Skocz do zawartości

Bitwa 3D: One day flower


Rekomendowane odpowiedzi

Praca przedstawiać będzie fragment zatłoczonego chodnika/ulicy.

Widok na wysokości oczu małego dziecka.

 

Zabiegani dorośli, zaprzątnięci swoimi sprawami nie zauważają już nic, mniejszego niż billboard 2X2 metry. W ciągłym biegu, z telefonem w jednej ręce a kanapka w drugiej pędzą w szaleńczym wyścigu szczurów.

Jedynie mała przypadkowa dziewczynka (lub chłopiec - decyzji ostatecznej nie podiołem) zauważył/a mały cud natury jaki wydążył się na tym zasyfionym wrogim dla życia betonowym fragmencie naszej codzienności. Mała delikatna roślina (kwiatek) na przekór wszelkim przeciwnością losu jakimś cudem zdążyła rozwinąć płatki.

 

W dzisiejszych czasach w pogoni za mamona nie zauważamy już drobnostek. O tym będzie właśnie moja praca. O "drobnostkach", które umykają nam w naszym full wypas XXXL świecie, o tym ze powinniśmy czasem zwolnic by móc dostrzec ich piękno .

 

 

smallframekp0.jpg

 

 

bighn6.jpg

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość mariusz_eit

myslalem nad czyms podobnym, po przeczytaniu tematu ale teraz widze ze bede musial pomyslec nad czyms ambitniejszym.

Zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

W dzisiejszych czasach w pogoni za mamona nie zauważamy już drobnostek. O tym będzie właśnie moja praca. O "drobnostkach", które umykają nam w naszym full wypas XXXL świecie, o tym ze powinniśmy czasem zwolnic by móc dostrzec ich piękno .

Przebiłeś mnie tym na wskroś!

 

ktoś już napisał ...... proszę skończ tą prackę!

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie pozno zabralem :) no ale coz :)mam nadzieje ze zdaze z modelowaniem na 2 maja :D

 

Dorosle postacie - to tylko szkic (jak generalnie cala scena jeszcze) wiec prosze nie krytykowac ich bo sie zmienia diametralnie - ich rola jest tylko taka by znalezc rozmieszczenie postci w scenie.

 

to samo tyczy sie pozycji dzieciakow - to rowniez ulegnie zmianie .

Dzis powienienem dorobic jeszcze sporo propsikow do tego. Wiec nad ranem wzuce jakis update.

 

 

21comptj0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter3d, Jonasz_Rea, makak_ -> dzieki wielkie panowie

 

_Kreska_ -> dzieki , ale nie przesadzaj. Twoja mikolajkowa scena naprawde mi sie podoba.

 

Adek_CG -> dokladnie. W tej scence swiatlo odpowiada za prawie cala kompozycje. Kadr jest ciekawy ale ma swoje ograniczenia (co daje tyle samo plusow co i minusow)

 

Dzieki wielkie fajnie ze sie podoba :)

 

test2qp5.jpg

 

Troche sie pobawilem w shopie zeby wiedziec w jaka strone isc puzniej.

 

Idem spac za 4 h do roboty hahahahahahhaah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piksar -> Jesli tylko taka wersja przejdzie przez eliinacje. To bez prycha w 2 wekendy to skoncze.

 

JakkaS -> generalnie bedzxie bardzo wysoki stopien desaturacji . (postaram sie nia tez lekko skupic na tym co trzeba - ale tak bardzo delikatnie - badz co badz bedzi etam troche balaganu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracka na poziomie. Bardzo mi się podoba oświetlenie - postacie dorosłych są ładnie podkreślone półcieniem (pomimo że są w cieniu widać detale) a dzieci w promyku słońca to już w ogóle wypas. Czekam na teksturki(zakładając że będą bo same moedele się też nieźle prezentują).

 

Jeśli kogoś obchodzi moje zdanie, to to jeden z moich typów na nominację do finału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak jeśli wszystko i tak jest przerysowane to moze powiekszyć ten kwiatek?

 

Nie . :) To m byc maly kwiatek a nie slonecznik ;). Pozatym kwiatek juz dawno przestal byc jedynym odnosnikiem do tematu ( mam nadzieje umiescic takich odnosnikow jeszcze kilka) i wszystko staram sie kierowac raczej w strone przenosni .

 

 

Mironeczek, Xiz0r -> Dzieki panowie

 

 

 

Doszly pety, detale na scianach, schodach, glowa "pana w cieniu", no i ten nieszczesliwy pies z ktorego nie jestem zadowolony i bedzie szedl jeszcze pod warsztat. docelowa beda dwa psiaki. Pierwszy mniej wiecej w tej samej pozycji a drugi obok kapelusza u podnuza swojego "nowego pana" :)

 

Z modeli (poza postaciami dosroslych) dojdzie jeszcze kilkanascie malych propsow (powtarzalnych jak i unikatowych) ktore wypelnia jeszcze nieco ta scenke. Wszystko oczywiscie w granicach rozsadku. Ma bc sporo syfu ale nie totalny chaos .

 

Opracowalem sobie juz ostatecznie technike oswietlenia dzieki czemu nie bede juz na to tracil puzniej czasu.

 

31qq8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ja też uważam że kiepów jest troszkę za dużo ale poczekajmy aż Fink skończy - póki co to tylko model - a jak znam życie to tekstury zmieniają diametralnie wygląd całej sceny baron pokazuje bardzo wysoki poziom pracy i apeluję o pokładanie w nim troszkę większego zaufania :D

 

Najważniejszy jest klimat! ("jednopoziomowość" modeli(tutaj super) i tekstur(jeszcze ich nie ma:) ), oświetlenie (wspaniałe), uchwycenie ruchu (spacerujący ludzie), zaburzenie kompozycji ( dzieci nie są po środku - wielki plus) i jeśli scena na to pozwala "detaliczność" (tu nieźle) - fink widać radzi sobie praktycznie ze wszystkimi "technicznymi" szczegółami pracy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce Ci sie wtracac w topic ale ja bym to widzial troszke inaczej...

mianowicie tego kwiotka bym usadowil gdzies pomiedzy płytami chodnika ...(jakims cudem se tam wyrosnol) a tych dwoch dzieciakow by moglo stac nad nim w zachwycie ...cos w stylu :

-Ty juzek, puszczaj ta taczka i patrz co tu rośnie !

-o ja pierdziu ! ale wypas !

-zwijamy go i w nogi ! (tup tup tup)

...

-ej, zapomniałem kary !

itd :)

 

Teraz sprawia wrazenie jakby kobitka chciala dac te kwiotek temu ziomalowi,

a ten stoi i czeka na buziaka ...

 

e: aha i kamerke moze blizej podłoża ? cos w kierunku "żabiej" perspektywy ...

pozdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie to troche wyglada tak jak by on jej dal przed chwila tego kwiatkan i tego misia, ale moim zdaniem spokojnie tak moze zostac, ja to widze jescze tak, ze gdyby tam miedzy plytkami rosly jescze jakies kwiaty to moglo by to robic wrazenie jakby on tego kwiatka przed chwila zerwal i jej dal;)

 

czym to renderujesz ?, moglbys sie podzielic ustawniami sceny i swiatel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he spokojnie panowie spokojnie :)

 

Tam na dole sa juz 3 kwiatki rozdeptane (tylko bez kolorow to slabo to widac)

dodatkowo troche sztucznie to wyglada bo postacie staja sztywno tak jak zostaly wymodelowane (prawie) na ustawienie postaci przyjdzie czas jak juz bede mial wszystko w scenie - nie wczesniej.

Co do ustawien swiatla itp to podziele sie puzniej :) bo narazie jestem w pracy i konam po nieprzespanej nocce.

 

 

Aha co do pecikow jeszcze - zeczywiscie mozliwe ze sporo usune - i poupycham w rogach , przy scianie itp zeby tak duzo sie nie walalo po srodku - ale to wszystko wyjdzie w praniu.

 

Dzieki wszystkim za komenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ta, pety najmniejsz problem w tej chwili. Kurcze, jak widze tą pracke jakaś ksiażka chodzi mi po głowie, i to tak intensywnie.... ahhh, strasznie męczące uczucie. Extra jest, umiesz klimat zbudować, i ten miś... supa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo_Anna -> raczej tak :). dzieki

 

Idzie mi ta pracka jak krew z nosa :)

 

Pekniecia na pluytach bed emusial poprawic. MIaly wygladac lepiej niz teraz :/

 

Generalnie powoli do przodu - tylko moj starawy sprzet zaczyna wymiekac.

 

42smallkz8.jpg

 

 

 

Docelowy rozmiar

42tx3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

krew z nosa... no nie :)

świetnie idzie, to mój drugi nr1 w tej bitwie, chyba nawet przed pracka Fernigo. Świetne psy :) a kiep znajdujacy sie na krawędzi światła i cienia wygląda jak palec :P

 

EDIT:

cholera, to chyba najlepszy render jaki w zyciu widzialem, klimat niesamowity, napatrzeć sie nie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania -> pisalem to juz na samym poczatku - narazie postacie sa wrzucone ot tak - bez przejmowania sie pozą. Tego typu kwiatki i inne jak np zbyt duza glowa dziewczynki (w porownaniu do chlopca) to beda otatnie szlify :)

Narazie staram sie budowac klimat.

 

ferni -> Dzieki . mam nadzieje ze nie skopie. Podjolem juz ostateczna decyzje - pracka bedzie pomiedzy bw i sephia - (czyli takie odcienie jak na obrazku powyzej) co znacznie uprosci sprawe a dodatkowo dodaje fajnego klimatu.

 

_Kreska_ -> dzieki man. Z paluchem to dobry pomysl ;) Masz racje wyglada to podobnie. Przyjze sie temu. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

BOMBAAA!

 

jak dla mnie to te kiepy sa jednak za duże, i klapa od studzienki za bardzo odstaje nad poziom chodnika, można sie o nią potknąć

czy za szybą wystawową coś zamierzasz eksponować? tak tylko sie pytam

 

na prawdę genialna pracka, ma swój klimat

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności