Skocz do zawartości

Dominance War


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu, z opóźnieniem, ukazały się wyniki DW II. Zwyciężyło forum 3D Total :).

 

http://www.dominancewar.com/

 

Zwycięski model jest moim zdaniem na naprawdę nieziemskim poziomie. Zresztą powstało mnóstwo rewelacyjnych modeli, więc dziś po pracy palec chyba mi odpadnie od klikania w prawy klawisz myszy :)

Może podyskutujemy ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widać że koleś z drugiego miejsca chciał być podobny do ubiegło rocznego zwycięzcy.

 

No i widać jak ważny jest dokładny koncept. Bez konceptu niema co tam startować.

 

Niewiem czy jest o czym dyskutować, kolesie wymiatają po prostu. A jaką techniką każdy widzi... Można sobie pomarzyć jakie drogi otwiera przed człowiekiem wygranie takiego konkursu(ciekawe w jakim studiu by odrzucili zwycięzce:) )

 

warto przeczytać wywiady,

 

BTW: http://www.dominancewar.com/preliminaries/index.htm nadtym można by podyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam pierwsze miejsce za pomylke. Bylo duzo, duzo lepszych modeli niz ten na pierwszy miejscu. Poczawszy od dosc slabej textury koloru, na samej prezentacji skonczywszy. Koles dal dobre koncepty, dobry modeling i mocne aczkolwiek IMHO niedopracowane jeszcze normale.

Osobiscie uwazam ze Tosca, Fletcher, Gavin czy DDS zrobili o wiele lepsze prace niz 1 i 2 miejsce.

Nie jestem zadowolony z wynikow, ale widac duzo ciekawych prac. Nie mnie jednak i tak mam wrazenie ze poprzednia bitwa miala o wiele wiecej lepszych prac. Moze dlatego ze byla pierwsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

nie no pierwsze miejsce to lipa straszna, postać jest ok ale nie nalezy sie jej miejsce nawet 3, w sumie to tej edycji wogle nie obserwowalem zucielm okiem ze 2 razy co sie dzieje na cgtalku i wsjio, poprzednią to pamiętam ze ostro wertowałem, cały czas mam pozatym mieszane uczucia patrząc na te pracki, czegos brakuje w tym wszystkim w porowaniu z tradycyjnym game artem czyli bez normali i reszty dupereli szadreów i inych bajerów, jakos tradycyjne pracki są milsze dla oka , roznorode palstycznie itd, a patrzac na te obecne ma sie wraznie ze są wyjete, poza nielicznymi przypadkami, jak by z jednej gry, i to mi się własnie nie podoba od samego początku jak tylko wkroczyly normale na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano chyba trochę przesadzili ze zróżnicowaniem jury, w zbyt dużej mierze zwycięzców wyznaczyła matma- chodzi mi o to że żaden juror nawet w przybliżeniu nie podał takiej kolejności- jak na mój gust powstała zbyt przypadkowo z paru skrajności.

 

Ale co do tego obniżenia poziomu to nie wiem o co chodzi, może niedokładnie przejrzałem prace z poprzedniej, ale wnioski mam nawet odwrotne ;).

 

Jakby nie było- świetny konkurs, nie brakuje bardzo dobrych prac.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzę na spokojnie, widzę że rzeczywiście patrząc na wyniki bitwy nie można powiedzieć, że są to najlepsze prace, jakie powstały do DWII. Mimo to nadal uważam, że poziom prac jest bardzo wysoki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

no to przejzałem wszsytkie lub prawie wszsytki prace ze wszsytkich "forumów" bioracych udział, uff, i torche jednak zmnilem zdanie co do wrazistosci tego wszystkiego, bardziej na pozytywne, zastanawia mnie tylko dlaczego wsród wyroznionych nie znalazlo sie prace ktore byłby duzo ciekawsze, i potrzymuje ze miejsce 1 to całkowita kpina to nawet nie miesci sie w pierwszej 20 najlepszych prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się wg jakich wyznacznych została, wspomniana wyżej 1a praca, wniesiona na najwyższy piedestał i muszę zgodzić się tu z Gotham'em.

A tak w wogóle to nie ma contestu z wynikami którego wszyscy byliby zgodni. W sytuacji w której brakuje jasnych i bardzo ściśle określonych kryteriów ocena to kwestia subiektywna.

Myślę że wszystkie prace które trafiły do wyróżnień w finale prezentują bardzo wysoki poziom, ale zwycięska praca nie reprezentuje najwyższego. Jej przewaga to sprawna finalizacja pracy oraz aktakcyjnie zaaranżowana prezentacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że praca, która wygrała nie powinna się znaleźć w top3.

 

Niby wszystko ok, ale finalny render popsuty. Bardzo słabo wygląda.

 

Co do porównania pierwszej bitwy, z drugą. To jak dla mnie druga dużo lepsza. :)

 

 

Startuje ktoś z was w trzecieje dycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprzesadzajmy pracka z 1 miejsca jest bardzo dobra. nie demonizujmy, w top 10 są dużo gorsze pracki. Moim zdaniem powinien wygrać ten "Gruby koleś w skafandrze(taki mech z 2 na niebiesko świecącymi się działami)". 3 model dobre wykonanie ale kiepski pomysł.

 

Gdyby rozpatrywać w 3 pierwszych prackach to 2 powinna wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto pomysł wygrał z detalem :] Osobiście uwazam ze te latające króliki są jedynym projektem który odstaje we wszystkim od reszty (technicznie moze troszkę odstaje na niekorzyść, ale technika to kwestia czasu tylko) Ja proponuję najlepiej zmierzyć się w przyszłej edycji wymiataczom z naszego forum bo chłopaki spokojnie daliby rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

fajna sprawa , a mam prosbe mógłby ktos wrzucic w skórcie po polskiemu warunki tej bitwy, wymogi etc., słabo znam engilsza i nie kumam za bardzo co tam napisali

 

Kuba_ dzięki za kibicowanie, ale sprawa trudna bo konceptu nie urodze, za mala głowa na takie rzeczy, ale być moze jakas np koopercja by wchodziła w gre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej edycji była możliwość współpracy, tzn można było się wspierać czyimś konceptem. Dodatkowo mogły startować dwuosobowe teamy, co z concept artystą daje trzy osoby. Więc mógłbyś się zająć dłubaniem już na podstawie określonego konceptu, co z pewnością wyszło by Ci świetnie :) Z czasem nie powinno być problemu, bo z tego co pamiętam i tak pod koniec przesuwają termin. No i jest o co powalczyć ;)

Pełnego regulaminu jeszcze nie ma, pewnie pojawi się tuż przed startem.

 

PS. Zastanawiałem się, czy nie plotę głupot z tymi zespołami, ale przypomniałem sobie, że MoP i Tully startowali razem i w I i w II więc jednak nic nie pomyliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Por@szek a chcialo Ci sie cos kiedys ? bo tak naprawde ja nic Twojego nie widzilem juz chyba ze 2 lata :o , to naprawde nie zlosliwosc tylko sie zastanawaim czy niechcialbys sie jakos rozwijac robic cos ciekawszego ? moze cos nowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Por@szek a chcialo Ci sie cos kiedys ? bo tak naprawde ja nic Twojego nie widzilem juz chyba ze 2 lata :o , to naprawde nie zlosliwosc tylko sie zastanawaim czy niechcialbys sie jakos rozwijac robic cos ciekawszego ? moze cos nowego ?

 

Hmm, rok matys rok nie widziales ;)

A to jeszcze nie jest tak zle ;) A rozwijam sie w dobra strone.

Ale w sumie to brzmi jak jakas propozycja o prace hahaha, czyzbys mi cos imputowal??:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak prawdopodombie bedzie to mozliwe aczkolwiek trzeba zaznaczyc z jakiego koncepty itp. co tez zapewne bedzie mialo wplyw na ocene koncowa takiego modelu. bo wydaje mi sie ze chodzi o swierze pomysly cos nowego i orginalnego. a nie nastepny gears of war czy unrea o ile oczywicei bedzie taka tematyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wydaje mi sie ze chodzi o swierze pomysly cos nowego i orginalnego. a nie nastepny gears of war czy unreal

racja racja..

 

A co do temetyki, to nie zauważyłem, żeby tematyke narzucali..

Dlatego mnie to interesuje bo właśnie maziam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncept musi być nowy, tak jak wszystko co ma być do DW. Taki jest warunek. A tematyka jest zawsze - w I byli generałowie, w II - Shadow. Niestety jak było widać mało osób się tego trzymało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet niewiedzialem że DW jakaś tematyka była. Tematyka powinna być bardziej szczegółowa i ostateczny werdykt powinien sie opierać również na tym kto ściślej się jej trzymal, bo modela ala UT3, GoW czy Q4 ktoś może już klepie od kilku tygodni a bitwa nawet jeszcze niewystartowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yawn ....

Szkoda ze nie ma DW w enviro ... moze bym wtedy rozruszal zardzewiale nadgarstki, ale tak ... nieeeechceeeee miiiii siieeeeeee

 

Poraszka ty bys nie wystartowal nawet jakbys mogl sobie sam temat wymyslic i miec na to rok :))))

 

Nielot: powodzenia

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza
Poraszka ty bys nie wystartowal nawet jakbys mogl sobie sam temat wymyslic i miec na to rok :))))

 

Hahaha , masakra

Mam taka prosbe, jak bedzie juz ten regulamin zapodacie info po polskiemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie zastanawiam nad tym kontestem, ciekawie by było wystartować. Z drugiej strony, japońce wyjada z jakimiś rzeczami typu: final fantasy... ostatecznie jeszcze nie zdecydowałem się ale poważnie rozważam taka opcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś z porządnym warsztatem taki konkurs to prawdziwa okazja. Startuje mnóstwo osób, ale większość wymięka w połowie. Fajnie by było, gdyby ktoś z Was zajął punktowane miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitwa powinna się rozpocząć wczoraj, w nocy z 15 na 16. Z tego co wyczytałem opóźnienie spowodowane jest awarią forum 3dtotal. W imię solidarności wszyscy muszą poczekać na rozwiązanie problemu, żeby były równe szanse. W sumie racja, konkurs bez zeszłorocznego czempiona to nie konkurs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

a jak tam te zasady juz są, moze ktos zarzucic po polskiemu co bylo jasno i klarownie ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reguły pojawią się wraz z rozpoczęciem bitwy. Jak już coś będzie wiadomo, to na pewno wrzucę :)

 

PS.

Z info na forum wynika, że po dwóch latach zrezygnowano z możliwości uczestnictwa drużyn. Czyli najprawdopodobniej każdy uczestnik będzie musiał wyskrobać wszystko od zera. Moim zdaniem z jednej strony to fajnie, bo uniknie się sytuacji, w której samotny żagiel musi konkurować (w skrajnym przypadku) z trzyosobowym teamem. A z drugiej strony to dość duże utrudnienie, jeśli ktoś nie czuje się dobrze w malowaniu concept artów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępne są już wstępne reguły, bitwa rozpocznie się za kilka dni. Pisałem na szybko, kocówkę przetłumaczę później. Za błędy przepraszam.

en_restrictions.jpg

 

. Pojazdy nie są dopuszczone.

. Postać nie może posiadać niczego, co związane jest z zaawansowaną technologią. Dopuszczalny jest prosty pistolet, ale laserowe działo już nie.

. Postać może posiadać zwierzaka, choćby zwierzęcy środek lokomocji :)

. Wszystko musi być wykonane przez jedną osobę. Drużyny nie mogą brać udziału w konkursie.

. Wszystkie elementy począwszy od wstępnych rysunków na renderze kończąc muszą być wykonane specjalnie na potrzeby tego konkursu

. Elementy drastyczne oraz nagość należy stosować ostrożnie.

. Osoby chcące uczestniczyć w obu konkursach - 2D i 3D - muszą przygotować osobną postać do każdego z nich.

. WiP obowiązkowy.

 

en_3d_requirements.gif

* 7000 trisów na całą pracę - postać, broń, artefakty, zwierzęta, dodatkowe postacie itp.

* Dopuszczalne mapy

1 x 2048 Color Map

1 x 2048 Reflection Map

1 x 2048 Specular Map

1 x 2048 Specular Color Map

1 x 2048 Normal Map

1 x 2048 Bump Map

1 x 2048 Opacity(transparency) Map

1 x 2048 Glow map

1 x 2048 Glossiness map

plus dodatkowe.

UWAGA: Nie wolno dzielić mapy 2048 na części.

 

* Dopuszczalne są poligony dwustronne

* Oświetlenie : Przy przygotowywaniu "Winning pose" zaawansowane rendery są zakazane. Nie można korzystać z dobrodziejstw VRay, Mental Ray, Brazil. Wyłącznie standardowe światła i cienie - tutorial: http://www.3drender.com/light/3point.html

 

Do beauty i construction renderów można używać czegokolwiek.

 

PODEST: Brak limitów trisów i tekstur. Jedyny warunek - nie może zawierać niczego, co postać mogłaby podnieść.

 

en_dwstory.jpg

 

W skrócie - dawno temu maszyny chciały zawładnąć światem. Mieszkańcy 9 planet połączyli siły, stworzyli broń, którą mieli pokonać bunt maszyn. Coś poszło nie tak, wskutek czego na 1000 lat pozbyli się zaawansowanej technologii. Odtąd wszystkie mechaniczne czy elektroniczne gadżety przestały działać. Rozpoczęła się zacięta wojna międzyplanetarna. Podróż odbywa się wyłącznie korytarzami, przez które mogą się przedostawać wyłącznie pojedyncze osoby. Aż tu pewnego dnia okazuje się, że w korytarzach pojawiły się dziwne stwory zrobione z metalu. Może to oznaczać, że maszyny odrodziły się z niebytu. Naszym zadaniem jest przedostanie się do ich świata, z pomocą artefaktu wytłuczenie przeciwników z innych planet oraz pozbycie się maszyn raz na zawsze. Musimy wykraść nową technologię aby nasza planeta przy jej użyciu zdominowała wszechświat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności