Skocz do zawartości

2d workshop: painfull stuff


PAINbringer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za komentarze. Macie racje że powinienem to podciągnąć i być może kiedyś to zrobie bo ta praca nadal nie jest tym czym zasiadając do niej chciałem osiągnąć, w każdym bądź razie bardzo przyjemnie mi się ja malowało (painter ma tu niemałą zasługe).

JakkaS - oczywiście że nie :D dzięki wielkie

Drakula - do tej pracy użyłem artist oils > wet brush'a http://www.painbringer.com/gallery/otherimgs/paindzel_wetbrushsetup.jpg - przy czym wiele cech danego paindzla zmieniam na bierząco wg potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie powiem, mi sie bardzo podoba choc nie wszystko(te chmury na prawo-dół zbyt sie rzucaja w oczy i sa takie wyroznione od pozostalych ladnie zgaszonych ciemnoscia, ale klimacik jest i glebia dobrze ukazana chyba starczy by przekonac co? :D pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe małe dziełka sztuki tu prezentujesz, nie wiem jak chce Ci się jednocześnie dłubać grafike 3d na tak wysokim poziomie, a po dłubaniu znaleźć ochote, żeby tworzyć w 2d... jakby tego było mało tak sobie niby leniwie skrobiąc tworzysz obrazki lepsze niż spora część grafików, którzy starają się tylko w 2d... szacun... co do samej tfurczości, tak jak już ktoś pisał rysujesz podobnie do Tsutomu Nihei, którego lubie ;D, krajobrazy są przepięknie realistycznie nierealne, kojarzą mi się z projektami planety Krematorii z Kronik Riddicka... design pojazdów też baudzo smakowity... fani czekają na więcej klimatycznej 'działki' ^^

 

purple -imho nie kumasz funkcji czarnego koloru tutaj - dla niektórych uchwycenie tajemnicy na obrazku to cel sam w sobie, jasne, PAINbringer mógłby więcej detali rzucić, więcej ciekawych fragmentów krajobrazu, więcej zróżnicowania chmurek zachowując klimat, jeśli o to też Ci chodziło... ale mi się podoba tak jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :) aż wstyd teraz jakieś gorsze prace tu pokazywać ... ale niestety to już postanowione, ten wątek miał być już od założenia taki do wrzucania wszystkiego.

Dzisiaj coś o wiele szybszego wrzucam. A jest to szkic myśliwca, który widać poniżej. O ile z projektu samej bryły może i jestem trochę zadowolony to z jej wizualizacji na pewno już nie, ale raczej nie zamierzam przy tym więcej siedzieć. W ramach małego komentarza dodam, że na początku, gdy zaczynałem przy tym prace, chciałem uchwycić coś drapieżnego; jako wzór formy zdecydowałem się na osę (widać to lepiej na pomniejszonym szkicu w tle). I tak było dopuki nie zrewidowałem bryły pod kątem wymagań jej przyszłego zastosowania. Przez co nie udało mi się tego swojego założenia osiągnąć.

 

Purple=> o co chodzi z tymi ramami? :)

 

Oro=> To proste; 3d to dla mnie praca, a 2d to już czysta przyjemność i niezależnie czy robie to za kase czy nie. Po drugie te dwie dziedziny się znakomicie uzupełniają, oczywiście ich opanowanie wymaga przez to więcej czasu, ale za to mniej braków w wiedzy krępuje moje możliwości.

Wstyd ale Tsutomu Nihei znam widziałem tylko ok 4 szkicy i to dopiero po tym jak ktoś zwrócił na to uwage :p

Te skojażenia z Riddickiem nie są przypadkowe,a to dlatego że uwielbiam prace D. Cole'a, nota bene niesamowitego matte paintera

Edytowane przez PAINbringer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, kształt ogólny osy, można zauważyć dopiero patrząc się z boku i wtedy jest bardziej drapieżny, ale jakby nie oceniać pod względem drapieżności, to taki motyw jest bardziej ciekawą cechą designu niż wadą, wydaje mi się też, że przedstawienie tego konceptu nie wyszło do końca, przez to, że 'odwłok' odstaje troche w bok, a potem bardziej ukośnie w dół, a przy takiej perspektywie ciężko ten motyw zajarzyć, bez jakiegoś oświetlenia dyktującego kształt bryły, albo po prostu innego ujęcia, pomijając konstruktywną[mam nadzieje, że taka mi wyszła ^^] krytyke, to bardzo zmyślny zamysł na dizajn ;>, co do Tsutomu to spox, to jest głównie mangaka i rysownik komiksowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Muszę przyznać, iż dziwnie się trochę czuje aktualizując swój szkicownik po dwóch latach przerwy. Troche melancholijnie, spory kawał życia.

Nie było sensu robić nowego wątku, więc wrzucam kilka sztuk swoich ostatnio spłodzonych prac tutaj:

 

dw4goatcenturionconcept.jpg

 

orchidcharlesdarwin01skh.jpg

 

twinivywithflower01sketq.jpg

 

idledreamer01sketch.jpg

 

centurionalfa04sketch.jpg

 

centurionalfa02sketch.jpg

 

centurionalfaspeedconce.jpg

 

big-wind-turbine_01_th.jpg

 

holo-projector_floor-01_th.jpg

 

hunter-seeker-concept-01_th.jpg

 

I'm back :D

Pozdrawiam

Edytowane przez PAINbringer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jako niegdyś entuzjasta gry Syndicate (rok 1994) staram się odświeżyć design postaci agenta. Jestem bardzo ciekaw co sądzicie o tym wstępnym kierunku

 

referencje:

syndicateartreferencesh.jpg

 

WIP numer 1:

syndicate208x.jpg

 

@panRebonka

Gdy mam jakiś dobry pomysł na papierze to wtedy tak

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności