy nie zawraca ?

https://www.udemy.com/certificate/UC-31G5E6EK/

 

znacie jakąś stronę z ofertami pracy, poza tym forum ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skillshot.pl

 

Myślę, że potrafiąc takie rzeczy w hudym możesz uderzać na podane stanowiska, i podobne, tylko wrazie czego przesiadziesz się na inny soft.

Myślę, że zainwestują czas w dobrego fachowca.

 

Certyfikaty i duperele się liczą najwyrzej jak szukasz pracy w dtp, czy jakiś agencjach reklamowych.

Inaczej wpierw liczy się portfolio a potem osobowość, chęc nauki i rozwoju i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności