Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 92 z 93 PierwszyPierwszy ... 428287888990919293 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 911 do 920 z 925

Wątek: Poradnik Freelancera - co i jak

Member
    Awatar silverfox
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    stobolewski
    Dzięki za Twój głos. Niech będzie przeklęty dzień gdy pomyślałem, że chcę to robić. Trzeba ostrzec przyszłych adeptów - jeśli chcecie mieć pieniądze i zdrowie psychiczne - wybierzcie inny zawód.

U mnie zazwyczaj uwagi są konstruktywne i faktycznie coś wnoszą. Staram się im sprostać a jak widzę. że to nie to tłumaczyć.
    Twój post chyba wpasowuje się w tematykę "Brief - co znosi psychika grafika". Brak wiedzy wśród ludzi jest czasami tak drastyczny. Ten zawód jest naprawdę tak poryty, że szkoda gadać - tu powinny być jakieś egzaminy, bo jak amator zabiera się za projektowania to efekty są często mizerne.

Fakt zatrudniają wszelkiej maści specjalistów, do tych analiz a czasem mam wrażenie że im wyżej tym większy bałwan siedzi.
    Silverfox

Member
    Awatar Imperator
    Podziękowania

Domyślnie

silverfox olx, oferie to trochę śmietniki z ofertami, ludzie tam przychodzą na raz i chcą coś po taniości. Zresztą frelancer czy upWork wcale nie lepeij, można trafić coś dobrego ale dużo w tym szczęścia i masa zmarnowanego czasu. Nie raz widziałem idealną ofertę dla mnie, złożyłem ofertę i nic a potem np w facebokowej grupie 10k hours jakiś hindus wrzucał prace z dokładnie tego ogłoszenia żeby się "pochwalić" a wyglądało to jak render z czasów kiedy cienie uważało się za zbyt kosztowne do liczenia w renderze i robiło się je teksturą :D No i klient zrezygnował i dramat nie będzie 20 dolarów za animację pixar style :)

Lepsze jest nawet to, że upWorka traktowałem jako taki zapas jak jest susza ze zleceniami aż tu pewnego dnia zablokowali mi konto bo zrobiłem z 5-6 zleceń w roku więc chyba moje umiejętności nie są potrzebne na ich ryneczku :D
    Poczytałem trochę ich forum i okazało się, że to wcale nie jest jakiś odosobniony przypadek, ba! wywalali nawet ludzi którzy żyli ze zleceń tylko z upWokru i robili kilka tys $ miesięcznie przez ich serwis i oddawali im 20-10% zarobków.
    Poza tym ich strona bardzo często padała, bardzo źle działała, chat nie działał, wiadomości przychodziły z opóźnieniem, aplikacja nie działała więc pewnie sobie pomyśleli że taniej od nowych serwerów będzie wywalać ludzi żeby obciążenie na stronie zelżało :D

stobolewski - norma, a to się żony zapyta, a to pani z recepcji a to wyśle ludzi na miasto niech przypadkowych ludzi pytająco by tu jeszcze zmienić bo nie mozna tak od razu zaakceptować. Ja dużo robię czasem mniejszych czasem większych animacji do reklam tv, najprostsze to jakiś napis w 3d albo obracający się produkt z hasłem na końcu reklamy. Teraz już mam 2,5 miesiąca na liczniku od momentu kiedy zacząłem animacje z tubką na rozblurowanym tle z hasłem :) Tak co tydzień im się przypomina, że nadal to robimy, jest mała zmiana, najczęściej w literkach hasła i znowu oczekiwanie.

Ale najlepsze było kiedyś kiedy robiłem coś bardzo podobnego dla nich. Zrobiłem animację z hasłem, hasło tak poglądowo trochę na odwal bo mają tam własnych grafików 2d na miejscu i od stron www etc. którzy z reguły takie rzeczy przygotowują na bieżąco coś poprawiając przy brand managerze za plecami, biorą z materiałów drukowanych albo stron www a ja potem to tylko animuję. Po dwóch dniach dostałem odpowiedź od managera, że ich grafik nie mógł tak tego zostawić i musiał coś zmieniać ale wszystkie jego propozycje nie spodobały się szefowi i wrócili do mojej wersji :) No prawie bo linie pod hasłem trochę przesunął w dół i hasło nieco powiększył bo jakby tego nie ruszył to pewnie z miesiąc byłby chory :D
    Ale muszę przyznać, że satysfakcję z tego miałem nieziemską :D

Member
    Awatar le_chu
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez silverfox Zobacz posta
    Szczęśliwi są ci którzy robią logotypy za 110 000zł lub mają stałą sensowną współpracę z firmą o stałym zapotrzebowaniu.
    Znam kilka osob robiacych zlecenia w tych i wyzszych budzetach, nie kojarze by ktorakolwiek z nich urodzila sie ze znajomosciami i kontaktami do tego typu zleceniodawcow - kazdy wypracowal swoja droge i zaczynal na ogol w Polsce F.

Member
    Awatar silverfox
    Podziękowania

Domyślnie

Imperator
    Czyli żerujemy na śmietniku :) jakie to obrazowe ;)

Oglądacie relację z Adobe MAX? - ale bieda. Czekam na Publishera od Affinity i bye bye Adobe.
    Nie mogę się doczekać na sensowną alternatywę w normalnej cenie.

Ostatni zajebisty ficzer od Adobe - max 100 czcionek z Typekita. WOW Zal im dupsko ścisnął.
    Ostatnio edytowane przez silverfox ; 18-10-17 o 20:03
    Silverfox

Member
    Awatar Imperator
    Podziękowania

Domyślnie

silverfox widziałeś Adobe XD, filmik promocyjny świetnie pokazuje lifestyle ludzi sukcesu, piękni, młodzi i bogaci jak chcesz też mieć takie życie to nie ma opcji trzeba mieć adoba XD

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

XD rewela. Wreszcie nie trzeba dzwonić do grafika, 'junior brand manager' może sam zaprojektować wszystko.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar polka dot
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez silverfox
    Trzeba ostrzec przyszłych adeptów - jeśli chcecie mieć pieniądze i zdrowie psychiczne - wybierzcie inny zawód.
    z całym szacunkiem, ale to, że Tobie nie idzie i znajomym też, nie wystarczy by zniechęcać innych. stań trochę z boku, jeśli jesteś nieszczęśliwy i zastanów się, czy zmiana branży to dobra decyzja. poczytaj ostatnie posty, w każdym na coś narzekasz albo szydzisz. z takim nastawieniem możesz świat zmienić cały a i tak będziesz niezadowolony. poczytaj posty olafa z otwartym sercem. dla osobowości artystycznych trudno przyjąć analityczny punkt widzenia, ale "lubię - nie lubię" nie zbuduje Ci kariery, skoro wybrałeś freelance. jeśli zmienisz branżę, prawdopodobnie pójdziesz pracować u kogoś - dlaczego zatem nie zatrudnić się właśnie w firmie graficznej i robić to, co potrafisz najlepiej? chyba, że wtedy szef będzie zarabiał więcej i Cię to zniechęci. ale w takim wypadku, w każdej innej pracy będziesz niezadowolony, plus startujesz z zerowym skillem. wiem, że można się zniechęcić w tej branży, ale ze swojego przykładu mogę powiedzieć, że zniechęcałem się z powodu zawodu własnych, nierealnych oczekiwań. każdy zapieprza, czasem ludzie pracują wiele lat za free by tylko zdobyć obeznanie w temacie. jeśli włoży się trochę pracy w swoje nastawienie, można zapieprzać tak jak wszyscy inni, ale robić to co potrafi się dobrze i intuicyjne wybrało lata temu. sorry za te wywody bo Cię nawet nie znam, być może faktycznie inna branża pozwoli Ci rozwinąć skrzydła, ale dość naiwnie patrzysz na otoczenie i równie możliwe, że w kolejnej robocie będzie Ci tak samo źle. otwórz się na rady osób, które odnoszą sukces, zamiast czytać fanpejdże osób którym się nie chce.

ktoś napisał "użeranie" się z klientem - przecież to ukryty, świetny nauczyciel. doświadczenie, za które płacisz tylko własnymi nerwami, na ile je pilnujesz.

szukania zleceń na olx nawet nie skomentuję. zawsze i wszędzie są ludzie, którzy gotowi są zapłacić dużo, za rzetelną robotę. ale kulturę pracy której wymagają w zamian, buduję się latami "użerania" i pracy ze sobą. nikt nie chce słuchać narzekania, a negatywne nastawienie przenika nawet przez kable.
    Ostatnio edytowane przez polka dot ; 19-10-17 o 12:37
    wszystko jest tobą. jak zamierzasz się traktować?
    × tak 4 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Polka chyba trzeba to zaakceptować. To jak grube laski na siłowni siedzące ze smartfonem i blokujące tylko sprzęt.

Jezeli chodzi o upworka - oni chyba całkiem poszli juz w strone duzych firm i platformy outsourcingowej. Kilku duzych klientów i tysiące freelancerów robiących dla nich. Kiedyś pisali do mnie czy mozemy zrobić wywiad, by promować 'success story'.
    Kompletnie nie miało to sensu, bo byłem tam zarejestrowany, by realizować kontrakt. Nie wyobrażam sobie tyle wyciągać z tego portalu łapiąc klientów na zlecenia, to byłoby oszukiwanie ludzi.
    Chyba zatem spojrzeli na dane i wyszła im zwykła zasada Pareto - 20% klientów generuje 80% przychodów.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar polka dot
    Podziękowania

Domyślnie

olaf, gdyby te "grube laski" krzyczały, że trzeba Twojej córce wybić z głowy siłownię, bo na basenie woda bardziej wypiera i kilogramy spadają jak kasztany, też byś posta napisał :P
    wszystko jest tobą. jak zamierzasz się traktować?

Member
    Awatar silverfox
    Podziękowania

Domyślnie

polka dot
    Co ja poradzę że dla mnie ostatni rok w CC to 1 krok w przód i 5 w tył? (camera-raw przestał obsługiwać pliki 32-bit oraz w Type-kit ograniczono liczbę fontów do 100). Wszelkie dodane rzeczy sprawiły że nie ma różnicy. Zatem czekam na Affinity i będę kilka tysi do przodu co rok. Nie mam nic przeciwko abonamentowi - jest po prostu jak na pl warunki za drogi.
    Nastawienie było dobre, tyle, że bułki ludzie jeść muszą, a grafik jest zawsze gdzieś na końcu potrzeb.
    Znam parę osób z różnych miast i żaden z nich nie tryska optymizmem.
    Silverfox

Uprawnienia umieszczania postów