Skocz do zawartości

Orange Roaming - z czym to sie je? jak uruchamia


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej - znajomy jedzie do holandii, ma tel w orange i zalezy mu na kontakcie z osobą z polski ktora tez ma w orange, ten moj znajomy ma zwykły starter z kiosku z którego korzysta juz jakis czas, nie tam zadne abonamenty ani mixy. Mam mu sprawdzic jak włączyc roaming w takim przypadku i jakie ceny będą go obowiązywac. Moze ktos pomoc - ?? znam sie na tym jak na grafice :D

 

Dziekówka.

Buziaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli nie ma sim-locka, to niech kupi jakąkolwiek kartę holenderską. Będzie miał o wiele taniej. Mój tatuś siedzi teraz w Holandii (jak z resztą sporo Polaków :P ) I z jakiejś holenderskiej sieci dzwoni za ok. 0.25€ za minutę na komórki i 0.10€ na domowy do Polski.

 

A jak koniecznie chce mieć Orange, to powinien sie zarejestrować na http://www.orange.pl i tam, z konta, uaktywnić sobie roaming itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koncie tak czy siak musisz mieć jakąś kasę, która zostanie zarezerwowana na poczet połączeń. W roamingu płaci się również za odebrane połączenia. 2 lata temu było to 15zł. Najlepiej zadzwonić do biura obsługi klienta i wprost zapytać, który z holenderskich operatorów oferuje najtańszy roaming dla Orange.

Tak właśnie zrobiłem 2 lata temu jadąc do Niemiec. Babeczka z BOKu podała mi ceny wszystkich niemieckich operatorów i sama doradziła najtańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minuta do polski 5pln

sms do polski 2pln

 

 

do mnie ktos dzwoni jak jestem w holandii to nie dosc ze on płaci to jeszcze ja 2zł za minute

 

 

wszystko to w orange z włączonym roamingiem - ja chyba snie za co to sa ceny?

 

za 50złotych pogadac idzie 10 minut - chyba dowcip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus - a co Ty taki niedzisiejszy jesteś? Na tę cenę składa się: cena Twojego operatora + cena połączenia TPsa z danym krajem + kasa dla operatora zagranicznego. Proste. Pewnie, że wszyscy naciągają te koszta do maksimum, ale chyba nie liczyłeś, że kupisz kartę za 50zł i pogadasz godzinę?

 

Koszt odebrania połączenia też jest oczywisty, w końcu z jakiej racji mas zkorzystać za darmo z sieci operatora zagranicznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, daleko nam do stanów... za 30$ miałem ładnych kilka godzin rozmów do Polski. U nas jeszcze sami zdziercy. Teraz z ciekawości jeszcze sprawdziłem i za 20$ dostajesz 1334 minuty na rozmowy do Polski, czyli za 60zł ponad 20 godziny połączeń przez Atlantyk. W Polsce to komedia. Przynajmniej jeśli chodzi o komórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nikolciacracovie

Sama się długo zastanawiałam, i jest taki sposób, opróćz połączenia z konsultantem. Mam telefon na kartę. Trzeba zalogowac sie na orange, ze swoim nr telefonu, i kliknac orange on-line , a potem - usługi - i tam pokazane jest czy masz roaming czy nie, a obok jest opcja by go włączyć lub wyłączyć.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roaming na razie jest paskudnie drogi... od 2 do 20 zł.

 

Ale będzie lepiej :)

 

Wyjeżdżający ze swego kraju do innego państwa UE Europejczycy odczują redukcję cen roamingu w telefonii komórkowej najpewniej dopiero od września, a nie, jak zapowiadano wcześniej, już od wakacji.

Unijne rozporządzenie w tej sprawie przewiduje następujące pułapy cen detalicznych zwanych "eurotaryfą": 49 eurocentów za minutę dla połączeń wychodzących i 24 eurocentów za rozmowy odebrane (ceny netto, należy doliczyć VAT). W kolejnych latach pułapy mają być dalej obniżane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności