Strona 118 z 128 PierwszyPierwszy ... 1868108113114115116117118119120121122123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1171 do 1180 z 1275

Wątek: studia

Member
    Awatar serratus
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cytat Zamieszczone przez RAFX Zobacz posta
    Z tego co czytam to na ASP jest bardziej nacisk na teorię.
    Nie wiem gdzie to przeczytałeś, ale w sieci jest dużo dziwnych opinii na temat ASP i zdecydowanie więcej tych negatywnych. Najlepsze co możesz w tym wypadku zrobić to przejść się na ASP jeżeli masz taką możliwość, najlepiej przed egzaminami wstępnymi w tym roku czyli jak to zazwyczaj bywa, początek - połowa czerwca, ale dokładny terminarz jest zależny od danej uczelni, więc dobrze jest wcześniej sprawdzić na stronie albo zadzwonić do nich. Załapiesz się w ten sposób na wystawę końcoworoczną, obejrzysz prace, porozmawiasz z studentami i profesorami, zobaczysz pracownie i najważniejsze to ocenisz czy ten temat Ci w ogóle odpowiada. Zachęcam Cię do tego z jednego powodu, z takiego, że tak jak wcześniej wspomniałem: żeby dostać się na ASP musisz mieć zestaw swoich prac (tzw. teczkę) + zdać egzaminy praktyczne z rysunku i specjalizacji, czyli jak np. chcesz iść na rzeźbę to potrzebujesz swoje rysunki + zdjęcia swoich rzeźb i na egzaminach musisz się wykazać z rysunku i rzeźby. Tak więc jeśli zdecydujesz się na ASP, a nigdy wcześniej nie rysowałeś modela albo martwej natury to najlepiej zacząć jak najwcześniej (zapisać się na jakiś kurs albo gdzieś prywatnie), nie czekać na miesiąc przed egzaminami bo po prostu nie zdążysz albo nie będziesz czuł się wystarczająco pewnie na egzaminie i nie zdasz. Egzamin jest w formie konkursu, więc tak na prawdę walczysz o miejsce na uczelni, zależy też od wydziału, jeden jest bardziej oblegany, drugi mniej.

Niestety nie jestem w stanie Ci doradzić, które ASP wybrać, np. ASP w Warszawie nie równa się ASP w Krakowie, każda z tych uczelni to tak jak by inny świat, który jest podzielony na jeszcze mniejsze czyli wydziały, mimo, że studiuję na ASP w Gdańsku to nie wiem czy spodobało by mi się na wydziale grafiki czy wzornictwa, bo tyle co o tym wiem to tylko z opinii znajomych, którzy tam studiują.

To tyle w kwestii ASP. Decyzję musisz podjąć sam, ale moim zdaniem warto jest chociaż przejść się na taką uczelnię i dostać informację z pierwszej ręki, a nie szukać w sieci opinii ludzi, którzy się nie dostali, albo byli zbyt leniwi i ich wykopali.

Member
    Awatar RAFX
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki wielkie za obszerną wypowiedź. Co do rysunku to wiadomo, zawsze się przyda. Szukam właśnie czegoś w okolicy.

Opisujesz raczej grafikę w formie tradycyjnej (rzeźba, rysunek). Wiadomo , że to wszystko się przekłada i przydaje przy grafice cyfrowej (anatomia, barwy, zmysł przestrzenny itd.) ale wolałbym główny nacisk położyć jednak na pracę w sofcie. Na PJWSTK na wydziale "Sztuka nowych mediów" jest specjalizacja animacji 3D i z tego co słyszałem bardzo duży nacisk położony jest właśnie na pracę w sofcie. I to w zasadzie mnie interesuje. Gdy szukałem informacji o ASP spotkałem się z opinią , że podczas 5 lat studiowania grafiki zaledwie kilka razy odpalano np. Photoshopa. Wydaje mi się , że wynikało to ze złego wybrania samej uczelni, wydziału i specjalizacji. Tak jak mówiłeś ASP , ASP nie równe. Na niektórych jest bogatsza oferta specjalizacji. W moim przypadku bardzo komfortowe byłoby studiowanie w Łodzi (godzina drogi od domu). Na tamtejszym ASP wydziały podzielone są na katedry. Najbardziej interesująca dla mnie na wydziale grafiki i malarstwa katedra projektowania graficznego i katedra multimediów. Jednak mam wątpliwości czy będzie tam dużo pracy w sofcie. Najlepiej będzie tak jak mówisz na początku czerwca przejechać się , pooglądać , dopytać ale jak na razie bardziej skłaniam się ku PJWSTK przez wzgląd właśnie na wykorzystywanie oprogramowania. Tylko to nieszczęsne czesne i Warszawa.. Jeśli coś podobnego miałbym w Łodzi i na uczelni publicznej to nie musiałbym się obciążać kredytem studenckim bądź budżetu rodziców.

Jest jeszcze coś takiego http://wsinf.edu.pl/artystyczna-grafika-komputerowa-dp1
    Ostatnio edytowane przez RAFX ; 19-05-14 o 20:52

Member

Podziękowania

Domyślnie

Mam pytanie odnośnie Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi ponieważ chciałem się tam wybrać na animację i efekty specjalne lecz chciałbym się też dowiedzieć czy jest sens? Czy uczą oni rzeczy, które przydadzą mi się w 3d i vfx czy stawiają raczej na grafike 2D i trochę nie ma sensu tracić 5 lat na tej uczelni? Może jest ktoś kto tam studiuje/studiował i może się jakoś wypowiedzieć na ten temat?

Member

Podziękowania

Domyślnie

Musisz popytać na innych forach jak tam wygląda sytuacja

Alanex-Radom.pl
    Ostatnio edytowane przez sasayaku4 ; 23-06-15 o 01:15

Member

Podziękowania

Domyślnie

Witam wszystkich,

Stoje przed ciezkim wyborem i mam nadzieje ze ktos mi pomoze podjac decyzje. a mianowicie, ktora szkole animacji 3d wybrac? (mowa o zaocznych).

Drimagine Warszawa czy moze jednak Akademia Multi art Krakow ?

podobne czesne i ilosc godzin... ciezka sprawa... o drimagine juz sie naczytalem sporo i to na tym forum, to moze ktos jest z Multi art - specjalnosc animacja 3d i moze opowiedziec co nie co o tej szkole ? czy sporo praktyki jest? konkretni wykladowcy ? gdzies na innym forum przeczytalem tylko ze atmosfera fajna - wazne, no ale wiadomo ze nie najwazniejsze.

Member

Podziękowania

Domyślnie

co do tych dwóch to się nie wypowiem, ale mogę ci dodać do listy jeszcze jedną szkołe

http://animatricks.pl/
    "Martwienie się o uzyskanie efektu farby na płótnie gdy podstawy leżą to jak martwienie się, czy masz w samochodzie lusterka ustawione pod właściwym kątem gdy jedziesz autostradą pod prąd. Na wstecznym. I pisząc SMSy. Po pijaku." by EC

Teczka
    artstation

Member

Podziękowania

Domyślnie

okay dzieki za info Takashmen.. teraz waham sie pomiedzy animatricks a drimagine...
    jacys mili ludzie napisaliby po kilka plusow i minusow owych szkol? animatricks chyba dopiero pierwszy rok leci, moze jakis student jest tu obecny i moglby sie wypowiedziec na temat szkoly i programu ?

Member

Podziękowania

Domyślnie

z tego co wiem uczą tam ludzi z PJWSTK (pjwstk.edu.pl) tacy jak Jacek Rokosz itd.

gadałem z osobą która tam chodzi zaocznie, mówił że sporo roboty, pracują na maya, program jest chyba rozwiniętą ścieżka animacji 3D z PJWSTK, tak mi się wydaje, co do drimagine to na pewno na forum znajdziesz cały wątek o tej szkole
    "Martwienie się o uzyskanie efektu farby na płótnie gdy podstawy leżą to jak martwienie się, czy masz w samochodzie lusterka ustawione pod właściwym kątem gdy jedziesz autostradą pod prąd. Na wstecznym. I pisząc SMSy. Po pijaku." by EC

Teczka
    artstation

Member

Podziękowania

Domyślnie

Siema, stoję przed podobnym dylematem co piszący tutaj, a mianowicie - grafika. Rozważam PJWSTK i WIT (wyższa szkoła informatyki stosowanej i zarządzania). Byłem na dniach otwartych obydwu uczelni, obydwie zrobiły na mnie pozytywne wrażenie w różnych kwestiach. Za ,,japończykami" zdecydowanie przemawia sama uczelnia wraz ze sprzętem, który jest na prawdę imponujący. Pracownie graficzne, dźwięku, motion capture, blue box itp. Rozmawiałem również z aktualnymi studentami, którzy jak na razie są zadowoleni. W WIT spodobała mi się atmosfera i kadra. Uczelnia sprawia wrażenie luźnej, mniej ,,zbiurokratyzowanej", a kadra składa się m.in. z ludzi pracujących w CD Projekt RED, np. Marek Madej. Jeżeli jest tutaj ktoś kto uczęszcza tam / wie coś o tych uczelniach będę bardzo wdzięczny za odpodziedź.
    "Wiem, że nic nie wiem"

Member

Podziękowania

Domyślnie

od razu zadam ci pytanie jaka grafika cię interesuje?

bo na PJWSTK jest to grafika nazwijmy to użytkowa, czyli owszem zostaniesz wykształcony w dziedzinach takich jak typografia, projektowanie plakatów, znaków, tworzenia aplikacji mobilnych, grafiki warsztatowej, reklamy oraz animacji 2D albo 3D w zależności co by cię interesowało, jeśli się przyłożysz to szkoła cię wypromuje bo to też dla niej korzyść, jest też specjalizacja: wizualizacje i idą na nią ludzi którzy nie chca mieć nic wspólnego z animacją i możesz zrobic dyplom ze wszystkiego od plakatu po wizualizacje architektoniczną, problem w tym że na PJWSTK nie ma ludzi którzy zawodowo siedzą w przemyśle growym, jeśli chcesz się zająć concept artem czy też grami( jakakolwiek pozycje) prowiedziałbym idź na WIT ale że nie wiem czym chcesz się zajmować nie jestem pewien co ci napisać.

Na pewno PJWSTK da ci zawód, ale czy to będzie to co chcesz robić ciężko powiedzieć.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz

Teczka
    artstation

Uprawnienia umieszczania postów