Strona 124 z 128 PierwszyPierwszy ... 2474114119120121122123124125126127128 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1231 do 1240 z 1276

Wątek: studia

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Czyli na studia warto iść tylko z powodu "życia studenckiego"

Jeszcze dopytam, czy studentowi, który coś tam liznął grafiki łatwo znaleźć prace? Ktoś zatrudnia takie mało wykwalifikowane osoby po godzinach/weekendach ?

Member

Podziękowania

Domyślnie

@pajrot Jestem w trakcie grafiki na ASP, co chcesz wiedzieć?

Member

Podziękowania

Domyślnie

Ooo jak fajnie ;p
    No więc.. Na czym sie bardziej skupiacie, 2D, 3D, ile tej grafiki na kierunku? Co z wykładowcami, znają się na rzeczy czy to betony z poprzedniej epoki? Czy trudno było sie dostać, wszyscy nieźle malujecie?
    Z góry dzieki

Member

Podziękowania

Domyślnie

Od razu mówię, że wszystko co napiszę dotyczy grafiki na ASP w Warszawie, nie wiem jak to wygląda na innych uczelniach.

Oczywiście jest dużo rysunku, malarstwa, są tradycyjne techniki graficzne jak litografia, akwaforta, akwatinta, linoryt itd.(od 3 roku tylko dla chętnych, rysunek i malarstwo obowiązkowe przez całe studia), typografia, projektowanie graficzne, kaligrafia, liternictwo, fotografia, animacja. Ogólnie przez 2 pierwsze lata katuje się podstawy, bywa nudno, aczkolwiek pracy nie brakuje; raczej nie ma co wsadzić do portfolio.

Naprawdę ciekawie robi się na 3 roku, gdy wybiera się specjalizację, do wyboru dwie spośród: animacja, ilustracja, projektowanie książki, grafika wydawnicza, multimedialna kreacja artystyczna, kilka pracowni grafiki warsztatowej.
    Oprócz specjalizacji do wyboru co najmniej jedna pracownia dodatkowa z: Projektowanie aplikacji, gier i stron, projektowanie krojów pism, projektowanie czasopism, typografia, videomapping. Do tego przez całe studia dochodzą różne przedmioty teoretyczne jak historia sztuki, filozofia, estetyka, teoria percepcji, teoria mediów, prawo własności intelektualnej.

Trochę się rozpisałem o samej strukturze, ale pamiętam, że mi samemu przed studiami ciężko było cokolwiek znaleźć, więc może ktoś skorzysta. Jeśli nastawiasz się na 3D to raczej nie ma tego za wiele, przewija się przez niektóre pracownie, ale raczej w niewielkich ilościach; jeśli już to na animacji(Cinema4D) i multimediach. W "Pracowni gier i stron" jeśli chodzi o gry to jest to projektowanie na mobile.

Jeśli chodzi o wykładowców to jest kilka betonów, ale jest też kilku robiących zajebiste rzeczy, którzy sprzedają mega zajawkę.

Jeśli chodzi o to czy trudno się dostać... Jak chodzisz na jakiś rysunek, lub sam dobrze ogarniasz temat to raczej nie powinno być większych problemów, trzeba też trochę farta. Rekrutacja jest 3 etapowa: 1.Teczka z rysunkami/malrastwem. 2. dwa czy trzy dni egzaminów z rysunku; jeden dzień malarstwa i jeden kompozycji) 3. Rozmowa kwalifikacyjna.

Sam szedłem na ASP ze sceptycznym nastawieniem, ale na dzień dzisiejszy polecam. Oczywiście jest sporo niefajnych rzeczy i czasami się klnie na tą szkołę, jednak plusy, przynajmniej z mojego punktu widzenia, przeważają. Można spojrzeć trochę szerzej, nauczyć się rzeczy, które przekładają się na różne ogólnie-wizualne rzeczy, złapać zajawkę na inne dziedziny grafiki, poznać fajnych ludzi.

Trochę długi wywód wyszedł, ale mam nadzieję, że daję Ci to jakiś obraz tej uczelni. Jak masz jeszcze jakieś pytania to uderzaj śmiało.

Member

Podziękowania

Domyślnie

wszędzie piszą ze warto studiować informatykę, a w waszej opinii jak jest?

Member
    Awatar Nathanielxd
    Podziękowania

Domyślnie

No nie wiem... Ja zrobiłem inżyniera z Informatyki, na specjalności Grafika komputerowa, na Politechnice Łódzkiej, ale nie wiem czy bym to polecił, jeśli chcesz rzeczywiście iść w grafikę stricte.
    Jak ma się trochę samozaparcia i mobilizacji to 3x szybciej nauczysz się tego samego w domu, oglądając tutoriale w sieci, czy wykupując jakieś kursy.
    W sumie będąc na studiach i tak z nich na pewno skorzystasz, bo zajęcia u mnie bardziej wyglądały tak, że więcej kazali zrobić niż mówili jak zrobić Ale to już chyba tak na studiach jest, że wykładowca tylko pokazuję drogę (mówi gdzie szukać), a niezbyt wiele tłumaczy. Ja przynajmniej byłem do tego przyzwyczajony.
    Zdarzyły się może z dwa-trzy przedmioty, którymi się jarałem (modelowanie i animacja, film animowany, projektowanie graficzne) + inżynierka, ale gdybym wiedział, że tak to będzie wyglądało, to raczej nie poświęciłbym 3,5 roku, żeby chodzić i zaciskać zęby ucząc się asemblera czy innych do szczęścia mi niepotrzebnych rzeczy. A w tej branży według mnie głównie liczy się portfolio, a papierek - jak jest to fajnie, a jak nie - i sporo potrafisz - to świat się nie zawali.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzieki za wyczerpujące odpowiedzi. Nieco rozwialiście moje wątpliwości

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

nathaniel nie ma to jak rozpisac sie na post ktory jest tylko nabijaniem ekspozycji stopki
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar Nathanielxd
    Podziękowania

Domyślnie

LOL. Tak, mój życiowy cel

Member

Podziękowania

Domyślnie

Czesne jest na prawdę duże, ale warto na prawdę
    http://uwodzeniekobiet.com.pl/jak-uwiesc-kobiete/ jak uwieść kobietę - kurs oretego
    rent a car katowice wypożyczalnia samochodów na terenie Katowic

Uprawnienia umieszczania postów