Skocz do zawartości

Teczka 2D: masz)rum (]


masz)rum

Rekomendowane odpowiedzi

Część wszystkim ;]

Tak oglądam sobie wasze teczki od długiego czasu no i mnie wciągnęło.

Stwierdziłem że też chcę mieć taką, ale to niestety wymaga dużo czasu i pracy. No ale mam nadzieje że wasze fachowe rady coś mi w tym pomogą.

Zapraszam do temperamentnej krytyki mych ówczesnych i przyszłych poczynań (ale to ładnie sformułowałem ;] może literacką tekę założę)

 

Tak myślę że wrzucę na początek trochę chronologicznie, a pożniej jak już nie będę miał co nowego to się będzie grzebać.

Takie moje początki znajomości z Photoshopem i volito2

 

1. Pierwsze podejście, może ktoś zna gościa ;]

vivi.jpg

 

2. tak próbuje co tu się da zrobić

halw.jpg

 

3. kurcze no spodobał mi się ten szkic ale nikt nie wie o co mi chodzi

hrjpnw.jpg

 

4. referka szybka

 

 

5. takiego jakby własnego mustanga chciałem zrobić ;]

must2w.jpg

 

6. wymyśliłem sobie że porobię koncepty takiego panceża wspomaganego zwiększającego zręczność i dającego parę innych bonusów jak chodzenie po ścianach, taki projekt do wyimaginowanej giery coś w stylu Metal Gear Solid

głównie chodziło mi o to żeby poćwiczyć kreskę

cyb.jpg

 

7. a z tym gościem nie wiem co zrobić żeby wyglądał dobrze

consw.jpg

Edytowane przez masz)rum
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No lecę dalej z koksem bo się okienko skończyło ;]

 

8. cisnę koncept dalej, poza z referki, apropos strona fajna ze zdjęciami anatomii, może komuś się przyda jak nie był jeszcze http://www.characterdesigns.com/index.php?sitepage=photosets

cnc2w.jpg

 

9. o kolejny mustang po drodze, tym razem patrzyłem na plakat i dłubałem

mustw.jpg

 

10. obróbka starego szkicu ołówkiem, może jeszcze dokończe kiedyś...

2005162086481776899_rs.jpg

 

11. miałem zamiar uzyskać efekt jakby rybiego oka stąd taka śmieszna perspektywa

way2w.jpg

Edytowane przez masz)rum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz już rum i swój styl :D

Widziałam Twoją prackę na concepcie arcie;)

Eleonora-Shelby Gt 500 jest śliczna, choć jak dla mnie wydłużona już troszkę za bardzo, ale to już kwesta perspektywy...

Zapału Ci nie brakuje, ostatni jest debeściarski, ale chyba ma wodogłowie-coś oczy trza chyba przesunąć wyżej- sama też studiuję proporszyns...

generalnie ukazałeś się z wykopem na forum, więc przypuszczam że rozwiniesz skrzydła z prędkością światła i dasz popalić nie jednemu staremu wydze i wymiataczowi na tym forum;)

powodzenia i pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maroński: dzięki miło cię tu widzieć, a może jakaś korekta, co byś proponował, co poćwiczyć, za co się zabrać żeby było lepiej, to by bardzo pomogło myślę (tak do wszystkich) ;]

tomzar: thx, ze stopą to zauważyłem ale już mi się nie chciało

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekG: dobrze słyszeć miłe słówko od ludzi od ludzi których się obserwuje długi czas i napędzają ambicje, thx, ale coś tak konstruktywnie też można pojechać, a wiem że jest po czym, feel free ;]

Batmans: Wszystko tu to Adobe Photoshop CS2 i tablecik Wacom Volito2 ;] Witam na Maksie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sobie pozwole konstruktywniej troszke (mam nadzieje, ze cos pomoze). jesli chodzi o furke to uwazaj na perspektywe- przod jest ok ale przednia szyba zaczyna sie sypac... ta czesc, ktora jest dalej od obserwatora powinna byc sporo wyzej. poza tym uwazalbym na cieniowanie samochodu tak w kratke- momentalnie zaczyna wygladac na nieco zniszczony :) chyba fajniej jest jak go cieniujesz plama, taka totalna grafika.

 

w ogole najbardziej podobaja mi sie twoje graficzki... 3 jest ekstra, w 6 sa super fragmenty, w 12 tak samo. mniej mi sie podoba jak kolorujesz te graficzne szkice. ja bym chyba wolal zebys sukcesywnie zamalowywal te stuprocentowe czernie szkicu, potraktowal je bardziej jako wskazowki niz elementy ostatecznego efektu. ja tez czesto zaczynam od lineranego rysowania i z mojego skromnego doswiadczenia wiem, ze jak sie troche wyluzujesz i zamazesz szkic to czesto wychodza rozne fajne nieoczekiwane efekty (troche tak jak 12 zaczales jechac kolorkiem) :)

 

pozdrowki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, na takie komenty liczyłem ;] bo sam nie wiem co robie dobrze a co źle, mi tam się może coś podobać ale nigdy nie ocenie obiektywnie skoro jestem autorem i wiem co tu chciałem zrobić ;P

 

hmmm, robię teraz kosmodromicznynie megaastralny zegarek mocy i w zasadzie wydaje mi się że już kończę (oprócz skrajnego dołu gdzie jeszcze trzeba wyryć detal) ale za długo trochę siedziałem no i wiecie, sam nie wiem co tu jest dobrze a co źle, co poprawić a co zostawić w spokoju,

jak macie opcje i chcecie się podzielić to proszę ;]

Pozdrawiam!

 

a no i obrazek, bym zapomniał...

tmflfin.jpg

jakoś tak nieostro to tutaj wygląda, nie wiem czemu

Edytowane przez masz)rum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafię odnaleźć się w paru momentach - ale to może być po prostu moje złudzenie - ogólnie to mnóstwo pracy w to włożyłeś pewnie ... Ja bym poległ tutaj chyba :)

 

Wydaje mi się, że można by conieco poprawić. Spróbowałbym przyciemnić nieco części, które są niżej, bardziej wewnątrz zegara, gdyż robi się moim zdaniem mały zonk ze wskazówką lecącą na godzinę 6. koniec prawie dotyka zewnętrznego pierścienia (który w zamierzeniu ma być wyżej) a kiedy patrzę na wysokość trzpienia (mógłby być grubszy), który podtrzymuje tę wskazówkę to mam wrażenie, że coś jest nie tak. Dodanie głębi do mechanizmu powinno naprawić to złudzenie.

 

Wybrałeś też dość niefortunne kąty niektórych wskazówek ... Wydaje się, że nie leżą na tej samej płaszczyźnie co cyferblat. Jest też lekka niekonsekwencja w perspektywie okręgów i małych okręgów (looknij na kółeczko wewnętrznej górnej wskazówki, która styka się okrążkiem z głownym trybikiem - to jeszcze możesz poprawić).

 

Mógłbyś też ciut to wyostrzyć. Wiem, że pisałeś, że jakoś nieostro - może to kwestia jakiegoś stratnego skryptu na serwerze hostingowym, ale jeśli nie - to warto wydobyć z tego sharpness.

 

Ogólnie - wrażenie pozytywne - mnóstwo pracy i bardzo trudny temat, a sposób w jaki chcesz pokazać tak perspektywicznie trudny (okręgi z różnym punktem zbiegu przekątnych) obiekt na pewno nie ułatwia pracy :) ... Dla mnie impressive :)

 

IMO jeszcze próbowałbym naprawić co można + dodać jeszcze coś innego ... Dorobiłbym nieco kadru i wczepiłbym tam jakąś historyjkę. Może szybkę na zewnątrz i odbitą w niej twarz dziecka, albo wspinaczkę krasnali jakichś :D ... Coś co ciut odwróci uwagę od krytycznego spojrzenia na perspektywę, a jednocześnie może również pomóc w jej odbiorze (te krasnale dyndające na linach mogłby być niezłe - liny przechylone nieco w stronę patrzącego) ...

 

EDIT : Za dużo gadania ... sorry, a w zasadzie wpadłem, żeby nawiązać do pierwszego rysunku w poście :D ...

 

To ten stworek ?! avatar-291209.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=D tak to ten gość!

Faktycznie masz racje z tymi wskazówkami i koołeczkami, zauważyłem dopiero jak napisałeś . Pierwotna koncepcja była taka że miała być z tego karuzela z ludzikami ale zapomniałem o tym i skupiłem się na zegarku ;P ale z krasnalami to motyw zapodałeś niezły, nie wpadł bym na to. Ogromne dzięki man!!! a mam jeszcze jeden dylemat z której mańki dodać kadru???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO - ciut góra, ciut dól i ciut lewy bok :)

 

EDIT : żeby sobie pomóc w wynalezieniu błędów, zrób sobie dużo większy kadr (może być pusty) i dołóż shape'ami kółka w shopie pod te koła zegarowej konstrukcji ... Trochę roboty, ale na prostych formach na pewno zauważysz dużo więcej ...

 

Co do tego kadru, to koryguję ... zamiast ciut dół, dałbym dużo więcej dół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te prace mi sie bardzo podobają

http://aycu10.webshots.com/image/26209/2001126476993072698_rs.jpg

http://aycu33.webshots.com/image/26072/2001517295821469498_rs.jpg

http://aycu04.webshots.com/image/26763/2001182060247660663_rs.jpg

no i ta ostatnia jest świetna,lepiej bym tego nie zrobił

widze że Siegmar daje ci dobre wskazówki,powodzenia

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok znalazłem czas żeby podłubać, i oto co wyszło

posłuchałem śię dobrych rad kolegi Siegmara, powiększyłem kadr i popoprawiałem tu i tam, zastanawiałem się też nad krasnalami ale nie bardzo wiedziałem jak je tam wrypać więc wrzuciłem trochę infrastruktury, myślę że jeszcze dojdzie parę bajerów w międzyczasie, no i doł doszlifować trzeba...

korekta plizzzzz masterzy ;P

2003126156504132951_rs.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, zegar jeszcze będzie dłubany ale czasu na razie brak, co do czwóreczki to korzystałem z paru zdjęć takich oldschoolowych zegarków no i tam były takie czwórki, tak bezmyślnie namazałem i zorientowałem sie po fakcie. W sumie to jakoś mi się ta czwórka spodobała i jej nie zmieniałem, ale może jeszcze się skuszę ;P

 

wrzucam zdjątko zegarka

2000095576468923524_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff... mam zastój z digitalem na razie, z dużo spraw na głowie ;P więc postanowiłem wrzucić jakieś starsze ręczne maziaje z liceum

 

1. kilka szkiców 15minótówek

szk1.jpg

szk2.jpg

2. plener w Dobrzanach (akwarelki + tusz)

br.jpg

 

panorama%20dobrzany.jpg

 

3. takie kombinacje techniczne (akryl + taśma klejąca, 100/70)

dobr.jpg

 

face.jpg

 

4. Inspiracja Finalem XII ;] (aryl ok 100/35)

Traditional%20-%20City%20in%20Clouds.jpg

Edytowane przez masz)rum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grass: ja poprostu lubię kombinować z nowymi rzeczami, co nie znaczy że nie robie już nic tradycyjnie. Digitale dają dużo nowych fajnych możliwości, nawet jako ćwiczenia nauczyły mnie kombinacji z kolorem, narzędziem, charakterem, co przydało mi się bardzo przy pracy z ołówkiem i farbami, poza tym myślę że to wcale nie jest nic gorszego, są ludzie których tabletowe obrazy nie są mniej wartościowe i godne podziwu niż malarstwo Tycjana lub Rembrandta, z tą różnicą że robi się je szybciej, łatwiej, i pozwala na wszelkie zmiany, wariacje, i wielokrotne kopie ;]

aspenboy: thx, postacie i kolejka są już w planie, dodam parę krasnali jak radził Siegmar i poszerzam odrobine kadr, wymaga to trochę szlifu ale już za długo siedziałem i robię przerwę, po za tym czasu mi braknie ostatnio ;P

Cieszy mnie że się podoba, zapodaje jeszcze kilka tradycyjnych ;]

 

Aneksy LP w Szczecinie

*olej na płótnie 100/60

anks%20mal.jpg

*ołówek 100/70

anks%20rys.jpg

 

...i portrecik akrylem 100/70 mam sentyment do tej pracy ;]

skrzp.jpg

 

A i jeszcze a propos, kogo tam nie było to zapraszam na watek Animacja 2d: Tool Disgustipated

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=38670

 

od tego zaczynałem zabawę na tablecie ;] wszelkie uwagi krytyki i komenty zalecane gorąco

Pozdrawiam!

2001570910617998465_rs.jpg2001553888238262185_rs.jpg

Edytowane przez masz)rum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roadrunner: dzięki ;] kolorki lubie takie

grass: ok 16h, czasu było dużo przewidziane na zajęciach więc podszedłem ambitnie ;]

co do odbioru to masz racje, są inne, i przyznam że jak się chce znaleźć robotę to łatwiej z digitalem, (przynajmniej tak mi się wydaje) bo mało ludzi ma o tym pojęcie i łatwiej zrobić wrażenie ;P

...Ej a propos, może ktoś rzuci radą jak szukać bądź załapać robotę na zlecenia w kwestii ilustracji bądź conceptów itp. Ktokolwiek? Może jeszcze dla mnie za wcześnie ale fajnie byłoby się zacząć rozglądać, albo chociaż zasięgnąć opinii ekspertów w fachu ;]

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a faktycznie ten słupek trzeba oddalić, co do kółek to bedzie szlif ale wyglądają tak dziwnie bo pierwsze i ostatnie koło gąsienicy wagonu jest mniejsze od tych środkowych (jak w czołgach) ale jeszcze pokminie, nie wiem co z lustrzanką tylko. Jak tak patrze to nie jestem zadowolony z kompozycji, coś jakoś nie leży i jeszcze nie wiem co, i tak ogólnie wydaje mi się takie sztuczne, ale to już chyba kwestia sztywnego wykonania. Bede próbował dalej ;P

Dzięki wielkie i walcie więcej takich, trzeba bo tak bym sobie dłubał jakieś pierdoołki a żeczy istotne kuleją ;]

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodam jeszcze kilka zakurzonych ręcznie tradycyjnych różności z czasów liceum ;P

 

...ooooff te są naprawdę stare, w II klasie takie zadania mieliśmy:

1. "plakat reklamowy z hasłem" [akryl + cienkopis na białym kartonie ok 100x70

 

2000982368962318151_rs.jpg

 

2. "Antiqua wyryta w kamieniu" na liternictwo [akryl + tempera + ołówek na 50x70]

 

2000992364838571121_rs.jpg

 

3. Martwa z bryłkami [sepia na 100x70]

 

2000968000332002685_rs.jpg

 

4. Pod wpływem speedów z Tego forum (niestety tabletu nie było ;P) [akryl na 100x70]

 

2000959439991701385_rs.jpg

 

5. Taaaa ...to dla mamy było, mama lubi takie klimaty ;D [akryl na desce 100x70]

 

2000974996923294477_rs.jpg

 

6. ... [akryl 50/70]

 

2000993063922463445_rs.jpg

 

7. ...i na koniec narodziny grzybka, czyli apoteoza maszruma czy coś ;] [3x cienkopis + kredki + marker na ok100x30]

 

2002728035930714268_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słabo ostatni z czasem, robie całymi dniami jakieś pierdoły na asp których mam już po końcówki włosów, i zaraz zaczną mi wychodzić wszelkimi otworami...

Dobra ale zostawmy problemy zawodowo/szkolne w domu i wrzućmy coś do teczki

Tyle co udało mi się wyskrobać

 

Dragonslayer póki co w Wipe, wszelkie uwagi zgłaszać szybko please

2003953380243139829_rs.jpg

 

speedzik bez pomysłu, nie do końca wiem o co mi chodziło tu ;P

2003919414455194642_rs.jpg

 

tusz i odrobinę pasteli, taki projekt do większej realizacji, ale jeszcze nie wiem czy to będzie to.

2003964264802920519_rs.jpg

 

A to już było ale jeszcze nie mam w tece:

Environment z Eliminatora

2003924073606216375_rs.jpg

 

i zegarek w dalszym ciągu w procesie twórczym, ale przerwę robie na jakiś czas ;]

2003993295574054363_rs.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności