Skocz do zawartości

Wasze Sugestie, Zmiany, Usprawnienia serwisu...


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A mnie zastanawia trochę "bałagan" w dziale 3D.

Są tam trzy kategorie - jest "WIP 3D", jest "Galeria 3D (Finished Works 3D)" no i "Architektura".

Wszystko ładnie i pięknie, ale przebijając się przez dział 3D natrafiam na całe mnóstwo wizualizacji. Zerknąłem na regulaminy.

 

W 3D Klicek pisze:

1) Tytułuj tematy zgodnie z ustalonymi zasadami i tak, aby każdy wiedział o co chodzi i gdzie wchodzi :

 

- Scena 3d : ....

- Wiz : ....

- Postac 3d: .....

- Pojazd 3d : .....

- Obiekt 3d: .....

 

Czyli niby wszystko ok. Jednak z tego co wizę regulamin w Galerii 3D został napisany w 2007 roku, w Architekturze w 2008 roku. Nie pamiętam jak to było na początku, ale z tego wnioskuję że dział Architektura powstał później i do tamtej pory w 3D było wszystko razem. Może teraz można byłoby zrobić zarówno update regulaminu, jak i uporządkować te działy?

 

Np. ktoś chce znaleźć jakąś wizualizację którą widział jakiś czas temu tutaj, na forum i musi przeglądać dwa działy naraz. Albo kogoś absolutnie wizualizacje nie interesują, a przeglądając dział 3D jest zmuszony do samodzielnego "filtrowania" interesujących treści.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tokiem myślenia Miłosza może po prostu należało by w dziale Architektura zrobić WIP dla wizualizacji architektonicznych, nie było by wtedy takiego zawirowania z poszukiwaniem. A na dodatek są osoby które nie wędrują po całym forum tylko skupiają się właśnie na dziale architektury i mają spora wiedzę która się dzielą w nim a nie w sekcji WIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a można by usunąć (obraźliwe słowa wycięte, rozumiem, że chodzi o duże rekomendacje, przyp. redakcji) na froncie bo strrrrrrrrraszą od miesięcy.... naprawdę nie ma nic innego... to jest portal graficzny a nie celebrycki....:)))))

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że mój (już usunięty) post brzmiał, aż tak sarkastycznie... ale naprawdę, uważam, że wybór Daniela Zagórskiego jako bohatera jakiegoś wywiadu na ciekawy temat jest dobrym pomysłem. Jako osoba jest niesamowicie ciekawą postacią, grunt to znaleźć osobę, która przeprowadzi ten wywiad w ciekawy sposób :-)

 

A jeżeli nie to jest na tym forum masa ludzi z którymi Q&A zrobiłoby furorę :-)

 

Pozdrawiam,

Niedźwiedź

 

PS. Musze przestać nadużywać słowa "ciekawy" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem czy to odpowiedni wątek i już trochę po czasie ale chciałem pogratulować Adkowi! , nowy serwis naprawdę jest bardzo fajny a co najważniejsze dla ludzi bardziej "konserwatywnych" jak ja nadal jest przyjazny, dlatego wielkie propsy za profesjonalizmy do kawał dobrej roboty !

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa że zrobicie jasną wersje forum z możliwością wyboru tła(ciemne/jasne)?

Myślę że to nie jest dużo roboty, startowa wersja niech jest jak jest ale dajcie jakąś jaśniejszą alternatywę :)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa że zrobicie jasną wersje forum z możliwością wyboru tła(ciemne/jasne)?

Myślę że to nie jest dużo roboty, startowa wersja niech jest jak jest ale dajcie jakąś jaśniejszą alternatywę :)

 

Pozdro!

 

Widzę że sugestie o kant dupy można sobie rozbić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tutaj wszystko, ale nie da się*wszystkich sugestii spełnić. W tym przypadku jest to dosyć*problematyczne. Stworzenie jasnej skórki to nie 15 minut. Cała masa zależności pluginów i grafik, które specjalnie zostały przygotowane pod ciemną stronę serwisu. No i zawsze byliśmy w ciemnych szatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tutaj wszystko, ale nie da się*wszystkich sugestii spełnić. W tym przypadku jest to dosyć*problematyczne. Stworzenie jasnej skórki to nie 15 minut. Cała masa zależności pluginów i grafik, które specjalnie zostały przygotowane pod ciemną stronę serwisu. No i zawsze byliśmy w ciemnych szatach.

 

Rozumiem. Dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na forum pojawia się sporo postów niezwiązanych z grafiką, od nowych użytkowników próbujących przemycić reklamy w sygnaturach i treści postów, głównie w wątkach w Wolnych dyskusjach gdzie łatwiej o post bez nawiązania do dyskusji.

Czy jest możliwość ustawienia wymogu kilku postów na koncie aby zapostować w dziele Wolnych dyskusji.

Zastanawiam się czy zniechęciło by to spamerów czy wręcz przeciwnie, stwarzało by to ryzyko rozlania spamu na inne działy forum, bo chyba lepiej niech mają pożywkę tam niż w wątkach kogoś kto potrzebuje rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oooo widzę, że ktoś tam się ostro wziął za naprawę serwisu. Sortowanie z powrotem działa ("sortuj według odsłon"), w dziale Editing&Compositing można znów wyświetlić więcej tematów niż za ostatni miesiąc... no,no, tak trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką wielką prośbę o dodanie na stronie głównej przy "ostatnie dyskusje" informacji o dziale z którego pochodzi wątek. Czasami tytuł nie mówi absolutnie nic i trafiam na wątki, które mnie zupełnie nie interesują, a przekonuję się że to nie mój dział dopiero po wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupełnie inna propozycje bo widać moderatorzy na to nie reagują zrób cie coś, aby ten sam użytkownik nie mógł umieszczać pod rząd dwóch postów, bo np w dziale Sprzęt mamy delikwenta który jest niereformowalny nie chodzi mi oto co pisze bo to jego sprawa ale watki się rozrastaj przez posty które mogły by być spokojnie połączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się trochę posprzątać na forum, dział softimage i lightwave wrzuciłbym do działu inne bo od dawna nie żyją, 2-3 nowe wątki w ciągu ostatniego roku ciężko nazwać dużym ruchem :)

Cineme może też z 10 wątkami w ostatnim roku.

Poza tym zupełnie zrezygnowałbym z działu messiah i wings bo to też trupy, wywalić je z postami albo posty przenieść do worka inne.

Vue też przez ostatni rok nie pojawił się nawet 1 wątek czy post a w dziale sketup całe 2 :) przy takim ruchu osobne działy raczej nie są potrzebne, to forum to głównie 3ds max i blender reszta prawie nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KLICEK unpinned this temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności