Skocz do zawartości

Scena 3D: Biuro w wieżowcu


Mkbart

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że przez ostatni czas się obijałem, postanowiłem założyć ten temat, żeby nauczyć się czegoś nowego. Będę pracował w 3d maxie, vrayu, wingsie i photoshopie. Ma to być nowoczesne biuro w wieżowcu, z betonem, metalem i ciemnym drewnem. Proszę o wytykanie wszystkich niedoróbek i wad oraz wszelakie rady, na pewno się przydadzą ;). Na początek takie coś:

biuroar3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmmm moze postaw biurko bokiem, bo teraz,to zaslaniasz sobie swiatlo siedzac za biurkiem. a poza tym swiatlo odbija sie w ekranie, patrzac na monitor :)

poza tym, to niewiele jest do komentowania... aaaa no za blisko sa fotele od biurka, i chyba jakies nie w skali.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki nowoczesny styl się zapowiada...

Fotele zdecydowanie dalej od biurka powinny stać i nie tak równo bo to źle wygląda...

I tak jak wszyscy mówią... za blisko okna! Fotel szefa zajmie dużo miejsca i nie wciśnie się w tą małą szparkę między oknem a biurkiem...

Poza tym... biurko w takim miejsce powinno raczej zasłaniać nogi...

 

to tyle ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba tylko nie mów proszę ze myszka jest skończona/ tak samo klawiatura taka sobie Sam pomysł fajny wykonanie w sumie tez tylko pracuj i jeszcze raz pracuj a efekt będzie super.

 

EDIT: Aha nie no widać jestem ślepy i detali nie widziałem jak tak to ok... Będzie super czekam na więcej.../swoją droga ciekawa myszka bo wygląda prawie jak nie myszka jakbym nie widział referki to bym chyba nie skojarzył tego z myszką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te fotele wyglądają troche dziwnie. Oparcie jest grubsze niż "to pod ręce" a już najdziwniej wygląda poducha pod tyłek .. że taka cienka. Stopka monitora jest za mała na szerokość, tak mi się wydaje, chyba że pokażesz mi referke tj. zdjęcie takiej stopki.

pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele poprawię, a co do komputera, to jest to Apple iMac G5 (moje marzenie ;)) Detale w klawiaturze i myszce są zrobione, tylko przy tej jakości oświetlenia nie widać. Kabla raczej nie będzie, bo wyszły już wersje bezprzewodowe i wygląda to lepiej ;]

 

Referki:

gallery6imac20060109ci3.th.jpg

gallery2imac20060110df4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gedeon: Fotele muszę gruntownie przerobić, bo każdy w nich coś widzi nie tak, więc będzie dobrze. Drzwi wyglądają dziwnie chyba dlatego, że na razie światło jest, jakie jest, zobaczymy przy oświetleniu końcowym ;]

 

peter_muler: Czy mógłbyś podać bardziej szczegółowo, gdzie ta skala nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, właściwie, to bardzo się cieszę z tej opinii, bo brakowało mi trochę miejsca w tym pokoju, tylko zadania poodrabiam i zabieram się do roboty ;]

 

Czy chodziło Ci mniej więcej o takie rozmiary? Oczywiście układ sprzętu dopasuję do nich potem.

 

untitled1dc0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie miała być palma z założenia, ot, taka duża roślina doniczkowa. Z archmodels nie będę korzystał, bo nie używam modeli, materiałów, itd. robionych przez kogoś innego. Jest to moja praca, więc staram się, aby było w niej jak najwięcej mojego wkładu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacznie lepiej.

teraz tylko jeszcze dopracować ;)

bardzo ważnym elementem będzie w tej scenie samo okno czyli podziały jak i sama ślusarka.

btw. fajnie wyglądałyby antyki (mebelki) w ultranowoczesnym wnętrzu z mega podporami, ale ty tu jesteś szefem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

Na biuro to nie wygląda. Wydaje mi sie ze za biurkiem jest za duzo miejsca niz scianą tam gdzie stoi ta komoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokoi mnie tylko ten dziwny jakby plane na podłodze, wygląda jakby ta cześć podłogi była wycięta i odłączona od reszty? o_O. Co do schodow popieram rudego, mógłbyś je troche dopracować. Tak ogolnie to pracka mi się bardzo podoba i wygląda na to że jeszcze z niej będzie ładny finished, tylko rzeczywiscie coraz mniej przypomina biuro w wierzowcu ;p. Rozumiem że schody prowadzą do częsci mieszkalnej? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigBen: Tamta przestrzeń będzie jeszcze wykorzystana ;]

rudylew: Poprawiłem schody, spójrz teraz. A kadr jest roboczy, nie martw się, do finalnego rendera planuję kilka ujęć ;)

Błazi: Hmm, może faktycznie? Ale tak mi się podoba, i mam nadzieję, że tak zostanie

 

Poprawka:

 

biurois1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko lepiej ale nadal gryzie.. :( przede wszystkim grubość stopni!

 

no i ta masywna (betonowa będzie chyba) główna podpora pod stopnie.. nie pasuje to moim zdaniem z biurkiem które będzie metalowe, tak mniemam :).. więc spróbuj może wykonać te schody na styl podobny jak w tym zdjęciu :) http://www.inoxdekor.com.pl/foto/Konstrukcje%20i%20Schody/Ks8a%20-%20schody%20krecone.jpg

 

pozdrawiam pracuj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lementem będzie w tej scenie samo okno czyli podziały jak i sama ślusarka.

btw. fajnie wyglądałyby antyki (mebelki) w ultranowoczesnym wnętrzu z mega podporami, ale ty tu jesteś szefem :)

 

Zaraz młodemu swoimi fetyszami rzucasz :P

 

Co do wnętrza - coraz lepiej, palma naprawdę do wymiany - zrób jakiś kwiatek w maxie czy x-frog'u.

Wg. mnie przez schody trochę zatracił na wieżowcowości.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek Ci schnie...a dokąd te schody....przypominam ze schody kręte nie sa schodami ewakuacyjnymi i powiększ tą dziure w suficie bo wchodząc będziesz sie bał żeby sie nie walnąc w łeb...czyli podpinam sie pod wypowiedzi powyżej....powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Scenka ogólnie bardzo mi sie podoba, ale zmienił bym ułożenie tych elementów konstrukcyjnych w oknie. w/g mnie są za bardzo symetryczne i statyczne...

Proponował bym przesunąć je w bok to raz a dwa żeby nie były identyczne...

Jeden niech idzie pod innym kątem i bedzie np cieńszy.

Taka operacja powinna nadać scenie wiecej dynamiki ;)

 

pozdrawiam

 

EDIT:

 

aha i proponuje dać jakąś listwe/wezeł pod biurkiem bo stado kabli na podłodze w przyszłości - a to nie fajnie ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności