Skocz do zawartości

Ilość - czy jakość - dewagacje wiosenne ;).


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z czystej niczym nie pohamowanej ciekawości powodowanej, tzw. nudą - (chwilowy brak konkretnej roboty), oglądałem sobie zakładkę Lista Użytkowników.

I co mnie zaciekawiło ździeblo statystyki, która trochę przeraża ;), a więc fakty:

na dzień dzisiejszy mamy 14274 użytkowników,

z czego mamy:

6600 z 0 ilością postów,

5100 z ilością do 10 postów

i 2574 użytkowników z ilością postów powyżej 10.

Zastanawiające ;). Czy to dobrze czy źle nie wiem, ale może by tak część z tych duszyczek wzruszyć do działania ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no i....?

 

To norma praktycznie na każdym forum, część ludzi rejestruje się tylko żeby napisać 1 posta lub po prostu żeby być zarejestrowanym. Nic się nie da z tym zrobić, jeżeli masz jakieś pomysły żeby "ruszyć" nieaktywnych userów to jestem bardzo ciekawy, chyba nie chcesz wysyłąć 10000 maili ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i....?

 

To norma praktycznie na każdym forum, część ludzi rejestruje się tylko żeby napisać 1 posta lub po prostu żeby być zarejestrowanym. Nic się nie da z tym zrobić, jeżeli masz jakieś pomysły żeby "ruszyć" nieaktywnych userów to jestem bardzo ciekawy, chyba nie chcesz wysyłąć 10000 maili ? ;)

 

To byłby spory spamming ;), ale myślę że o część tych duszyczek warto by powalczyć. Zainteresować czymś przyciągnąć. Nie biorę pod uwagę ludzików zapodających ogłoszenia, ale tych pozostałych. Warto się nad tym zastanowić . . . kto wie może poprawi się stat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego mamy:

6600 z 0 ilością postów,

5100 z ilością do 10 postów

i 2574 użytkowników z ilością postów powyżej 10.

 

co sumarycznie z innymi liczbami da nam:

14338 userów

 

zaś taka liczba z łatwością przyciąga sponsorów na bitwy i ludzi którzy chcą po prostu wspierać ten serwis.

 

a to, że siedzą cicho... jak będą mieli coś ciekawego do powiedzenia na pewno nie omieszkają sie odezwać. imo jeśli mają wpaść na forum i pleść głupoty to wolę, żeby ich jakby nie było :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sumarycznie z innymi liczbami da nam:

14338 userów

 

zaś taka liczba z łatwością przyciąga sponsorów na bitwy i ludzi którzy chcą po prostu wspierać ten serwis.

 

a to, że siedzą cicho... jak będą mieli coś ciekawego do powiedzenia na pewno nie omieszkają sie odezwać. imo jeśli mają wpaść na forum i pleść głupoty to wolę, żeby ich jakby nie było :]

 

Pozdrawiam

 

I właściwie chodzi mi właśnie o to że te 3/4 mogłoby teoretycznie zakładając ;) podwoić jeszcze liczbę globalną co myślę zainteresowało by jeszcze bardziej sponsoring ;). . .

Ale to tak na marginesie bo w sumie nie to jest istotą sprawy.

 

Master Tweety ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz ich wzruszyć do działania?

Podejrzewam, że większość w tych 0-postowców nie logowała sie od kilku lat i pewnie już nigdy się nie zaloguje.

 

Cóż, pomysłów było by kilka - trudno jednak wybrać właściwą formę, ale czas pokaże czy uda mi się zrobić coś w tym kierunku . . .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dywagacje ;]

 

ilość czy jakość.. hm.. dzięki tej ilości mamy szanse na jakąś jakość... dzięki tej jakości forum się robi znane..... i samo się kręci ;)

 

(+)piksar:nie no...wiadomo

 

tak jak mówi pikSar, nie można siedzieć i mówić że coś się zrobi, poprostu trzeba to robić ;)).

 

dywagacje ;]

 

To nie jest tylko polityczne lanie wody ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o co ten szum?

na forum jest takze np niejaki pan Baggins z liczba postow "0".

i co z tego skoro wiadomo co potrafi... czy to cos zmienia ze ma "0" postow?

a jednak zalicza sie do tych nieaktywnych...

pozdr.

Jest nieaktywny, bo ma już swoje lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panowie

 

nie wiem co chcesz od tych bez postów, czasami lepiej siedzieć cicho niż pisać głupoty ;) ja sam jak nie miałem w domu internetu to przez rok może z 5 postów napisałem, a mimo tego forum przeglądałem regularnie...

 

Zgoda. ;], ale są i tacy którzy nie wiem może się boją, może coś tam o takich ludzików mi chodzi, chcę ich zachęcić a nie odstraszyć :]. Rozwinąć formułę, może mają jakieś ciekawe spostrzeżenia lub uwagi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jeśli liczba użytkowników bez lub z małą ilością postów to jakiś problem to jest kilka standardowych metod walki z tym.

 

Zważywszy profil forum chyba najodpowiedniejsza była by "marchewka" czyli powiedzmy kilka wydzielonych działów- tutoriale, referencje, inspiracje... no coś w ten deseń. Aby móc tam wejść trzeba być pełnoprawnym użytkownikiem, aby się nim stać trzeba wyprodukować przynajmniej (tutaj jakaś liczba postów- np. 25 czy 100... tak aby spełnienie tego nie było za proste (ma to na celu "wejście użytkownika" w forum)) w działach pomocy bądź też galeriach- na pewno nie w wolnych dyskusjach i tym podobnych działach ;) a następnie zgłosić się po uprawnienie do modów (jakiś formularzyk czy post w odpowiednim miejscu... ten fragment zapobiega spamowaniu forum, w końcu mod może szybko zerknąć co pisał delikwent). Żeby całość lepiej działała oczywiście miło by było jakby moderatorzy zadbali aby w tych działach znajdowało się możliwie dużo przydatnych rzeczy, ale to chyba nie problem, wiele osób tutaj lubuje się w robieniu tutoriali :).

 

Plusy to tak naprawdę brak jakiegokolwiek przymusu oraz ściąganie nie tylko użytkowników z małą ilością postów ale i osób ograniczających się do oglądania (przynajmniej części z nich).

 

Minusy? Hehe pozostaje pytanie czy obecna sytuacja to aby na pewno problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minusy to nie potrzebny spam, ludzie by pisali bzdury, od "pracka do dupy" do "jak zrobic czapke teletubisia" - co za tym idzie, nie potrzebne obciazanie juz i tak ociazalej bazy :P

btw. w vb mozna ustawic dostep do forum od np. tych 10postow, bez przesylania do moda prosby.

 

ps. wszystko sie usunie sie, nic nie bedzie.

 

aaa no ja tak ogolnie pisze, ze ten tego, wszystko czytalem! prosze mnie nie stawiac w kacie ;(

 

ps2. pisales o "galeri" i "pomoc", no dobra, ale to wtedy zostana im wolne dyskusje, a co tam niby maja pisac ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie oczekuje delektowania się postami... Głębokiego wchodzenia w treść aby poznać psychikę autora... Ale może warto by było czasem przeczytać post w całości? Tak dla odmiany Leleń? ;)

 

Vorek- szczerze mówiąc nie przepadam za takimi rozwiązaniami, po prostu pojawiło się zapytanie to szybko opisałem jedną ze skuteczniejszych metod walki z tym "problemem", nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności